Ciepłe pośladki w samochodzie: co BMW schrzaniło, teraz hakerzy muszą naprawić

Ciepłe pośladki w samochodzie: co BMW schrzaniło, teraz hakerzy muszą naprawić

BMW chce w przyszłości w coraz większym stopniu polegać na subskrypcjach swoich samochodów. Bawarczycy nie są sami ze strategią, ale obecnie dostarcza tam szczególnie wątpliwe kwiaty. Ogrzewanie siedzeń w luksusowych saniach może kosztować 17 euro miesięcznie. Procedura wzywa teraz hakerów na miejsce zdarzenia.

Komentarz Felixa Gräber

Abonamenty to przyszłość branży motoryzacyjnej. Wielu producentów się z tym zgadza. W abonamencie znajdują się nie tylko całe pojazdy, ale przede wszystkim praktyczne, przydatne lub po prostu przyjemne funkcje oprogramowania. Producenci samochodów przygotowują swoje pojazdy od strony sprzętowej, aby móc obsługiwać wszystkie możliwe funkcje. Ale jeśli nie płacisz za to, musisz się bez niego obejść. Funkcje stają się proste wyłączone przez oprogramowanie.

Ogrzewanie siedzeń za pieniądze: BMW wzywa hakerów do działania

BMW ma również gotowe odpowiednie oferty: Klienci mogą aktywować ogrzewanie siedzeń za 17 euro miesięcznie lub uzyskać nieco niższą cenę, jeśli zarejestrują się na rok lub więcej bezpieczne ciepłe wady chcieć. W ten sposób można również aktywować ogrzewanie kierownicy lub automatycznego asystenta świateł drogowych.

Możesz myśleć, co chcesz o strategii. Ale to powinno dobrze pasować do grupy ludzi, w końcu pobudza „biznes”: jeden Grupa hakerów od lat specjalizuje się w systemach BMW i oferuje swoje usługi za pośrednictwem platform internetowych. Powiedzieli płycie głównej (przez Vice), że mogą odblokować funkcje, gdy BMW rozwinie je na całej planszy.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Zdecydowanie nie chciałbym tutaj polecać korzystania z takich usług. Mimo to ciekawi jakie kwiaty BMW planuje pojechać gdzie indziej. Przykład pokazuje, że klienci nie wydają się być naprawdę przekonani o kierunku, w którym zmierza branża.

Ponadto BMW i spółka otrzymują tutaj wyraźną wskazówkę: jeśli w przyszłości będziesz polegać na tak zaawansowanych technologicznie samochodach i wprowadzisz oprogramowanie do nowego modelu biznesowego, profesjonaliści będą musieli zabrać się do pracy. Choć oferty hakerów w tym przypadku mogą leżeć w interesie wielu kierowców BMW, pozostawia uczucie mdłości, które najwyraźniej nie stanowi problemu dla osób nieuprawnionych, które w rzeczywistości nie są upoważnione do głębokiej ingerencji w oprogramowanie.

Zmiana koloru może być również wkrótce dostępna w ramach subskrypcji BMW za dodatkową opłatą:

BMW pokazuje zmianę koloru w iX Flow

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Oprogramowanie jako źródło dochodu: Firmy samochodowe borykają się z zupełnie nowymi problemami

Niektórzy ludzie mogą myśleć, że najwyraźniej nie chcieli tego w żaden inny sposób. Oczywiście to nieprawda. BMW chce wręcz przeciwnie: aby klienci aktywowali funkcje subskrypcji i dobrze za to płacili. To otwiera zupełnie nowe źródła dochodów dla producentów samochodów.

Porównanie ze Stellantisem pokazuje, jak wiele można połączyć. Grupa, która jest również właścicielem niemieckiej marki Opel, poinformowała niedawno, że wygenerowała dodatkowe 22,5 miliarda dolarów dzięki oferowaniu oprogramowania (źródło: Golem). Aby chronić swój nowy model biznesowy, Producenci samochodów będą musieli w przyszłości coraz częściej przewidywać i przygotowywać się na takie potencjalne ataki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech