Apple 2024: wszystko, na co możesz liczyć oprócz iPhone'a 16

Apple 2024: wszystko, na co możesz liczyć oprócz iPhone'a 16

Co nowy rok 2024 ma do zaoferowania fanom Apple? Premiera iPhone'a 16 ma nastąpić jesienią, ale to nie jedyna wiadomość. Nacisk zostanie prawdopodobnie położony na produkt Apple, na który początkowo może sobie pozwolić bardzo niewiele osób lub którego chce, ale który może ukształtować najbliższą przyszłość.

Nie wszystkie życzenia Apple spełniły się w 2023 roku. Przykładowo osoby zainteresowane iPadem odeszły zupełnie z pustymi rękami, poza tańszym Apple Pencilem, na który tak naprawdę nikt nie czekał. Pojawia się pytanie: Czy Apple nadrobi to w 2024 roku i czego jeszcze możemy się spodziewać?

Apple w 2024 r.: Wszystkie nowości w podsumowaniu

Podsumowujemy je przejrzyście najważniejsze z prawdopodobnych ogłoszeń razem. Ważne: Oprócz pierwszego produktu nie ma oczywiście gwarancji na późniejsze przewidywania znanych znawców i ekspertów. Ale to zwykle się sprawdza, chociaż Apple nadal może powstrzymać niespodzianki w 2024 roku.

Apple Vision Pro: „Pierwszy komputer przestrzenny”, jak Apple nazywa okulary danych, nie jest już tajemnicą. Rewolucyjny produkt został pokazany w czerwcu 2023 roku na WWDC, konferencji deweloperów Apple. Wprowadzenie na rynek zaplanowano na wiosnę 2024 roku w USA w cenie netto wynoszącej niecałe 3500 dolarów amerykańskich. Dla nas Apple Vision Pro zostanie wydany później. Przy odrobinie szczęścia przed końcem roku. Największy sekret tego kraju: Jak drogo jest w kraju euro?

Co musisz wiedzieć o Apple Vision Pro:

Wszystkie szczegóły dotyczące Apple Vision Pro

iPada Pro: Wiosną spodziewane są także dwa nowe modele iPada Pro. Po raz pierwszy zostaną one wyposażone w ekrany OLED i nowy chip M3.
iPad Air: Oprócz modelu z 11-calowym wyświetlaczem, w marcu po raz pierwszy pojawi się także większa wersja z 12,9-calowym wyświetlaczem. Nowość dla iPada Air i alternatywa dla klientów, dla których duży iPad Pro jest po prostu za drogi i za duży.
iPad mini i iPad 11: Aktualizacje dla iPada mini i „normalnego” iPada mają pojawić się dopiero jesienią. W przypadku iPada mini 7. generacji i iPada 11. generacji mniej oczekuje się większych zmian innych niż nowy i mocniejszy układ.
Zegarek Apple: Apple Watch Ultra 3 niekoniecznie można spodziewać się w 2024 roku. Ale z możliwym modelem rocznicowym, złowieszczym Apple Watch Mógłby wtedy zostać gruntownie przeprojektowany z okazji 10. rocznicy Apple Watch. Możliwe są także nowe funkcje, takie jak pierwszy uproszczony pomiar ciśnienia krwi.

Firma Apple niedawno udostępniła nam następujące innowacje w zakresie zegarków:

Wprowadzenie Apple Watch Series 9 i Ultra 2

Macbook Air: Oczekuje się, że oba warianty (13 i 15 cali) otrzymają odpowiednie aktualizacje wiosną 2024 r. Najtańsze MacBooki Apple’a otrzymają wówczas „prosty” chip M3, który Apple do tej pory instalował w nowym iMacu oraz prostych wariantach MacBooka Pro (14 cali).
iMaca 32-calowego: iMac z 24-calowym wyświetlaczem doczekał się aktualizacji pod koniec 2023 roku, jednak część użytkowników wciąż szuka kolejnej aktualizacji. Liczą na większą wersję z 32-calowym wyświetlaczem. Przy odrobinie szczęścia mogłaby zostać wydana w 2024 roku, choć eksperci spodziewają się jej dopiero w 2025 roku. Dlatego ta aktualizacja nie jest pewna.
iPhone’a 16: Oczekuje się czterech nowych modeli, przy czym iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą miały większe ekrany. Zamiast 6,1 i 6,7 cala wyświetlacze powinny wzrosnąć do 6,3 i 6,9 cala. Dalsze funkcje nowego iPhone'a 16 można znaleźć w naszym osobnym podsumowaniu plotek.
iOS 18: Niewiele wiadomo na temat nadchodzącego systemu operacyjnego dla iPhone'a. Jednak eksperci tacy jak Mark Gurman już wierzą, że wiedzą, że Apple skoncentruje się na nowych możliwościach sztucznej inteligencji w iOS 18. W czasach ChatGPT producent iPhone'a musi i w końcu nadrobi zaległości.
I inaczej? Aktualizacje mogą pojawić się w 2024 roku AirPods oczekiwać. Chęć aktualizacji jest szczególnie dotkliwa w przypadku AirPods Max, które już od trzech lat są na rynku w niezmienionej formie. Apple'a zapewne też doczekają się odświeżenia Urządzenia peryferyjne. Mysz, klawiatura i gładzik powinny wreszcie zostać przełączone na USB-C, Lightning też byłby wtedy historią.

Póki co, nasze podsumowanie. Oczywiście doniesienia i plotki staną się bardziej konkretne w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale… przybliżony harmonogram już tam jest.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech