ChatGPT nie działa – obecne zakłócenia: co robić?

ChatGPT nie działa – obecne zakłócenia: co robić?

Prawie żadne narzędzie w przeszłości nie wywołało tyle emocji wkrótce po uruchomieniu, co ChatGPT. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do chatbota, może się zdarzyć, że ChatGPT nie będzie działać. Co możesz zrobić w takich przypadkach?

Aktualizacja z 4 czerwca 2024 r.: Dziś, 4 czerwca, nastąpią poważne zakłócenia w działaniu usługi AI. Użytkownicy nie mogli już uzyskać dostępu do ChatGPT rano. Problemy zostały naprawione w porze lunchu, ale liczba raportów o awarii ChatGPT znów rośnie. Wielu użytkowników może otworzyć interfejs, ale nie może zobaczyć historii poprzednich rozmów ani nie można przeprowadzić nowych czatów. W ciągu dnia na stronie pojawił się tylko jeden komunikat o błędzie („kod statusu 503”). Twórcy już wiedzą o problemie. Początkowa poprawka pomogła na krótką metę, ale wydaje się, że nie wszystkie błędy zostały naprawione. Jeśli ChatGPT nie działa dla Ciebie, nie jesteś sam i nie jest to wina Twojego konta. Przynieś trochę cierpliwości.

Oryginalny artykuł:

Chatbot AI może szybko odpowiedzieć na wiele pytań i np. pomóc w odrabianiu zadań domowych, napisać wiersze czy pomóc w domu. Niestety, nie zawsze to działa. Często nie można nawet zalogować się do ChatGPT.

ChatGPT nie działa? To może być powód

Jeśli ChatGPT nie działa, to wszystko zwykle ze względu na dużą liczbę odwiedzających przypisane. Chatbot musi poprawnie działać w tle dla różnych żądań. Aby mieć pewność, że otrzymasz odpowiedź bez długiego czasu oczekiwania, usługodawca ogranicza liczbę jednoczesnych odwiedzających. Jeśli zatem przeczytasz wiadomość typu „ChatGPT ma teraz pełną pojemność”, oznacza to, że usługa jest obecnie pełna i żaden inny użytkownik nie może się zalogować. Czasami można tego uniknąć:

Zakłócenia są zwykle tylko na krótki czas. Problemy z logowaniem często można rozwiązać, po prostu naciskając „F5” na klawiaturze i ponownie ładując stronę. Jednak w godzinach szczytu czas oczekiwania jest dłuższy. W takim razie nie masz innego wyjścia, jak tylko zalogować się do ChatGPT później. W rzadkich przypadkach pomocne jest również zalogowanie się do ChatGPT za pośrednictwem usługi VPN. Nawet w trybie incognito w przeglądarce można czasami uniknąć problemów z logowaniem. Masz największą szansę na sprawne logowanie rano i po południu. Im później jest dzień, tym więcej europejskich użytkowników korzysta z usługi po pracy. Gdy zbliża się popołudnie, dołączają użytkownicy z zachodu świata, na przykład z USA. Jeśli chcesz ogólnie uniknąć problemów z logowaniem, możesz utworzyć płatne konto ChatGPT Plus. Dzięki abonamentowi masz bezpieczny dostęp przez cały czas, o ile chatbot działa i nie występują żadne większe zakłócenia.

W rzadkich przypadkach serwery ChatGPT są całkowicie wyłączone. Wtedy usługa nie będzie już dla nikogo działać. Dostawca OpenAI udostępnia stronę, na której można sprawdzić status serwera OpenAI. Jeśli coś jest tutaj zaznaczone na czerwono, ChatGPT prawdopodobnie nie działa i musisz poczekać, aż dostawca naprawi problemy.

ChatGPT: Wyeliminuj błędy i problemy

Nawet jeśli udało Ci się zalogować pomyślnie, mogą wystąpić problemy z ChatGPT. Błędy te są zwykle spowodowane dużym napływem odwiedzających i trwają tylko przez krótki czas. Niektóre błędy możesz naprawić samodzielnie:

Przykładowo, jeśli wyświetli się komunikat „Błąd przekierowania: Wystąpił błąd podczas łączenia”, sprawdź, czy Twoja przeglądarka akceptuje pliki cookies. Jeśli wyłączyłeś zapisywanie plików cookie, korzystanie z ChatGPT nie będzie możliwe. Upewnij się także, że Twoja przeglądarka ma zainstalowaną najnowszą wersję. Aby zapobiec problemom z ChatGPT, Twoje połączenie internetowe powinno również działać sprawnie. Sprawdza, czy w tle działają aplikacje przetwarzające duże ilości danych, które mogłyby mieć wpływ na połączenie, takie jak strumienie wideo lub pliki do pobrania. Próbowałem także otworzyć ChatGPT na innym urządzeniu. Być może zainstalowałeś dodatki do przeglądarki lub skonfigurowałeś ustawienia zapory sieciowej, które uniemożliwiają prawidłowe działanie usługi. Jeśli pojawi się błąd „Błąd sieci”, być może zadajesz zbyt wiele pytań z rzędu lub ChatGPT próbuje napisać zbyt długą odpowiedź. Poczekaj więc między indywidualnymi poleceniami i poinstruuj ChatGPT, aby na przykład wyświetlał tylko pierwsze 100 słów odpowiedzi.

Jeśli występuje tylko tymczasowy problem z ChatGPT, możesz zabić czas, korzystając z tych alternatyw.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Spodobał Ci się post? Śledź nas na WhatsApp i Google News i nie przegap żadnych aktualności na temat technologii, gier i rozrywki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech