CES 2023: VW, Mercedes and Co. prezentują swoje najważniejsze produkty z zakresu e-samochodów

CES 2023: VW, Mercedes and Co. prezentują swoje najważniejsze produkty z zakresu e-samochodów

Consumer Electronics Summit 2023, w skrócie CES, w Las Vegas w coraz większym stopniu staje się placem zabaw dla branży motoryzacyjnej. Często są nieco w tyle za gigantami branży technologicznej, ale VW, Peugeot, BMW i inni docenili targi elektroniki dla siebie. Również w tym roku pojawiły się nowości od producentów samochodów.

Jeśli chodzi o tłumy, producenci samochodów powstrzymują się na tegorocznych targach CES 2023. Widzieliśmy tylko kilka nowych modeli i prototypów. Ale jakość nie była skąpa i jest też w tym roku spektakularne projekty podziwiać nowe miejsce spotkań branży motoryzacyjnej. W naszej galerii zdjęć podsumowaliśmy dla Ciebie najbardziej ekscytujące wrażenia. Po prostu nawiguj powyżej za pomocą strzałek i gotowe…

VW przedstawia pierwsze spojrzenie na wciąż zawoalowane ID.7 nowy okręt flagowy rodziny samochodów elektrycznych. Sedan powinien dopełnić elektryczne portfolio firmy Wolfsburg. Klienci mogą spodziewać się odpowiednio zaawansowanych aplikacji, dużego zasięgu i luksusowego wyposażenia. Jednak powinno to również kosztować nieco więcej niż poprzednie modele z serii ID.

ID.7 powinien być nie tylko najbardziej luksusowym i najdroższym samochodem elektrycznym od VW, ale także pierwszy prawdziwy elektryczny sedan z Wolfsburga – nie bez powodu elegancki ID.7 jest uważany za Elektryczne dziedzictwo Passata. Chociaż ID.7 z jednej strony wygląda oczywiście jak samochód elektryczny, nie można odmówić mu podobieństwa do starszego brata. Nawiasem mówiąc, wciąż osłonięty Stromer jest teraz dostępny tylko w wyglądzie kodu QR, do którego trzeba się przyzwyczaić, a ta kombinacja kolorów z pewnością nie będzie dostępna w sprzedaży.

Wewnątrz ID.7 VW zaplanował kilka innowacji. Tak powinno być około jednego inteligentny system wentylacji zapewniają lepszą dystrybucję zimnego powietrza latem i ciepłego zimą we wnętrzu. Samochód elektryczny automatycznie rozpoznaje również, kiedy kierowca się zbliża, a następnie uruchamia klimatyzację wstępną. W przeciwieństwie do niektórych innych producentów, VW nadal stosuje klasyczne podejście do stosunkowo małego wyświetlacza ID.7.

Chociaż VW jest jedynym producentem, który ma w zanadrzu nowy samochód produkcyjny na targach CES 2023, poniższe koncepcje BMW i Peugeota również mają wszystko, czego potrzeba, aby zainspirować.

Dzięki i Vision Dee BMW chce wprowadzić do samochodu cyfrowe wrażenia emocjonalne – stąd nazwa Dee. Przede wszystkim samochód koncepcyjny przenosi emocje kolorami: 240 paneli e-ink może świecą w 32 różnych kolorach i tym samym zapewnić sobie wyjątkowy samochód – na życzenie inny każdego dnia. Od klasycznej jasnoszarej…

…do jednego jaskrawa gra kolorów praktycznie wszystko jest możliwe. Jeśli dziś masz ochotę na rajdowe pasy, jutro całe czarne, to e-car poradzi sobie bez problemu. BMW pozostawia jednak otwartą kwestię, w jakim stopniu chcą przenieść technologię e-ink do przyszłego modelu produkcyjnego. Kolejna cecha jest inna.

W końcu każdy, kto zasiądzie w iVision Dee – lub w przyszłych e-samochodach BMW New Class – powinien móc sam decydować, jaką rzeczywistość ma podziwiać za oknem. Według BMW jest zainstalowany pierwszy wyróżniający się wyświetlacz przezierny na całej szerokości przedniej szyby ciągnie. Kierowcy mogą użyć cyfrowego suwaka, aby zdecydować, czy chcą mieć pełny widok – tzn. nie wyświetlają się żadne treści AR – czy też chcą wyświetlać więcej lub mniej informacji na przedniej szybie. Na najwyższym poziomie BMW obiecuje zanurzenie w wirtualnych światach.

Peugeot debiutuje na targach CES samochodem koncepcyjnym Inception. Samochód elektryczny powinien przyjść jak kot, aby dopasować się do lwa Peugeota. Zapewniają to charakterystyczne pazury, które wydają się rozciągać nad światłami z przodu iz tyłu jako część reflektorów. Ale Peugeot ma więcej planów niż tylko ryczenie.

Technicznie rzecz biorąc, Peugeot Inception Concept powinien mieć coś na pudełku: Francuzi dążą do technologii ładowania 800 V i zasięgu do 800 km. To, co pojawi się w serialu, również jest nadal otwarte. Ale Peugeot chce również przemyśleć na nowo wnętrze: deska rozdzielcza powinna zniknąć, a kierownica zrobi miejsce na jednostkę sterującą, która daje znacznie większą kontrolę niż tylko podejmowanie decyzji o lewej lub prawej stronie. Zwykłe foteliki samochodowe ustępują miejsca Fotele wypoczynkowektóre zostały zaprojektowane tak, aby wygodnie dopasować się do każdej osoby dzięki poduszkom wypełnionym powietrzem.

Szefowa Peugeota, Linda Jackson, wyznaczyła nową trasę dla samochodu koncepcyjnego: światło i szkło Nowością jest czerń i chrom, jak powiedział CEO podczas prezentacji na targach CES 2023. Widok z góry pokazuje, ile w tym prawdy, przynajmniej w odniesieniu do Inception Concept. Niewiele samochodów może bardziej polegać na szkle, a mniej na metalowym nadwoziu, niż ten koncepcyjny Peugeot.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech