Asus ROG Phone 6 Pro w teście: potężny telefon do gier o długiej żywotności

Asus ROG Phone 6 Pro w teście: potężny telefon do gier o długiej żywotności

Asus buduje nie tylko gamingowe pecety i laptopy pod marką ROG, ale także smartfony, które są zoptymalizowane pod kątem grania przez długi czas. Mogłem wypróbować Asus ROG Phone 6 Pro w codziennym życiu z różnymi grami. Opowiem wam, jak smartfon wypadł w teście.

Asus ROG Phone 6 Pro: Gotowe

Ocena GIGA: 7,8 / 10

Asus ROG Phone 6 Pro jest naprawdę dobry smartfon do gier. Posiada bardzo szybki i jasny wyświetlacz, ma nieograniczoną wydajność, w zasadzie nigdy się nie przegrzewa i może być indywidualnie rozbudowany o opcjonalne akcesoria. Fajnie było korzystać z telefonu na co dzień, ale przede wszystkim do grania. Duża bateria oznaczała również, że nigdy nie miałem bólu głowy z powodu czasu pracy i mogłem dalej bawić się obudową kontrolera, podczas gdy zasilałem telefon przez drugi port USB-C.

Równie trudno zaprzeczyć wysokiej cenie 1299 euro (spójrz na Asusa) słaba polityka aktualizacji i przeciętny aparat. Ale jeśli szukasz przede wszystkim smartfona do gier, który zapewnia dużą wydajność bez kompromisów, to Asus ROG Phone 6 Pro spełni wszystkie oczekiwania.

ASUS ROG Phone 6 Pro 5G 18/512 GB burzowy biały smartfon z Androidem 12.0

Cena może być teraz wyższa. Cena od 25.09.2022 07:11

Zalety:

WydajnośćŻywotność bateriiWyświetlaczOpcjonalne akcesoriaDrugi port USB

Niedogodności:

Bez wątpienia smartfon do gier

Asus ROG Phone 6 Pro naprawdę wyróżnia się designem. (Źródło obrazu: GIGA)

Jedno jest jasne na pierwszy rzut oka, Asus ROG Phone 6 Pro to bez wątpienia smartfon do gier. Asus po raz kolejny znacząco zmienił wygląd w porównaniu do poprzednich smartfonów do gier. Szczególnie jasny tył z przyciągającą wzrok grafiką i drugim małym wyświetlaczem wyróżniać się. Musisz to lubić. Uważam jednak, że matowa powierzchnia jest bardzo przyjemna i nie używałbym etui do ukrycia projektu.

Drugi wyświetlacz pokazuje przydatne informacje w różnych sytuacjach. (Źródło obrazu: GIGA)

Wyświetlacz z tyłu to mały chwyt. Wyświetlane są tam animacje, na przykład gdy podłączone są akcesoria lub smartfon jest ładowany, ktoś dzwoni lub gdy grasz. Zwykle nie widzisz tego sam, ale ktoś inny, kto obserwuje, jak grasz.

Z drugiej strony przód wygląda niespektakularnie. To Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,78 cala jest dość jasny i ma rozdzielczość FHD+. Osiągnięto maksymalnie 165 Hz, w wielu grach nie można wyczerpać pełnego potencjału. Często obsługiwane jest maksymalnie 120 Hz lub raczej 90 Hz. W życiu codziennym jednak tak szybki wyświetlacz to zaleta. Podobały mi się też głośniki, które grają czystym i głośnym dźwiękiem.

Dwa porty USB-C zapewniają więcej radości z grania

Drugi port USB na spodzie to prawdziwe błogosławieństwo. (Źródło obrazu: GIGA)

Ważnym unikalnym punktem sprzedaży Asus ROG Phone 6 Pro jest drugi port USB-C z boku. Jeśli podłączyłeś opcjonalny kontroler, nadal możesz ładować smartfon i kontynuować grę bez przerw. Telefon nie nagrzewa się aż tak bardzo. Drugi port USB-C jest również przeznaczony na opcjonalną chłodnicę.

Po raz pierwszy możesz Załóż lodówkę smartfona nawet z etui z dołączonymi kontrolerami do gier. W przypadku poprzednika nie było to możliwe. Musiałeś zdecydować, co jest dla ciebie ważniejsze. Dzięki Asus ROG Phone 6 Pro możesz teraz bawić się kontrolerami i jednocześnie chłodzić smartfon. Niestety Asus przysłał nam niewłaściwe akcesorium, więc nie mogliśmy wypróbować tego przypadku. Opcjonalna chłodnica działała bardzo dobrze bez kontrolera i utrzymywała smartfon w chłodzie nawet w upalne lato. Kontroler ze starą obudową również pasował i działał dobrze z dużym ściskaniem. Zakładamy więc, że wszystko działałoby dobrze.

wydajność bez końca

Nawet po wielu godzinach grania Asus ROG Phone 6 Pro nie przegrzewa się i wszystko działa płynnie. (Źródło obrazu: GIGA)

Asus polega na poprawionym Snapdragon 8+ Gen 1 dla ROG Phone 6 Pro, a dzięki zoptymalizowanemu systemowi chłodzenia zarządza tym Smartfon nie nagrzewa się nawet podczas długiego grania i nie traci na wydajności. Wiadomo też o tym w zupełnie inny sposób, o czym musiałem przekonać się sam z OnePlus 10 Pro (test). Granie działa tam całkiem dobrze przez 30 minut, po czym staje się znacznie wolniejsze, ponieważ smartfon mocno się nagrzewa. Nie miałem absolutnie żadnych problemów z telefonem Asus. Nawet jeśli smartfon ładowałem w tym samym czasie przez drugi port USB, wszystko przebiegało sprawnie. Tak właśnie powinno działać ze smartfonem do gier.

Wszystkie funkcje Asus ROG Phone 6 Pro przedstawione na filmie:

Asus ROG Phone 6 Pro: szczegóły przedstawione w szczegółach

Solides Android-Smartphone

Oprócz możliwości w grach, Asus ROG Phone 6 Pro to w zasadzie solidny smartfon z Androidem. Działa bardzo szybko, możesz wybrać prawie niespersonalizowany interfejs i zrobić z nim wszystko, co możesz zrobić z dowolnym innym telefonem. Masz również tę zaletę, że bateria jest bardzo duża i wystarcza na długi czas. Ale trzeba lubić wygląd, ponieważ telefon komórkowy bardzo przyciąga wzrok drugim wyświetlaczem z tyłu i grafiką.

Polityka słabej aktualizacji

Podoba nam się oprogramowanie, ale nie podoba nam się polityka aktualizacji Asus ROG Phone 6 Pro. (Źródło obrazu: GIGA)

Asus ROG Phone 6 Pro bez akcesoriów kosztuje 1299 euro. Pomimo wysokiej ceny są tylko dwa lata aktualizacji Androida. Więc Android 14 to koniec. Konkurs rozprowadza aktualizacje od pięciu lat. Właściwie można oczekiwać więcej, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Normalnie nie kupujesz konsoli do gier – i to jest ROG Phone 6 Pro – co dwa lata, ale trzymaj ją znacznie dłużej. Czysto pod względem wydajności, ten smartfon powinien poradzić sobie z każdą wymagającą grą na Androida przez następne cztery do pięciu lat. Oczywiście po dwóch latach nadal można korzystać z telefonu komórkowego, ale po pewnym czasie bez aktualizacji nie jest już bezpieczny. Strategia nie jest bardzo zrównoważona.

Aparat mógłby być lepszy

Aparat jest w porządku, ale mógłby być lepszy, biorąc pod uwagę wysoką cenę. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli chcesz używać Asus ROG Phone 6 Pro jako zwykłego smartfona, którym również robisz zdjęcia, to musisz iść na kompromisy w jakości obrazu pomimo wysokiej ceny. Aparat robi całkiem dobre zdjęcia, ale nie może konkurować z kosztującym podobną kwotę Galaxy S22 Ultra czy iPhone 14 Pro Max. Ale to w zupełności wystarczy na kilka migawek. Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem Asus ROG Phone 6 Pro w życiu codziennym:

Prawdziwy biegacz wytrzymałościowy

Asus instaluje w ROG Phone 6 Pro dwa akumulatory o pojemności 3000 mAh, które razem mają pojemność 6000 mAh. Za pomocą dołączonego zasilacza można bardzo szybko naładować telefon komórkowy przy użyciu kabla o mocy 65 W. Nie ma jednak funkcji ładowania bezprzewodowego, więc telefon komórkowy zawsze trzeba ładować za pomocą kabla. Podczas gry mam czas pracy około pięciu godzin. Przy normalnym użytkowaniu trwało to ponad dwa dni, a pozostał mi jeszcze mały bufor. To tutaj Asus pokazuje swoją siłę z dużą baterią.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój6Wykonanie, haptyka i design7Wyświetlacz9Aparaty7Oprogramowanie7Wydajność9Telefonia i dźwięk8Przechowywanie9Bateria i codzienne życie9Razem7,8

Uwaga: kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech