Amazon Prime za drogi?  Obliczyliśmy, czy oferta jest nadal warta

Amazon Prime za drogi? Obliczyliśmy, czy oferta jest nadal warta

Po ostatniej podwyżce cen na Amazon Prime wielu klientów zadaje sobie pytanie: zostać czy zrezygnować? Odpowiedź nie jest taka prosta, dlatego obliczyliśmy, czy abonament nadal się opłaca. Prosta zasada może pomóc w podjęciu decyzji.

Klienci Amazon Prime pobierają wysoką opłatę dodatkową: zamiast 7,99 euro amerykańska firma pobiera teraz za członkostwo 8,99 euro miesięcznie. The Roczna cena wzrosła jeszcze bardziej z 69 do 89,90 euro. Możesz myśleć, co chcesz o rzekomym powodzie. Pewne jest, że dramatyczna eksplozja cen powoduje, że wielu klientów zastanawia się: czy naprawdę potrzebujesz tej subskrypcji?

Wyższe ceny Amazon Prime: czy subskrypcja jest dla Ciebie warta?

Jeśli chcesz sam znaleźć odpowiedź, nie możesz uniknąć dokładnej autoanalizy: Czy regularnie oglądasz seriale i filmy Prime Video? Czy istnieje niezbędna treść, której nie ma w konkurencji streamingowej? Jeśli odpowiesz „Nie”, pozostanie tylko jedno pytanie: Jak często faktycznie zamawiasz w Amazonie?

Ponieważ pierwotnie Prime w ogóle nie zajmował się streamingiem. Na początku skupialiśmy się na darmowej dostawie. Jeśli nie patrzysz na nic na Amazonie, czas wrócić do korzeni! Mamy raz przeliczone:

The Standardowa cena za wszystkie rodzaje dostaw Amazon wynosi 3,99 euro na zamówienie domowe. Za dostawę do punktu odbioru płacisz 2,99 euro.
Produkty medialne (np. gry wideo), artykuły marki własnej Amazon oraz odzież jest dostępny w cenie 2,99 lub 1,99 euro.
Ceny dotyczą wyłącznie dostaw poniżej wartości towaru wynoszącej 39 europowyżej tej kwoty nie ma kosztów wysyłki. Wypróbuj Amazon Prime za darmo przez 30 dni

Zakładając, że zamawiasz standardowe produkty, które są sprzedawane bezpośrednio przez Amazon i kosztują łącznie mniej niż 39 euro, musisz wykonać rozliczenie roczne Złóż kilka zamówień, aby subskrypcja Prime była dla Ciebie opłacalna. Pakiet 23. przekracza jedynie koszty subskrypcji. Całkowity koszt wysyłki wyniesie wówczas 91,77 euro, co daje łącznie 3,99 euro za przesyłkę.

Istnieje jednak wiele alternatyw, dzięki którym można uniknąć konieczności wydawania tych pieniędzy – nawet bez członkostwa Prime. Możesz po prostu zrezygnować z Amazona i robić zakupy lokalnie.

Dzięki temu planowi subskrypcja Prime może nagle stać się znacznie atrakcyjniejsza:

Jeśli chcesz kontynuować składanie zamówień w Amazon, możesz po prostu to zrobić Zbieraj przedmioty i zamawiaj je tylko wtedy, gdy zbierzesz towary o wartości przekraczającej 39 euro. Istnieją również produkty, za które Amazon nie pobiera kosztów wysyłki. Możesz też ograniczyć się do nich.

Nie masz pewności, czy Amazon Prime Video to właściwy wybór do przesyłania strumieniowego? Nasze porównanie pomaga:

To zależy od usługi przesyłania strumieniowego: Prime Video musi teraz działać

Wniosek: jeśli nie chcesz korzystać z Prime Video, Amazon Prime będzie dla Ciebie w przyszłości praktycznie tematem tabu. Ponieważ dla wielu klientów oferta streamingu od dawna jest sercem subskrypcji Prime. Niezależnie od tego, czy korzystasz z wersji klasycznej, w której Amazon będzie wyświetlał reklamy od 5 lutego, czy też dopłacisz, aby uniknąć reklam.

Jednak dodatkowe koszty wersji bez reklam powodują, że powyższa kalkulacja już się nie sumuje. Kto Prime Video bez reklam chcesz zobaczyć, zapłać za to w przyszłości 2,99 euro więcej miesięcznie. Koszty rosną w przeliczeniu na rok, czyli 35,88 euro. Przy kosztach wysyłki wynoszących 3,99 euro za paczkę, musiałbyś składać dziewięć dodatkowych zamówień Amazon rocznie.

To znaczy: Dzięki reklamom w Prime Video musisz zamawiać w Amazon 23 razy w roku, zanim subskrypcja Prime będzie dla Ciebie opłacalna. Bez reklam subskrypcja staje się opłacalna dopiero przy 32 zamówieniach.

Potencjalni klienci faktycznie muszą skorzystać z jednej z dodatkowych ofert, które są dołączone do Prime. W przeciwnym razie subskrypcja praktycznie nie jest tego warta. Co więcej, teraz, gdy Amazon anulował również bezpłatną kartę kredytową. Samo oszczędzanie na kosztach wysyłki nie jest już zaletą. Praktyczna zasada: Jeśli zamawiasz w Amazonie rzadziej niż dwa razy w miesiącu, nie potrzebujesz Prime.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech