Disney ma złe wieści: fani Marvela muszą być silni

Disney ma złe wieści: fani Marvela muszą być silni

Marvel jest w trakcie budowy nowej wielkiej fazy MCU. Ale na biegach jest piasek. Kilka filmów o Avengers i innych bohaterach Marvela przegapiło nową datę rozpoczęcia – a dokładnie późniejszą. Wśród nich jest absolutny faworyt fanów.

Problemy z ostrzami opóźniają MCU Marvela

Marvel Cinematic Universe wkracza w nową fazę. Po poprzednim punkcie kulminacyjnym z końcem sagi Infinity, remake znanych postaci, ale także nowe twarze, powinny nadal podtrzymywać sukces filmów o superbohaterach. Ale niektóre projekty w nowej sadze Multiverse zostały teraz przełożone, jak ogłosiło Marvel Studios.

Najbardziej dotknięty jest remake Ostrze, bo tutaj premiera kinowa zostanie cofnięta najdalej. Zamiast ukazać się 3 listopada 2023 r., jak wcześniej planowano, nowy film o urodzonym w wampirze daywalkerze pojawi się dopiero 6 września 2024 – prawie rok później (źródło: Marvel). Mówi się, że winne są problemy w fazie przedprodukcyjnej. Duża część scenariusza musi zostać zmieniona, a następca reżysera Bassama Tariqa najwyraźniej jeszcze nie został odnaleziony. Rozpoczęcie zdjęć zostało odpowiednio opóźnione.

Blade staje się problemem dla kolejnych filmów Marvela. W MCU wydania mocno się na siebie opierają, więc Blade prawdopodobnie spowodował opóźnienia w tych filmach:

Deadpool 3 (Tytuł nieznany): Powrót Deadpoola – i Hugh Jackman’s Wolverine – został pierwotnie zaplanowany na 6 września 2024 r., kiedy Blade ma zostać wydany. Deadpool przenosi się z nim do 8. Listopad 2024.
Fantastyczna Czwórka: Ponowne uruchomienie serii Fantastyczna Czwórka zostaje zastąpione przez Deadpool w odcinku. Premiera ześlizguje się od 6 września 2024 r. do 14 lutego 2025. Zobaczymy, czy Fantastyczna Czwórka, podobnie jak Deadpool, również stanie się filmem walentynkowym.
Avengers: Tajne wojny: Drugi film Avengers o nadchodzących fazach MCU również został znacznie przesunięty. Zamiast pierwotnie planowanego 7 listopada 2025, film powinien teraz jestem 1. maja 2026 zacząć w kinach.

Czy powoli tracisz z oczu filmy i seriale Marvela? Pomagamy:

Obejrzyj ofertę transmisji strumieniowej na Disney+

Przełożone zostaną także dwa kolejne filmy MCU, z których do tej pory nie jest znany żaden tytuł. Przenosi się od 14 lutego do 7 listopada 2025, podczas gdy film bez tytułu 1 maja 2026 nie ma na razie w ogóle daty rozpoczęcia.

Deadpool 3 zdecydowanie nadchodzi i zapowiada się hitem pomimo opóźnienia:

Ryan Reynolds opowiada o Deadpool 3

Jak opóźnienie wpływa na serial Marvel w Disney+?

Obecnie nie jest jasne, jak zmiany w harmonogramie Disneya czy Marvela wpłyną na inne projekty. Ponieważ jednak zarówno same filmy, jak i uniwersum serii Marvel stają się coraz ściślej powiązane, można sobie wyobrazić wpływ na inne treści, a tym samym na program Disney+ – choć nie został on oficjalnie potwierdzony.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech