Czy koniec silników spalinowych w UE jest chwiejny?  Teraz znów robi się ekscytująco

Czy koniec silników spalinowych w UE jest chwiejny? Teraz znów robi się ekscytująco

Nowe silniki spalinowe będą zakazane w UE od 2035 roku. Przynajmniej taki jest cel, który od dawna uważany jest za niepodważalny. Ale zbliżająca się ostateczna decyzja zostanie przełożona. Czy to pierwszy krok odwrotu od odwrotu?

Zakaz spalania opóźniony? UE usuwa ostateczne głosowanie z harmonogramu

The Zakaz używania silników spalinowych w UE od 2035 roku są ważne. Odpowiedzialne organy uzgodniły to kilka miesięcy temu. Brakuje jednak ostatniego zatwierdzenia: za kilka dni, we wtorek, 7 marca, 27 państw członkowskich powinno głosować. Według rzecznika szwedzkiej prezydencji w UE to, co było uważane za formalność, teraz zostanie odłożone w czasie planowany termin nie odbędzie się (Źródło: dpa przez T-Online).

NA kiedy ostateczne głosowanie zostanie przełożone, raport nie ujawnia. Całkiem możliwe, że zrobi to sama UE brak jasności króluje. Niemiecki minister transportu Volker Wissing powinien uznać to za zysk. Zaledwie kilka dni wcześniej polityk FDP dał do zrozumienia, że ​​nie może zatwierdzić projektu w obecnej formie dla Niemiec.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Powodem podanym przez Wissinga było to, że Komisja Europejska nie przedstawiła żadnej propozycji, w jaki sposób e-paliwa mogłyby zostać włączone do planów. Powinno to umożliwić rejestrację samochodów z klasycznym silnikiem spalinowym jako nowych samochodów po 2035 r., jeżeli są one wyłącznie zasilane neutralnymi dla klimatu, sztucznymi paliwami zrobiłbym.

Oprócz odrzucenia przez Niemcy, Włochy, Bułgaria i Polska również zasygnalizowały, że nie popierają zakazu w jego obecnej formie. O ostatecznej decyzji decyduje większość 15 z 27 państw członkowskich UE, które łącznie reprezentują co najmniej 65 procent ludności Unii Europejskiej. Bez Niemiec ta przeszkoda byłaby według T-Online nie jest już możliwe został.

Nawet jeśli chodzi o zwycięstwo kosztowe, wyścig między samochodami elektrycznymi a silnikami spalinowymi jest ponownie otwarty:

Czy decyzja Niemiec oznacza koniec silników spalinowych?

Przełożony nie jest odwołany, język narodowy wie. Opóźnienie głosowania to nie koniec końca silnika spalinowego. Ale Komisja Europejska oczywiście musi wrócić do deski kreślarskiej i wymyślić coś, co obejmie Niemcy i resztę świata Przekonaj krytyków zakazu spalania. Fakt, że nowa data ostatecznego głosowania nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej, wiele mówi o tym, jak się sprawy mają.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech