Dla kierowców samochodów elektrycznych: 9 aplikacji, bez których nie możesz się obejść

Dla kierowców samochodów elektrycznych: 9 aplikacji, bez których nie możesz się obejść

Po prostu podjechać na stację benzynową za rogiem i wcisnąć pompę benzynową? Dla kierowców samochodów elektrycznych nie jest to już tak proste, jak kiedyś. Aplikacje pomagają właścicielom samochodów elektrycznych stawić czoła tym i kilku innym wyzwaniom. Wybraliśmy 9 praktycznych aplikacji na Twój smartfon, bez których nie będziesz chciał się obejść.

Każdy, kto odważy się przesiąść na samochód elektryczny, może odkrywać nieznany świat e-mobilności za pomocą aplikacji. W związku z rozwojem elektromobilności i rosnącym tempem, w jakim producenci prezentują nowe samochody elektryczne, wiele dzieje się również w sklepach Apple App Store i Google Play Store. Mamy przegląd i trochę Wybraliśmy aplikacje na Twój smartfon, które ułatwią Ci życie kierowcy samochodu elektrycznego.

W każdym razie przynajmniej to należy Aplikacja od Twojego dostawcy usług ładowania na Twoim smartfonie, niezależnie od tego, czy jest to niezależne, czy od producenta Twojego e-samochodu. Funkcja Plug&Charge staje się coraz bardziej powszechna, ale jeśli nie posiadasz Tesli, nadal często jesteś zależny od korzystania z aplikacji, aby rozpocząć proces ładowania i zapłacić. Jako kierowca samochodu elektrycznego powinieneś zainstalować na swoim smartfonie następujące aplikacje:

Mobilność EnBW+

Aplikacja Energie Baden-Württemberg (EnBW) to już niemal klasyk. Można go używać do ładowania akumulatorów na stacjach ładowania największego dotychczas sprzedawcy w Niemczech. W Niemczech jest ponad 30 000 punktów ładowania, a zasięgiem objętych jest coraz więcej krajów europejskich, tzw ponad 200 000 punktów ładowania spotykać się.

Możesz wyszukiwać pobliskie stacje ładowania i przechowywać swoją kartę ładującą. Teraz jest to również możliwe, jeśli pozwala na to Twoja taryfa ładowania, Aktywuj opcję Podłącz i ładuj. Nie musisz już ręcznie rozpoczynać procesu ładowania za pośrednictwem aplikacji.

Niezły bonus: możesz to zrobić tutaj nawet przed zmianą Symuluj jazdę samochodem elektrycznym. Po prostu prześledź trasy, które regularnie pokonujesz samochodem, a aplikacja wskaże Ci, który samochód elektryczny będzie dla Ciebie odpowiedni.

Mobilność EnBW+: E-Auto z ładunkiem

EnBW Energie Baden-Wuerttemberg AG

Mobilność EnBW+: E-Auto z ładunkiemMobilność EnBW+: E-Auto z ładunkiem

EnBW AG

Lepsze planowanie tras (ABRP)

Do Map Google dotrzemy poniżej, ale „A Better Route Planner” (ABRP) to w zasadzie Mapy Google dla kierowców samochodów elektrycznych. Aplikacja działa w całej Europie i pozwala na to precyzyjne planowanie tras, łącznie z przystankami ładowania i potrzebny na to czas. W przeciwieństwie do niektórych wcześniejszych planerów tras lub oficjalnej aplikacji autostradowej, tutaj możesz także korzystać z nawigacji na żywo, czego można oczekiwać od Google.

Karty ładujące są obecnie wdrażane w fazie beta w firmie ABRP. Oznacza to, że dawny ulubieniec wielu kierowców samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej popularny Dostawca kompleksowych usług wśród aplikacji dla samochodów elektrycznych.

Lepsze planowanie tras (ABRP)Lepsze planowanie tras (ABRP)

Iternio Planowanie AB

Lepsze planowanie tras (ABRP)Lepsze planowanie tras (ABRP)

Iternio Planowanie AB

&Opłata

&Ładowanie jest niewielkie Cenna wskazówka dla łowców okazji wśród Was: Dwie funkcje pozwalają jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Dokonując zakupów online, możesz gromadzić kilometry niczym punkty u innych dostawców. Te kilometry są warte gotówki na najbliższej stacji ładowania. Tam możesz ładować taniej dzięki kilometrom &Charge. W akcji bierze udział wiele dużych sklepów internetowych, w tym Otto i eBay. Jedyny haczyk: liczba partnerów ładujących, którzy akceptują kilometry, jest do opanowania.

Możesz także ładować swój telefon za pośrednictwem sieci &Charge Wynajmij własną stację ładującą dla kierowców samochodów elektrycznychktórzy sami nie mają. W ten sposób nadal możesz zarobić trochę pieniędzy. Oczywiście działa to też w drugą stronę. Jeśli sam nie masz stacji Wallbox, być może uda Ci się znaleźć w okolicy osobę, która za pomocą aplikacji udostępni stację Wallbox innym kierowcom. Im większa staje się społeczność, tym bardziej ekscytujące są możliwości.

&Opłata
&Opłata

Ładowanie fuchsa

Lisek ładujący jest szczególnie praktyczny, jeśli dopiero myślisz o zakupie samochodu elektrycznego. Twórcy podsumowali tutaj wiele stawek ładowania samochodów elektrycznych i to podali Jaka karta ładowania kosztuje, ile u jakiego operatora stacji ładowania. W gąszczu taryf jest to prawdziwy plus ze względu na przejrzystość. Dane Ladefuchsa opierają się jednak na danych innej aplikacji z naszej listy. Jedyną zaletą jest wyraźniejsza prezentacja.

Ładowanie fuchsa
Ładowanie fuchsa

Cena opłaty

I tyle: dane Chargefuchs pochodzą z Chargeprice. Oferuje prawdopodobnie najbardziej szczegółowe porównanie kosztów dla kierowców samochodów elektrycznych. Dowiesz się, gdzie znajdują się stacje ładowania i czy możesz znaleźć odpowiednie połączenia dla swojego samochodu elektrycznego – na całym świecie. Również Bezpłatne publiczne stacje ładowania można odfiltrować.

Dzięki Chargeprice możesz planować swoje koszty w płatnych punktach ładowania. Aplikacja Jeśli chcesz, obliczymy dokładnie, ile będzie Cię kosztować dana opłata, jeśli chcesz na przykład naładować swojego ID.3 marki VW (pojemność 45 kWh) od 18 do 85 procent w ramach taryfy ADAC e-Charge. Brzmi skomplikowanie, ale dla Chargeprice nie stanowi to problemu.

Jednak głębia funkcji i szczegółowe porównanie cen mają swoją cenę: do codziennego użytku Chargeprice jest prawie przepełniony i dlatego staje się mylący.

Cena opłaty
Cena za opłatę: mapa i ceny pojazdów elektrycznychCena za opłatę: mapa i ceny pojazdów elektrycznych

Cena opłaty

mapy Google

Mapy Google są istotne dla wielu kierowców czy to silnik spalinowy, czy napęd elektryczny. Ponadto wielu innych dostawców wykorzystuje dane Google do swojej nawigacji. Prawdopodobnie i tak korzystasz z aplikacji, nawet jeśli sam nigdy nie aktywowałeś usług Google.

Ponadto istnieją praktyczne funkcje, które mają teraz także Mapy Google zwłaszcza dla kierowców samochodów elektrycznych zintegrowany.

Zaparkuj teraz

Park Now to także klasyczna aplikacja samochodowa, która może być pomocna nie tylko dla kierowców samochodów elektrycznych. W wielu przypadkach, szczególnie w dużych miastach, jest to możliwe Zdobądź bilet parkingowy za pośrednictwem aplikacji zamiast zasilać parkometr. W dobie płatności zbliżeniowych nie każdy ma przy sobie zmianę.

Nie można wyświetlić treści zewnętrznych.

ZAPARUJ TERAZ

ADAC

ADAC nie posiada aplikacji dla kierowców samochodów elektrycznych. Jednak nie należy gardzić dobrze znanymi zastosowaniami klubu samochodowego, nawet w przypadku napędów elektrycznych. Szczególnie Pomoc drogowa i wyjazdy ADAC Nie powinno go zabraknąć w żadnym smartfonie, który dużo podróżuje, nawet jeśli podróżujesz z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować.

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

Pomoc drogowa ADACPomoc drogowa ADAC

ADAC eV

Wycieczki ADAC
Wycieczki ADAC

O szybkim przejściu na samochód elektryczny można powiedzieć wiele:

Samochody elektryczne: czy warto je teraz kupować?

Lidla Plusa

Jeśli lubisz ładować podczas zakupów, powinieneś także zainstalować aplikacje z supermarketów lub sprzedawców detalicznych. Tak jest już od jakiegoś czasu w przypadku ładowania w publicznych stacjach ładowania Lidla Aby zasilić samochód elektryczny świeżym prądem, wymagana jest aplikacja Lidl Plus.

Lidla PlusaLidla Plusa

Lidl Digital International GmbH & Co. KG

Lidla Plusa

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech