Apple chce ograniczyć dostęp: użytkownicy iPhone'a muszą ustawić się w kolejce

Apple chce ograniczyć dostęp: użytkownicy iPhone'a muszą ustawić się w kolejce

W drugiej części tegorocznego wystąpienia WWDC Apple skupiło się całkowicie na własnej sztucznej inteligencji (sztucznej inteligencji) w iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia, którą śmiało określił jako „Apple Intelligence”. Nie ujawniono jednak, że nie każdy użytkownik iPhone'a będzie mógł bezpośrednio skorzystać z tej funkcji, nawet przy spełnieniu wysokich wymagań sprzętowych.

Producent iPhone'a stawia teraz wszystko na jedną kartę i tak to nazywa „Inteligencja Apple”. Zakrojony na szeroką skalę atak AI firmy Apple początkowo rozpoczyna się w formie pliku ograniczony podgląd w iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia. Jak Apple ujawniło na WWDC, planuje wprowadzić „Apple Intelligence” podczas fazy testów beta iOS 18 tego lata. Początkowo tylko jako wersja beta w wersji beta i tylko w języku angielskim. Dodatkowe języki i publiczne wprowadzenie spodziewane są od jesieni 2024 r.

„Apple Intelligence” tylko poprzez listę oczekujących: użytkownicy iPhone'a muszą uzbroić się w cierpliwość

Ale Apple nie wspomniał jeszcze o jednym punkcie, ale prawdopodobnie będzie to jeden z nich podczas beta testów iOS 18 Lista oczekujących na nowe funkcje Apple Intelligence dawać. Wynika to z kodu w iOS 18 (źródło: MacRumors).

Sztuczna inteligencja Apple wyjaśniona w krótkim przeglądzie:

Inteligencja Apple w 5 minut

Apple używa wewnętrznie nazwy kodowej „Graymatter” w odniesieniu do „Apple Intelligence”. Nazwę tę można znaleźć w niektórych sformułowaniach w kodzie programu iOS 18, na przykład: „Dołącz do listy oczekujących Graymatter” i „Dołącz do listy oczekujących”. Apple wyraźnie mówi również o ograniczonym podglądzie w swoim sformułowaniu, cytując (przetłumaczone): „Chociaż Graymatter jest w ograniczonej wersji zapoznawczej, możesz doświadczyć niezwykle powolnych odpowiedzi, jeśli nie znajdujesz się w obsługiwanym regionie”.

Można z tego wywnioskować, że prawdopodobnie początkowo będziesz musiał zarejestrować się na liście oczekujących na „Apple Intelligence”. Dlatego Apple chce ograniczyć dostęp i ewentualnie odpowiednio skierować obciążenie. Współpracownicy MacRumors są przekonani, że ograniczony podgląd i lista oczekujących będą czymś, z czego Apple skorzysta w fazie testów beta.

Uważają jednak, że możliwe jest utworzenie listy oczekujących, nawet jeśli „Apple Intelligence” zostanie publicznie wprowadzone w iOS 18 jesienią. Wreszcie usługi AI, takie jak ChatGPT, które Apple zintegruje z iOS 18, już czasami miały problemy z wydajnością ze względu na dużą liczbę dodatków.

Ogromne wymagania sprzętowe

Wystarczająca wydajność jest zdecydowanie konieczna w przypadku „Apple Intelligence”, ponieważ podstawowe zadania AI realizowane są bezpośrednio na urządzeniu. Co najmniej jeden iPhone 15 Pro lub jeden iPhone 15 Pro Max Musi być z chipem Apple A17 Pro. Przynajmniej Apple zapewnił, że wszystkie przyszłe modele iPhone'a 16 będą kompatybilne. Jeśli posiadasz także iPada lub Maca, potrzebujesz przynajmniej jednego modelu z chipem M1.

Ale nawet jeśli spełnisz rygorystyczne wymagania sprzętowe, użytkownicy prawdopodobnie będą musieli poczekać w kolejce do „Apple Intelligence” i nie od razu otrzymają swoją kolej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech