Amazon Prime jest zbędny? Zrobiliśmy matematykę, żeby zobaczyć, czy było warto

Amazon naliczy wysoką premię cenową od subskrybentów Prime od września. Dodatkowe koszty dają wielu klientom wybór: zostać czy anulować? To zależy od tego, jak korzystasz z subskrypcji Prime.

Kolejne spojrzenie na konto nie będzie zabawne dla klientów Prime: zamiast poprzednich 7,99 euro, grupa z USA będzie w przyszłości pobierać 8,99 euro miesięcznie. Z Roczna cena rośnie jeszcze gwałtowniej z 69 do 89,90 euro. Można się zastanowić, co lubi się z rzekomego powodu. Ale już teraz jest jasne, że gwałtowna eksplozja cen sprawi, że wielu klientów zastanowi się: czy naprawdę potrzebujesz tej subskrypcji?

Amazon Prime drożeje: GIGA kalkuluje, kto nadal jest tego wart

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź dla siebie, nie możesz uniknąć dokładnej autoanalizy: Czy regularnie oglądasz seriale i filmy Prime Video? Czy istnieją niezbędne treści, których nie prowadzi konkurencja przesyłania strumieniowego? Jeśli odpowiedziałeś „nie”, tak naprawdę pozostaje tylko jedno pytanie: Jak często zamawiasz w Amazon?

Pierwotnie w Prime wcale nie chodziło o przesyłanie strumieniowe. Na początku skupiono się na darmowej dostawie. Więc jeśli nie patrzysz na nic na Amazon, czas wrócić do podstaw! Mamy raz przeliczone:

Z Standardowa cena za wszelkiego rodzaju dostawy Amazon to 3,99 euro na zamówienie do domu. Za dostawę do punktu odbioru płacisz 2,99 euro.
produkty medialne (np. gry wideo), artykuły i odzież marki własnej Amazon są dostępne za 2,99 lub 1,99 euro.
Ceny dotyczą tylko dostaw poniżej wartości 29 euro, powyżej której nie ma kosztów wysyłki. Wypróbuj Amazon Prime za darmo przez 30 dni

Zakładając, że zamawiasz standardowe produkty, które są sprzedawane bezpośrednio przez Amazon i razem kosztują mniej niż 29 euro, musisz obliczyć w ujęciu rocznym złóż kilka zamówień, aby subskrypcja Prime była dla Ciebie opłacalna. 23. pakiet przekracza tylko koszty, które masz z subskrypcją i wynosi łącznie 91,77 euro kosztów wysyłki przy 3,99 euro za przesyłkę.

Istnieje jednak wiele alternatyw, aby nie wydawać tych pieniędzy – nawet bez członkostwa Prime. Możesz po prostu obejść się bez Amazona i robić zakupy lokalnie. Jeśli chcesz kontynuować zamawianie w Amazon, możesz po prostu zrobić kilka Zbieraj przedmioty i zamawiaj tylko wtedy, gdy możesz zebrać towary o wartości przekraczającej 29 euro. Ponadto istnieją produkty, od których Amazon nie pobiera żadnych kosztów wysyłki. Możesz również ograniczyć się do nich.

Nie masz pewności, czy Amazon Prime Video to właściwy wybór do przesyłania strumieniowego? Nasze porównanie pomaga:

Amazon Prime Video: Z drogimi cenami do prawdziwej usługi przesyłania strumieniowego

Wniosek: jeśli nie chcesz korzystać z Prime Video, Amazon Prime będzie dla Ciebie praktycznie tematem tabu w przyszłości. Potencjalni klienci muszą skorzystać z jednej z dodatkowych ofert zawartych w Prime, aby subskrypcja była opłacalna. Tylko oszczędność na kosztach wysyłki nie jest już argumentem za zakupem. praktyczna zasada: Jeśli zamawiasz w Amazon mniej niż dwa razy w miesiącu, nie potrzebujesz Prime.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech