Burza w VW: Największy niemiecki producent samochodów odczuwa presję

Burza w VW: Największy niemiecki producent samochodów odczuwa presję

VW nie uspokaja się, a w centrali w Wolfsburgu kręcą się zapewne głowy. Ponieważ sprawy nie układają się najlepiej dla największego europejskiego producenta samochodów. W szczególności główna marka VW Passenger Cars została dotknięta ostrymi środkami oszczędnościowymi, które obecnie nie rzucają już tylko cienia, ale już zbierają pierwsze ofiary. To może być dopiero początek.

Pochodzą z VW Wpływy z naszych własnych szeregów bliżej: Wewnętrznie głośno wyraża się krytyka podejścia do działań oszczędnościowych podstawowej marki, widać też pierwsze oczywiste konsekwencje nowej polityki ze strony najwyższego kierownictwa firmy. Po pierwsze, VW pilnie potrzebuje rozwoju Celem jest marża na poziomie co najmniej 6,5 proc. Ostatnio mieszkańcy Wolfsburga osiągnęli dzięki swoim samochodom około 3,6 procent.

Plan jest taki, aby go podwoić – i to już o czymś mówi. W nadchodzących latach trzeba będzie zaoszczędzić miliardy za pomocą środków, które są nadal całkowicie niejasne. Chociaż nie są już całkowicie niejasne.

VW ogranicza produkcję samochodów elektrycznych

Jeden z etapów już się rozpoczął: VW ogranicza produkcję swoich samochodów elektrycznych w fabryce w Zwickau. Pracownicy tymczasowi, którzy faktycznie mieli wspierać rozwój elektromobilności w tym kraju i zostali zatrudnieni specjalnie w tym celu, zostaną zwolnieni wkrótce po wygaśnięciu ich rocznych umów. Dotknięte są setki osób.

W Zwickau VW produkuje modele własnej marki, takie jak ID.3, ID.4 i ID.5, Ale produkowane są tam także Cupra Born i samochody elektryczne Audi. VW zainwestował miliony w przekształcenie fabryki w fabrykę samochodów elektrycznych.

Teraz oprócz zakończenia pracy dla pracowników tymczasowych prawdopodobnie obowiązywać będzie także nowy rozkład pracy zmianowy, przy czym zmiana może zostać odwołana. Znaczy: VW obniża rozrząd dla nowych pojazdów elektrycznych, to prawda zbudowano mniej materiałów eksploatacyjnych. Spółka nie zachowywałaby się w ten sposób, gdyby oczekiwano dobrych sygnałów ze strony popytowej. Nie jest jeszcze jasne, czy planowane są dalsze środki wobec siły roboczej.

Zamieszanie wokół ID.3 w Dreźnie: Co dalej w Fabryce Przezroczystości?

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że ​​VW… Zatrzymaj produkcję ID.3 w Przezroczystej Fabryce staje się. Prestiżowa produkcja w Dreźnie jest od lat wizytówką producenta samochodów. Można tam obejrzeć produkcję samochodów elektrycznych, a klienci mogą również odebrać swoje samochody elektryczne bezpośrednio w fabryce – podobnie jak w przypadku Autostadt w siedzibie głównej w Wolfsburgu.

Z informacji płynących z kręgów firmowych wynika, że ​​żaden pracownik w Dreźnie nie powinien być zmuszony do wyjazdu. Aby to osiągnąć, VW najwyraźniej chce całkowicie zmienić lokalizację. Początkowo mówiono, że zamiast budować samochody elektryczne, około 300 pracowników powinno m.in. zajmować się innowacyjnymi procesami produkcyjnymi.

Dzięki koncepcji ID.GTI VW wywarł dobre wrażenie na targach IAA 2023:

ID.GTI: VW stawia na napęd elektryczny także w wersji sportowej

Volkswagen wypowiedział się teraz oficjalnie: „The Produkcja pojazdu ID.3 w Dreźnie nadal trwa, nie są planowane żadne krótkoterminowe korekty– powiedział rzecznik. VW bada obecnie, w jaki sposób lokalizacja w Dreźnie „można uczynić zrównoważoną i przyszłościową”.

W Dreźnie nadchodzą zmiany, to jasne. Jedyną rzeczą, która najwyraźniej nadal pozostaje w zawieszeniu, jest to, czy produkcja ID.3 zostanie z tego powodu natychmiast zatrzymana. VW już wcześniej ograniczył produkcję w Emden.

Mobilność – coś się dzieje: Samochody elektryczne, rowery elektryczne, hulajnogi elektryczne, niemiecki bilet za 49 euro na autobusy i pociągi – to wszystko porusza nas w dwojakim sensie. A co jeszcze wydarzyło się w zakresie mobilności?

Szef VW musi mówić otwarcie

Jak wyraźnie pokazują te dwa przykłady, VW jest w jednym trudna sytuacja, w której jest dużo niepewności. Właśnie to krytykowała w ostatnich dniach przewodnicząca rady zakładowej Daniela Cavallo (źródło: Wirtschaftswoche). Choć skutki wyraźnie zbliżają się ze wszystkich stron i najwyraźniej już podjęto pierwsze działania, kierownictwo pozostawia je w spokoju Do tej pory pracownicy w dużej mierze poruszali się po omacku.

Oprócz niejasnego celu, jakim jest znaczne zwiększenie marży i zaoszczędzenie pieniędzy, zdecydowanie za mało komunikuje się o konkretnych środkach. Szef marki VW, Thomas Schäfer, zapytał o planowany okres, także w odpowiedzi na namowy Cavallo. Celem jest zapewnienie większej przejrzystości do jesieni Menedżer zapowiadał już wcześniej – a teraz, głęboko we wrześniu, ponownie to potwierdził. Nie zostało mu już wiele czasu.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech