Arcywróg samochodowy: czy kuna zapada w sen zimowy?

Arcywróg samochodowy: czy kuna zapada w sen zimowy?

Kilka odcisków łap na dachu samochodu często wystarczy, aby podnieść ciśnienie krwi – czy kuna znów zaatakowała? Niestety mamy złe wieści dla wszystkich, którzy liczą na spokój i ciszę od potworów, przynajmniej zimą.

Kuna w stanie hibernacji: Mogło być tak pięknie

Przykro nam, ale kuna nie hibernuje. Więc twój samochód nie jest bezpieczny przed uroczym skubaczem kabli nawet w śniegu, lodzie i zimnie. Ale wręcz przeciwnie. Ponieważ szczególnie zimą kuna jest głodna.

Rozpocznij serię zdjęć (10 zdjęć)

CES 2023: VW, Mercedes and Co. prezentują swoje najważniejsze produkty z zakresu e-samochodów

Zawsze szuka pożywienia, aby utrzymać wysoką temperaturę ciała, ale rośliny i małe zwierzęta są rzadko spotykane w miesiącach zimowych. Natomiast nasze kosze na śmieci działają jak skrzynia skarbów, która naprawdę zaprasza na ucztę. To jednak tylko dlatego, że słodkie małe zwierzęta ludzkie osady zbliżać się.

Dlaczego samochody są atakowane?

Auta zaparkowane na zewnątrz, zwłaszcza po długiej jeździe, magicznie działają na kłębki futra. To zrozumiałe, gdy jest poniżej zera. Ciepła komora silnika jest łatwo dostępnym, przytulnym miejscem, w którym zwierzęta są chronione przed śniegiem i przenikliwym wiatrem. Byłoby to przyznane kunie, gdyby nie miała tej osobliwości Węże, kable zapłonowe lub osłony osi skubać.

Każdego roku w Niemczech dochodzi do 200 000 szkód spowodowanych przez kuny, a koszty wynoszą ponad 60 milionów euro (źródło: TÜV Nord). Uszkodzenia są w większości objęte ubezpieczeniem częściowym i kompleksowymW razie wątpliwości należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Szkody następcze po ataku kuny zwykle nie są objęte ubezpieczeniem.

Uszkodzenie kuny: jak to się dzieje?

Samochód zapewnia kunie ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jak dotąd zachowanie szkodnika jest zrozumiałe, ale skąd bierze się destrukcyjność? Odpowiedź: Zwierzęta są niezwykle ciekawski, a także wszystkożerny. Oznacza to, że podobnie jak małe dzieci wkładają wszystko do buzi i żują.

Gorszy jest następujący przypadek. Jeśli wcześniej dziwna kuna w komorze silnika było, wyczuwają to i próbują zniszczyć legowisko intruza. Z tego powodu uszkodzenia kuny występują szczególnie wiosną w okresie godowym.

Jak zapobiegać uszkodzeniom kuny?

Garaż powstrzymuje zaradnych szaleńców tylko w ograniczonym stopniu. Także Pułapki zapachowe nie pomagają na długo, ponieważ kuny szybko przyzwyczajają się do nowych zapachów. Nawet urządzenia ultradźwiękowe są tylko częściowo skuteczne, jeśli chcesz odstraszyć kuny. Zwierzęta czują się niekomfortowo tylko z wysokiej jakości urządzeniami, które niezależnie zmieniają częstotliwości.

PATTLER® odstraszacz kun do montażu na samochodzie - 1 SZTUKA |  Skuteczna obrona przed kunami samochodowymi - z

PATTLER® odstraszacz kun do montażu na samochodzie – 1 SZTUKA | Skuteczna obrona przed kunami samochodowymi – z

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 01.10.2023 16:34

Skutecznym sposobem jest np. zamocowanie drucianej siatki pod blokiem silnika (widać na Amazonie) jak również regularne mycie silnikado usuwania wszelkich zapachów z obcych kun. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że kuny zostaną zwabione i ostatecznie wpadną w amok w bloku silnika.

Ponieważ kuny prowadzą nocny tryb życia, unikają jasnego światła. Więc parkowanie pod latarnią uliczną może pomóc lub źródło światła z czujnikiem ruchu (patrz na Amazon) do zainstalowania, jeśli masz prywatny parking. Co najwyżej jesteś bezpieczny przed kunami specjalne pistolety ogłuszające, który można przymocować w szczególnie wrażliwych miejscach w komorze silnika i podłączyć do akumulatora samochodowego (patrz na Amazon). Nie należy jednak instalować tego samodzielnie. Zamiast tego zwróć się do warsztatu, któremu ufasz. Koszt urządzenia i instalacji to niecałe 300 euro (źródło: TÜV Nord).

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech