AnkerMake M5C w teście: drukowanie 3D nigdy nie było łatwiejsze

AnkerMake M5C w teście: drukowanie 3D nigdy nie było łatwiejsze

Drukarki 3D, szczególnie ostatnio, stały się znacznie lepsze i łatwiejsze w obsłudze. Nagle hobby hobbystów weszło do głównego nurtu, ponieważ duże firmy, takie jak Anker, podjęły ten temat. Dzięki AnkerMake M5C mogłem wypróbować niedrogą drukarkę 3D, która jest niezwykle łatwa w obsłudze. Zwłaszcza, że ​​nie musisz koniecznie uruchamiać programu na komputerze, wszystko możesz zrobić bezpośrednio z telefonu komórkowego.

AnkerMake M5C w teście: wnioski

AnkerMake M5C to naprawdę świetna drukarka 3Dktóry jest niezwykle łatwy w użyciu i dlatego bardzo odpowiedni dla początkujących. Ale zaawansowani użytkownicy też będą się przy tym dobrze bawić, bo każdy, kto zagłębi się w temat nieco bardziej, dopiero z czasem uświadomi sobie jego pełny potencjał. Drukarka 3D działa szybko, wyniki wyglądają świetnie, a jej konstrukcja charakteryzuje się bardzo wysoką jakością.

Zasadniczo W tym modelu brakuje jedynie aparatu i małego wyświetlaczaaby choć trochę ułatwić obsługę urządzenia. Ale i tak zawsze masz przy sobie smartfon i to jest w porządku. Zatem ostatni punkt nie ma tak naprawdę znaczenia.

Cena 449 euro jest moim zdaniem w porządku, nawet jeśli plasuje się w górnej części skali tego typu urządzeń. Ale otrzymujesz także łatwą obsługę i świetne oprogramowanie (sprawdź AnkerMake). Drukarka 3D jest czasami sprzedawana znacznie taniej na promocjach i u różnych sprzedawców detalicznych. Tak czy inaczej, na początek nie pomylisz się z tym modelem. Nawet po tygodniach testów nadal dobrze się przy tym bawię każdego dnia.

Drukarka 3D AnkerMake M5C, szybki druk 3D 500 mm/s, precyzja 50 μm, głowica w całości z metalu, do 30

Drukarka 3D AnkerMake M5C, szybki druk 3D 500 mm/s, precyzja 50 μm, głowica w całości z metalu, do 30

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 18 listopada 2023 r., godzina 4:31

Zalety:

Wysokiej jakości obudowaŚwietny designWysoka jakość drukuSzybki druk 3DBardzo łatwa w obsłudzeSilna aplikacja na smartfony

Niedogodności:

Brak wyświetlacza, brak aparatu, oprogramowanie częściowo nieprzetłumaczone, stosunkowo głośno

Bardzo wysoka jakość projektu

AnkerMake M5C wygląda dobrze i jest zbudowany z bardzo wysoką jakością. (Źródło obrazu: GIGA)

AnkerMake M5C spodobała mi się, gdy została zaprezentowana kilka miesięcy temu, ponieważ wygląda inaczej niż wiele innych drukarek 3D o otwartej konstrukcji. Zasadniczo konstrukcja jest podobna do wielu innych modeli. Ale Anker stawia na znacznie wyższą jakość i piękniejsze materiały. Nie mam absolutnie żadnego problemu z pozostawieniem drukarki 3D w moim biurze, ponieważ po prostu wygląda dobrze.

Objętość wydruku AnkerMake M5C wynosi 220 x 220 x 250 mm. (Źródło obrazu: GIGA)

Gdy tylko go rozpakowałem, zdałem sobie z tego sprawę Całe urządzenie jest niezwykle wytrzymałe. Wszystko wydaje się dobrze przemyślane i łatwe do złożenia. W ciągu około 10 minut przy użyciu dołączonego narzędzia przykręcono kilka śrub, podłączono kable, zamontowano uchwyt na szpulę i podłączono kabel zasilający.

Drukarkę 3D można następnie włączyć za pomocą przełącznika z tyłu i podłączyć do telefonu komórkowego. Do tego procesu potrzebujesz konta zakotwiczonego, ale możesz to też zrobić uzyskać zdalny dostęp do urządzenia – ze smartfonów, tabletów i komputerów PC.

AnkerMake M5C przedstawiono na filmie:

Wprowadzenie AnkerMake M5C

Wprowadzenie AnkerMake M5C

Niezwykle łatwy druk 3D

Aplikacja dla AnkerMake M5C jest wyjątkowo dobra. (Źródło obrazu: GIGA)

Przez pierwsze kilka dni drukowałem tylko ze smartfona. Dlatego w ogóle nie korzystałem z krajalnicy na komputerze. Uświadomiło mi to, jak łatwe może być teraz drukowanie 3D, jeśli aplikacja jest do tego dobrze zoptymalizowana. Gdy drukarka 3D jest włączona, możesz zobaczyć jej właściwości w aplikacji. A więc temperatura głowicy drukującej i stołu. Można wciągać i wytłaczać włókno.

Po wciągnięciu żarnik jest wypychany do góry z głowicy drukującej, aby można było nawlec nowy żarnik. Wytłaczanie polega na wciąganiu włókna w celu przygotowania go do druku. Zwłaszcza przy zmianie materiałów i kolorów należy zawsze wycisnąć część włókna, aż do faktycznego zakończenia zmiany koloru. Szkoda tylko, że w urządzeniu nie ma wyświetlacza ani aparatu. Dostaniesz to tylko w przypadku topowego modelu AnkerMake M5.

Anker instaluje tylko jeden przycisk na urządzeniu, za pomocą którego można wykonywać zaprogramowane funkcje. Na przykład rozpocznij drukowanie bezpośrednio z pamięci USB. Pomocny byłby tutaj wyświetlacz na urządzeniu.

Tym, co na początku było dla mnie szczególnie ekscytujące, była sekcja „Odkryj”. Znajdziesz tam wybór modeli 3D, które są doskonale zoptymalizowane dla AnkerMake M5C i można je natychmiast wydrukować. I to nie tylko mniejsze rzeczy, ale także naprawdę duże miecze z nadrukiem na miejscu czy modele ruchome. W zależności od pory roku wciąż pojawiają się tam nowe wzory. Aktualnie dostępnych jest jeszcze sporo Halloween, ale zapewne w Święta Bożego Narodzenia będzie więcej na ten temat. Podczas mojego kilkutygodniowego okresu testowego stale dodawane były nowe modele.

Druk 3D ze źródła publicznego

Anker zapewnia wiele modeli 3D do bezpośredniego druku, ale masz także dostęp do materiałów do druku. (Źródło obrazu: GIGA)

A jeśli preselekcja Ankera nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz to zrobić Uzyskaj dostęp do całej bazy danych materiałów do druku poprzez „Szukaj”.. Jeśli podoba Ci się model, możesz załadować go bezpośrednio do aplikacji i tam go pokroić. Wszystko dzieje się w chmurze i do tej pory nie miałem jeszcze kontaktu z komputerem. Wiele wydrukowałem 3D bezpośrednio z telefonu, ponieważ jest to bardzo intuicyjne.

Ale z biegiem czasu osiągnąłem tutaj swój limit, ponieważ szablony 3D można drukować, ale nie można ich edytować. Jeśli więc coś nie jest prawidłowo dopasowane lub ma niewłaściwy rozmiar, nie będzie można tego zmienić w telefonie. W każdym razie bardzo by mi się to podobało mogę przynajmniej skalować, kopiować lub przenosić coś na telefonie komórkowymtak jak udało mi się to zrobić z Kokoni EC2 (test).

Brakuje mi też historii modeli, które już zostały wydrukowane. Wiele razy drukowałem coś, a potem pokazywałem znajomym lub rodzinie. Potem chciała taki, a ja musiałem ponownie poszukać modelu i wprowadzić go do oprogramowania. Byłoby to znacznie łatwiejsze w przypadku jakiegoś archiwum, zwłaszcza przy zmianie ustawień. Jest to możliwe tylko na komputerze PC, ponieważ można tam zapisywać projekty. Nie można jednak uzyskać do nich dostępu z poziomu telefonu komórkowego.

Na komputerze PC można zrobić o wiele więcej

The Możesz wykorzystać pełny potencjał AnkerMake M5C tylko na komputerze PC lub Mac. Firma dostarcza oprogramowanie do krajalnic, jednak oferowane jest ono jedynie w wersji beta i nie jest tłumaczone na język niemiecki. Myślę, że to szkoda, bo aplikacja na smartfony jest tak świetna, że ​​żeby korzystać z krajalnicy, trzeba znać angielski. Jeśli tego nie masz, natychmiast jesteś zgubiony.

Umierać Moim zdaniem oprogramowanie do krojenia firmy Anker jest całkiem dobre. Możesz wybrać różne rodzaje żarników, ustawić wiele właściwości drukowania i dostosować wszystko do modelu 3D.

Wiele można dostosować w oprogramowaniu krajalnicy AnkerMake. (Źródło obrazu: GIGA)

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozmiar, orientację, kopie i wiele więcej. Na przykład w przypadku modeli 3D o małej powierzchni styku, takich jak ozdoby choinkowe na Boże Narodzenie, ustawiam szersze rondo. Dzięki temu model 3D stoi w miejscu. Drukowałem głównie w „trybie łatwym”., bo wiele mi odebrano. Po dostosowaniu i pocięciu modelu możesz wysłać go bezpośrednio z komputera do drukarki 3D.

Jakość druku na wysokim poziomie

Jakość druku AnkerMake M5C jest imponująca. (Źródło obrazu: GIGA)

Pomimo dużej prędkości druku do 500 mm/s jakość druku jest na niezwykle wysokim poziomie. Drukowałem głównie PLA, PLA+, PLA Silk i PETG. Nie stanowiło to żadnego problemu, chociaż doświadczyłem pewnego naciągania w przypadku PETG. Ale może to być również spowodowane samym żarnikiem. Ale PLA zawsze nie stanowiło problemu i było przetwarzane bezbłędnie. Poniżej kilka przykładów:

Błędy w druku miałem tylko wtedy, gdy popełniłem błąd. Na przykład ręcznie zmieniłem odległość dyszy od stołu drukującego, ponieważ myślałem, że dysza jest zbyt blisko podczas drukowania wazonu samonawadniającego. To był głupi błąd, bo oznaczał, że wazon przestał być wodoodporny i zmarnowałem około 500 gramów białego włókna. Oczywiście wazon nadal może być używany do sztucznych kwiatów.

Przez mój błąd biały wazon nie jest wodoodporny. (Źródło obrazu: GIGA)

Sprawy poszły lepiej z tym samym wazonem w nieco mniejszym rozmiarze i z czarnym żarnikiem. Nie zmieniałem tam ustawień i stało się idealnie.

Następnie wydrukowałem przykład, na którym wyraźnie widać, jak wyraźne są różnice, jeśli odległość od stołu drukującego nie jest prawidłowa.

Odległość od stołu drukującego odgrywa kluczową rolę. Materiał jest gęsty u góry, natomiast u dołu jest zadrukowany w całości perforowany. (Źródło obrazu: GIGA)

Wersja perforowana to ta, którą wydrukowałem jako wazon. Nic dziwnego, że nie był wodoodporny.

To po prostu działa

Wydrukowałem świetny uchwyt do mojego Nintendo Switch OLED. (Źródło obrazu: GIGA)

Zasadniczo wszystko, co wydrukowałem za pomocą AnkerMake M5C, wyglądało dobrze i działało. Włókno, które zmarnowałem, było odpowiednio małe (z wyjątkiem wazonu). Jestem zupełnie początkujący i w zasadzie nie mam pojęcia o wielu ustawieniach, które można wprowadzić w oprogramowaniu. Właśnie nad tym pracuję. To tym bardziej niesamowite, że udało mi się wydrukować tak wspaniałe rzeczy.

Aby Nintendo Switch OLED lepiej leżał w dłoni przez dłuższy czas, wydrukowałem także ergonomiczny uchwyt. (Źródło obrazu: GIGA)

AnkerMake M5C to naprawdę najłatwiejsza drukarka 3D, z jakiej do tej pory mogłem korzystać. Nie muszę nakładać kleju na stół drukujący, oprogramowanie jest genialnie proste, wymiana żarnika jest łatwa, a jeśli chcę, nie muszę dotykać komputera, ale wszystko mogę zrobić bezpośrednio z telefonu komórkowego lub tabletu.

Trzy rzeczy, które mnie niepokoiły

Ale tak naprawdę są trzy rzeczy, które trochę mnie niepokoiły – nawet po długim użytkowaniu:

Brak wyświetlania: Rozumiem, że Anker musiał pójść na kompromis w zakresie funkcji M5C w porównaniu z M5. Ale nawet drukarki 3D za 200 euro mają wyświetlacze. Moim zdaniem oszczędności poczyniono tutaj w niewłaściwych miejscach.Brak aparatu: Mały aparat kosztuje kilka euro, a oprogramowanie M5 jest już do niego przystosowane. Nie spodziewam się wykrycia sztucznej inteligencji ani żadnych tego typu żartów. Chciałbym jednak zobaczyć, jak postępują moje wydruki. Dlatego ustawiłem w pobliżu mini kamerę Blink, aby to sprawdzić (patrz na Amazon).Tom: Podczas drukowania z dużą prędkością, Filament musi być również odpowiednio chłodzony na wyjściu. Powoduje to jednak głośne odgłosy wentylatorów i zakłócają spokój w mieszkaniu. Jeśli drukujesz w piwnicy, na pewno nie będziesz miał żadnych problemów. Zamknąłem AnkerMake M5C w magazynie i nadal to słyszałem. Dzieje się tak również dlatego, że drukarka nie jest zamknięta.

Ale to wszystko są wady, które ostatecznie nie mają znaczenia, jeśli jako początkujący chcesz po prostu drukować. Ponieważ właśnie to działa bardzo dobrze z AnkerMake M5C i zakładam, że z biegiem czasu oprogramowanie będzie jeszcze lepsze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech