Bilet 9 euro: Czy jutro rozstrzygnie się przyszłość?

Bilet 9 euro: Czy jutro rozstrzygnie się przyszłość?

Bilet 9 euro przeznaczony jest na trzy miesiące, więc kończy się pod koniec sierpnia. Ale z wielu stron domagają się następcy. 19 sierpnia rządy federalne i stanowe chcą przedyskutować, w jaki sposób tani bilet na transport lokalny i regionalny będzie kontynuowany – czy nie.

Bilet za 9 euro: spotkanie stanów federalnych 19 sierpnia powinno wyjaśnić fronty

Bilet za 9 euro jest popularny, ale też kontrowersyjny. Środek tymczasowy powinien: wygaśnie za kilka tygodni, 31 sierpnia. Ale co wtedy? W końcu wiele stron i osób zaangażowanych faktycznie chce kontynuować. Albo przynajmniej znajdź następującą regulację, która może być droższa, ale może zachować wiele zalet biletu za 9 euro.

Dlatego nadal nie jest jasne, co stanie się z biletem za 9 euro. Ale jedna data powinna przynieść większą jasność: 19 sierpnia rządy federalne i stanowe zaplanowały spotkanie. Tam chcą omówić tani bilet następnym razem – i przed końcem pierwotnego okresu ważności (źródło: Spiegel).

Można przewidywać, że będzie wiele różnych stanowisk Pomysły i sugestie mnożą się. Premier Bawarii Markus Söder opowiedział się za podobnym produktem, biletem rocznym za 365 euro. Z kolei w Dolnej Saksonii bawi się pomysł biletu regionalnego na północ. Nadrenia Północna-Westfalia też ma swój pomysł na odciążenie użytkowników komunikacji miejskiej nawet po wygaśnięciu 9-euro biletu.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Nawet jeśli strony usiądą ponownie 19 sierpnia, to już jest jestem prawie pewien, że 1 września będzie na razie koniec. Aby móc kontynuować – tego domagał się ostatnio czołowy niemiecki rzecznik konsumentów – decyzja musiałaby zostać podjęta już teraz. Kilka stowarzyszeń transportowych nalegało więc na pośpiech.

Aby w ogóle móc uruchomić następcę, kraje związkowe będą chciały zobaczyć na spotkaniu pieniądze. Kłócą się o to, że rząd federalny nie inicjuj żadnych ofert, a następnie wycofuj się z finansowania mógłby.

Lindner trzyma się „nie” dla następcy biletu za 9 euro

Minister finansów Christian Lindner powtórzył swoje „nie” w kwestii finansowania: Jeśli wcześniej stwierdził, że bilet jest ważny przez trzy miesiące, teraz uważa bilet za 9 euro za nieuczciwy. Korzystają tylko osoby, które mają w pobliżu stację kolejową. Kraje związkowe już wcześniej sygnalizowały, że mogą ponieść przynajmniej część kosztów.

Jak to może i będzie trwać, tak może być teraz 19 sierpnia już podpowiedź dawać. Nie ma jednak gwarancji, że porozumienie zostanie osiągnięte.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech