Cringe po niemiecku – znaczenie słowa młodzieżowego 2022

Cringe po niemiecku – znaczenie słowa młodzieżowego 2022

Internetowe słowo slangowe „cringe” osiągnęło w międzyczasie normalne niemieckie użycie – i zostało teraz również wybrane jako słowo młodzieżowe w 2022 roku. Jakie znaczenie ma Cringe, Cring (e) y, Cringeworthy i inne warianty tego terminu, wyjaśnimy Ci tutaj na GIGA.

Wybory na młodzieżowe słowo 2022

Langenscheidt-Verlag ponownie szuka młodzieżowego słowa roku w 2022 roku. Od 2020 r. całość nie jest już wykonywana przez jury, ale za pomocą bezpłatnych sugestii i głosowania online, aby słowo młodzieżowe było jak najbardziej zbliżone do prawdziwego języka młodych ludzi. Oprócz „warować”, „sheesh” i „sus” znalazły się w górę 3 iw ten sposób go do finału w 2022 młodzieży dobór słów. Ostatecznie synonim obcego wstydu zdołał zdobyć wolne głosy – „skradanie się” to zatem słowo dla młodych ludzi w 2022 roku.

Langenscheidt głosuje na słowo młodzieżowe 2022 Top 10

Znaczenie i tłumaczenie

Dosłowne tłumaczenie angielskiego terminu „cringe” to odpowiednio „wince” „cringe”. „Czuć się przed czymś” oznacza w tłumaczeniu na niemiecki „ znaleźć coś wyjątkowo wstydliwego ”.

Chociaż nie ma bezpośredniego angielskiego tłumaczenia niemieckiego słowa „ fremdschämen ”, „cringe” i „cringy” są bardzo bliskie. Tak więc osoba lub rzecz jest tak zawstydzająca, że czujesz się z tego powodu zawstydzona lub zawstydzona, nawet jeśli nie masz z nią bezpośredniego związku.

Głupi mówca - Universal Pictures

Przez większość czasu ludzie, którzy za tym stoją, nie są nawet świadomi, że to, co robią, jest „podrzędne” lub „warte zastraszenia”. Wolelibyśmy wtedy zatopić się w ziemi na ich miejscu. Czasami filmy i nagrania wideo są celowo „podrzędne” z powodów humorystycznych lub krytycznych, aby wywołać poczucie obcego wstydu. Dobrym tego przykładem jest seria „szarpnięć”.

Ci, którzy znają to słowo tylko ze słuchu, niekoniecznie wiedzą, że jest to słowo angielskie. Z tego powodu – lub żeby być celowo "chrupiącym" – ostatnio częściej czyta się angielską pisownię: krinsch, grinch lub crinch . Ta ostatnia forma jest również używana w języku angielskim jako pisownia dialektu i modyfikacja slangu młodzieżowego „cringe”.

Wyjaśniamy „criinge” i inne terminy obecnego żargonu sieciowego w następującym filmie:

Przykłady użycia

Matka przyjaciela stara się być fajna i używa terminów takich jak „oświetlony”, „latać” i „na fleek”.
Freund: „Czysta wściekłość! Twoja matka powinna naprawdę zachowywać się odpowiednio do swojego wieku, buu.”

Ktoś publicznie udostępnia na Facebooku napisany przez siebie wiersz z przeprosinami.
Komentarz: „Stop! Nie możesz opublikować czegoś takiego, to super podłe!”

Osoba A: „Jaka muzyka jest tutaj grana? Czy to nowoczesne gadanie?!”
Osoba B: „Nawet jeśli ma to na celu ironię, jest to po prostu absolutnie godne podziwu”.

Czy wyjaśnienie pomogło, czy jednak artykuł był bardziej „podniecony”? Czy zamierzasz włączyć „skrzypienie” i jego warianty do swojego codziennego języka? A jaka była ostatnia rzecz, którą zobaczyłeś lub przeżyłeś, a która sprawiła, że wstydziłeś się innych? Napisz do nas komentarz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech