Brudny iPhone: w ten sposób profesjonaliści czyszczą telefon komórkowy Apple

Brudny iPhone: w ten sposób profesjonaliści czyszczą telefon komórkowy Apple

Sama ściereczka do czyszczenia i odrobina płynu czyszczącego nie pomogą. (Źródło obrazu: GIGA)


Teraz bojaźliwi czytelnicy będą musieli się trochę odważyć oglądając poniższy film – aż trudno uwierzyć, ile i jakiego rodzaju brudu gromadzi się w otworach iPhone’a z biegiem czasu. Ale w jaki sposób profesjonaliści ponownie to oczyszczą? Specjalista ujawnia teraz więcej i dostarcza cennych informacji.

Jabłko

Brudny iPhone: Profesjonalny środek czyszczący ujawnia problematyczne obszary telefonów komórkowych Apple

Julius Kaveckas zna się na rzeczy, właściciel irlandzkiego warsztatu naprawczego musiał dokładnie wyczyścić sporo iPhone’ów. Wiele osób nie wie, że brud jest nie tylko obrzydliwy, ale także pogarsza funkcjonalność telefonów komórkowych Apple. W bardzo pouczającym filmie na znanym kanale YouTube „Insider” Kaveckas opowiada o tym i ujawnia szereg wskazówek i sztuczek (Co: Insider).

Następujące otwory w iPhonie są predestynowane do zabrudzeń i dosłownie przyciągają kurz, tłuszcz i okruchy skóry:

Port piorunowy: Port ładowania iPhone’a zapewnia najlepszą ochronę, ponieważ wnika najgłębiej w telefon. Przede wszystkim w otworze można znaleźć kurz, kłaczki i okruchy. Jeśli to wszystko nie zostanie usunięte, iPhone nie będzie mógł być prawidłowo ładowany w przyszłości, ponieważ kabel nie jest prawidłowo osadzony. W końcu, z biegiem czasu, coraz więcej brudu zostaje zbitych i skompresowanych w środku. Mogę potwierdzić, że po kilku latach miałem te same problemy z moim starym iPhone’em 5.
Otwory głośnikowe: Teraz robi się naprawdę obrzydliwie, bo jest woskowa mieszanka olejków i kurzu ze skóry, bardzo podobna do konsystencji woskowiny.
przycisk wyciszenia: Ten przełącznik w iPhonie wygląda podobnie, ale czasami jest tak brudny, że nie można już przełączać między głośnym i wyciszonym. Jednak bardzo niewielu klientów narzeka na to, prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie korzystali z przełącznika.
Słuchawki (głośniki): Oprócz woskowej konsystencji słuchawek są teraz pozostałości makijażu. Z biegiem czasu głośność spada do punktu, w którym użytkownicy muszą sięgnąć po dodatkowy zestaw słuchawkowy, aby w ogóle móc nawiązać połączenie.

Jak odbywa się czyszczenie?

Ale jak profesjonalista ponownie to wszystko posprząta? Najważniejszym narzędziem jest tzw. skaler. że co? Dentyści znają ten rodzaj profesjonalnych wykałaczek, ale nawet ci, którzy nie są profesjonalistami medycznymi, znajdą takie narzędzia na Amazon and Co. (zobacz skalery na Amazon). Najgrubszy brud jest ostrożnie usuwany spiczastym haczykiem. Z portem Lightning zwykle wystarcza końcowe użycie odkurzacza. Pozostałe otwory należy uzupełnić pędzlem i izopropanolem (alkohol do nacierania). Płyn zmiękcza i rozpuszcza brud, po czym może nastąpić fizyczne czyszczenie.

Tak poza tym: Myli się ten, kto myśli, że tylko prawdziwe skurwysyny pozwalają swoim iPhone’om „zgnić” w ten sposób. Według Kaveckasa to iPhony zwykłych ludzi, więc nie ma się czego wstydzić. Teraz, gdy znasz już słabe punkty, być może będziesz w stanie usunąć je trochę wcześniej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech