Bateria w kluczyku wyczerpana: jak ją wymienić i na co zwrócić uwagę?

Bateria w kluczyku wyczerpana: jak ją wymienić i na co zwrócić uwagę?

Jeśli masz w miarę nowoczesny samochód, możesz odblokować samochód jednym naciśnięciem przycisku. Oczywiście centralny zamek wymaga źródła energii dla klucza w postaci baterii. Po kilku latach bateria w kluczyku samochodowym również jest wyczerpana. Jak w takim razie można to zmienić?

Bateria w kluczyku wytrzymuje zwykle ponad dziesięć lat. Jeśli wydajność stopniowo spada, można to zauważyć, jeśli będziesz musiał częściej używać kluczyka lub zbliżać się do pojazdu, aż drzwi pomyślnie się otworzą. Jeśli zauważysz takie objawy, powinieneś wymienić baterię. Jeśli jest całkowicie pusty, drzwi nie można już łatwo otworzyć.

Samodzielnie wymień baterię w kluczyku samochodowym

Nie należy więc czekać z wymianą akumulatora samochodowego, aż kluczyk w ogóle przestanie działać.

Nie ma jednolitych instrukcji dotyczących zmiany. Zamiast tego zależy od modelu, jak dostaniesz się do wewnętrznego działania klucza.

Zwykle można samodzielnie wymieniłeś baterię w kluczyku stać się. Klucz często wskazuje mały śruba za pomocą którego można otworzyć obudowę za pomocą standardowego śrubokręta. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wnętrza pilota radiowego. Często klucz też może za pomocą zacisku lub zatrzasku zostać otwarty. Następnie część górną i dolną można oddzielić od siebie rozsuwając szczelinę.

W kluczyku pojazdu znajdują się zazwyczaj baterie pastylkowe CR2032, CR2016, CR2025 lub CR1620. Typ akumulatora możesz sprawdzić w instrukcji pojazdu lub po prostu spojrzeć bezpośrednio na wygląd starego ogniwa guzikowego.

Baterie guzikowe VARTA CR2032, 5 sztukBaterie guzikowe VARTA CR2032, 5 sztuk

Baterie guzikowe VARTA CR2032, 5 sztuk

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 3 stycznia 2024 r. o godzinie 13:02

Wskazówka dotycząca oszczędzania GIGA
Czy paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tutaj znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
Aplikacja do tankowania z trendami cen benzynyAplikacja do tankowania z trendami cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

Aplikacja do tankowania z trendami cen benzynyAplikacja do tankowania z trendami cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Aplikacja TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również firma GIGA.

Wymiana baterii w kluczyku samochodowym: Na to należy zwrócić uwagę

Niebezpieczeństwo: Wymiana baterii w kluczyku samochodowym powinna odbywać się wyłącznie na własne ryzyko być zrobione. Każdy, kto jest niezdarny, powinien udać się do najbliższego warsztatu, aby uniknąć uszkodzeń. W przypadku wielu akumulatorów należy je wymienić w ciągu kilku sekund wejść na afisz. Jeśli zmiana zajmuje Ci zbyt dużo czasu, idź dane radiowe w kluczyku zostaną utracone, kluczyk nie rozpoznaje już Twojego pojazdu. W takim przypadku należy najpierw ponownie połączyć kluczyk z samochodem poprzez programowanie. Instrukcja obsługi samochodu zazwyczaj zawiera instrukcje dotyczące ponownego uczenia się kluczyka. Aby to zrobić, zwykle musisz udać się do warsztatu.

Wyjmując starą baterię, zwróć uwagę na sposób jej włożenia. Włóż baterię ostrożnie, aby nie uszkodzić drobnych pojedynczych części i złóż z powrotem obudowy kluczyków.

Należy również pamiętać, że w przypadku niektórych producentów i dostawców samochodów gwarancja zostanie unieważniona, jeśli samodzielnie otworzysz kluczyk. Aby uniknąć tego i dalszych uszkodzeń kluczyka, w razie wątpliwości należy skonsultować się ze specjalistą w celu wymiany baterii kluczyka.

Pusty kluczyk do samochodu: czy możesz otworzyć samochód?

Wiele nowoczesnych samochodów nie ma już prawdziwego kluczyka, ale… jeszcze tylko jeden przycisk, za pomocą którego można otworzyć drzwi. Te piloty zdalnego sterowania często mają mały przycisk lub dźwignię. Dzięki temu możesz Klucz awaryjny uzyskać ręczną wymianę. Jeśli nie możesz od razu znaleźć sposobu na włożenie klucza do drzwi, zwykle jest on ukryty pod osłoną, którą można zdjąć ręcznie.

Należy jednak robić to ostrożnie, aby nie zarysować lakieru. Aby uruchomić pojazd z systemem bezkluczykowym, gdy bateria w kluczyku jest wyczerpana, wiele pojazdów posiada powierzchnię indukcyjną, która zasila kluczyk. Powierzchnie te często znajdują się w konsoli środkowej lub na kolumnie kierownicy. Oznacza to, że samochód można uruchomić nawet wtedy, gdy akumulator już nie działa.

Wyjaśniamy również, co można zrobić w przypadku wycieku baterii i jak wymienić baterię BIOS-u. Przeczytaj także, kiedy można włączyć tylne światło przeciwmgielne w samochodzie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech