Chaos na iPadzie w Apple: bezduszni ludzie biznesu przejęli kontrolę

Chaos na iPadzie w Apple: bezduszni ludzie biznesu przejęli kontrolę

W przypadku iPada 2022 firma Apple doszła do skrajności. Nigdy wcześniej tablet kultowego producenta nie był tak nastawiony na maksymalizację zysków. Klienci to głupcy, którzy muszą znosić absurdalne ograniczenia. Chciwość biegnie teraz jak czerwona nić w asortymencie iPadów.

Komentarz Kaana Gurayer

W 2010 roku Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPada. Od tego czasu Apple zasiada niekwestionowany na tronie tabletów, a żaden inny producent nawet nie zbliża się do amerykańskiej grupy. Połączenie sprzętu i oprogramowania oraz milionów aplikacji zoptymalizowanych pod kątem tabletów sprawia, że ​​iPad jest praktycznie bezkonkurencyjny. Nowy iPad 2022 imponująco pokazuje, jak bardzo brak konkurencji przez 12 lat może też sprawić, że będziesz pełny i ospały.

Przynajmniej jest na zewnątrz iPad 2022 i iPad Air pod każdym względem (2022). Wygląda tak samo, waży prawie tyle samo i ma prawie takie same wymiary: 248,6 × 179,5 × 7 mm vs. 247,6 × 178,5 × 6,1 mm.

Apple sztucznie ogranicza iPada 2022

Teraz, przy tak dużym podobieństwie, pojawia się problem: po co kupować iPada Air (2022) za 769 euro, skoro nowy iPad 2022 można kupić za prawie 200 euro mniej? Apple też to wie, dlatego wykonali cięcia w Cupertino: Laminowany wyświetlacz? Namalowany! Obsługa Apple Pencil 2? Precz z tym! Musi wystarczyć pierwsza generacja.

To wszystko nie jest nowe – a przy okazji nie jest też skandaliczne. Produkty muszą znajdować się w pewnej odległości od siebie, aby nie kanibalizować się nawzajem. Staje się naganna, gdy celowe ograniczenia są na koszt klienta. Tak jest w tym przypadku: brak wsparcia dla Apple Pencil 2 prowadzi do absurdalnej sytuacji, w której nabywcy iPada 2022 potrzebują klucza sprzętowego do Apple Pencil 1, ponieważ wciąż ma on tylko złącze Lightning. Przynajmniej nowa Logitech Crayon jest alternatywą.

Etui Magic Keyboard Folio zgodne tylko z iPadem 2022

Ale sztuczne bariery idą jeszcze dalej. Wraz z iPadem 2022 firma Apple wprowadziła również nowe Magic Keyboard Folio za 299 euro, które składa się z dwóch części: pokrowca ochronnego i dołączanej klawiatury. Jest nie tylko cieńszy niż Magic Keyboard, dzięki czemu jest wygodniejszy w przenoszeniu, ale także oferuje zestaw klawiszy funkcyjnych – coś, czego brakuje droższej Magic Keyboard.

Do Chroń sprzedaż Magic Keyboard – więc oczywiste założenie – Apple ma folio Kompatybilny wyłącznie z iPadem 2022. Apple nie czuł się źle z przeniesieniem inteligentnego złącza z tyłu na krawędź. Przypomnijmy, że iPad 2022 i iPad Air (2020) są praktycznie identyczne. Jeśli posiadasz to drugie, nie możesz używać Magic Keyboard Folio i musisz używać droższej Magic Keyboard. Dlaczego właściwie Apple?

Więcej o nowym iPadzie 2022 w filmie:

Zwiastun iPada i iPada Pro 2022

Cechy są przetasowane jak na szachownicy

Powód jest jasny: maksymalizacja zysku. Cała linia iPadów firmy Apple sprawia wrażenie, jakby bezduszni ludzie biznesu przejęli kontrolę i decydują o funkcjach na szachownicy. Jednak zamiast hetmana i pionka przesuwają cechy – wszystko po to, aby wycisnąć trochę więcej z portfela kupującego.

Uwaga: w artykule pojawiło się zamieszanie między iPadem Air 2020 a iPadem Air 2022. Odpowiednie sekcje zostały poprawione.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech