AlphaESS BlackBee1000 w teście: Ten generator słoneczny ma kilka asów w rękawie

AlphaESS BlackBee1000 w teście: Ten generator słoneczny ma kilka asów w rękawie

Wybór generatorów słonecznych z akumulatorem i opcjonalnym modułem słonecznym jest ogromny. Wielu producentów podążyło za trendem, ale nie ma wieloletniego doświadczenia w budowie akumulatorów. W przypadku AlphaESS jest dokładnie na odwrót. Chińska firma jest obok Tesli i Huawei jednym z największych gigantów akumulatorowych. W teście mogłem przyjrzeć się bliżej BlackBee1000 z 200-watowym modułem słonecznym.

AlphaESS BlackBee1000 w teście: wnioski

Pierwszy generator słoneczny BlackBee1000 firmy AlphaESS o pojemności 1036 Wh i mocy wyjściowej 1000 watów (szczyt 2000 watów) spodobał mi się ze względu na pewne szczególne właściwości. Przede wszystkim byliby tacy wiele połączeń i bezprzewodowe stacje ładowania na górze. Można tam naładować dwa smartfony z mocą do 10 watów. Poprzez Power Delivery na porcie USB-C np. MacBook o mocy 100 W i wiele innych urządzeń poprzez gniazdo USB lub Schuko. Mogłem korzystać z zamrażarki przez podłączenie 12-woltowe. To wszystko Niezwykle praktyczna i dająca dużą swobodęjeśli potrzebujesz prądu w podróży.

Wbudowany wyświetlacz BlackBee1000 zawsze pokazuje, ile energii jest zużywanej lub generowanej. każdy indywidualne pole z połączeniami można aktywować indywidualnie. Nie musisz więc zawsze odłączać urządzeń, jeśli nie chcesz ich już ładować. Praktyczna jest również duża lampa z tyłu, która może zapewnić światło przez wiele godzin.

Zauważyłem dwie zasadnicze wady. Gdy tylko trzy wejścia Schuko zostaną aktywowane, wentylator zacznie działać. Nie ma znaczenia, czy mam coś tam podłączone, czy nie. Dlatego nie ładowałem MacBooka, telefonu komórkowego i Nintendo Switcha przez zasilacz sieciowy, a tylko przez porty USB. Generator słoneczny pozostaje całkowicie nieruchomy.

Ponadto nie ma Wi-Fi ani aplikacji. Szkoda, bo konkurencja oferuje teraz zdalny dostęp i wiele opcji ustawień przez telefon komórkowy. W tym modelu zawsze musisz podejść do urządzenia i nie masz możliwości kontrolowania prędkości ładowania.

Ogólnie rzecz biorąc, AlphaESS BlackBee1000 to solidny generator słoneczny, który można ładować w dowolnym miejscu za pomocą opcjonalnego 200-watowego panelu słonecznego. Cena 1099 euro jest w porządku, biorąc pod uwagę, że dostajesz tutaj dojrzały i potężny sprzęt. Za moduł fotowoltaiczny trzeba zapłacić dodatkowo 499 euro.

z ekskluzywna zniżka GIGA do 25 marca 2023 zapłacisz znacznie mniej:

AlphaESS BlackBee1000 z Amazon

Z kuponem ALPHAESSGIGA otrzymujesz 30-procentową zniżkę do 25 marca 2023 r. i płacisz tylko 714,35 euro za generator słoneczny. Obowiązuje również 5-procentowy rabat.

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.11.2023 09:41

Panel słoneczny AlphaESS SP200 200W

Panel słoneczny AlphaESS SP200 200W

Z kuponem ALPHAGIGA otrzymujesz 30-procentową zniżkę do 25 marca 2023 r. i płacisz tylko 349,30 euro za moduł fotowoltaiczny. Obowiązuje również 5-procentowy rabat.

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.11.2023 09:41

Zalety:

WagaWysoka wydajnośćWiele portówŁadowanie bezprzewodoweGłośnośćLampa

Niedogodności:

Brak funkcji aplikacji/WLANWiększość portów bez osłonySzybkość ładowania

Solidnie zbudowany i utrzymany w prostocie

AlphaESS BlackBee1000 oferuje wiele połączeń (źródło obrazu: GIGA)

Jedną rzecz należy przekazać AlphaESS. Generator słoneczny BlackBee1000 jest twardziel. Zastosowany plastik nie przypomina zabawek, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych modeli, ale raczej narzędzia, które są używane na budowach. Rękojeść jest duża i solidna. Z nieco ponad 10 kg generator słoneczny o mocy 1036 Wh też nie jest zbyt ciężki. Jest łatwy do uchwycenia i można go zabrać wszędzie.

Nawet jeśli osobiście wolałbym, aby WiFi i aplikacja miały więcej opcji ustawień, tak jest ten model jest w zasadzie oczywisty. Wystarczy podłączyć urządzenie kablem do generatora słonecznego, nacisnąć przycisk, aby aktywować połączenia, a energia jest już dostępna. To naprawdę nie może być prostsze. Bezprzewodową stację ładującą na górze należy aktywować podwójnym naciśnięciem przycisku informacyjnego. To najbardziej skomplikowana rzecz w tym urządzeniu.

Z tyłu AlphaESS BlackBee1000 znajduje się duża lampa LED. (Źródło obrazu: GIGA)

Także ten duży lampka z tyłu można łatwo aktywować jednym naciśnięciem przycisku w różnych natężeniach światła. Szkoda tylko, że nie wszystkie złącza mają zaślepki zapobiegające gromadzeniu się tam kurzu i brudu. Uwzględniono tylko złącze 12 V.

Wiele opcji ładowania

AlphaESS BlackBee1000 można ładować za pomocą modułu słonecznego, w samochodzie, z gniazdka i przez USB C. (Źródło zdjęcia: GIGA)

Generator solarny AlphaESS BlackBee1000 można ładować na cztery różne sposoby:

Bezpośrednio do gniazdka z zasilaczem. Działa to z mocą do 180 W i trwa prawie 6 godzin.Dzięki 200-watowemu modułowi słonecznemu. Tutaj widziałem maksymalną moc wyjściową 193 watów, ale przy dobrym świetle słonecznym jest to zwykle około 160 do 170 watów. Kiedy świeci słońce, tutaj jest nieco ponad 6. W samochodzie przez złącze 12 V. Przez port USB-C. Ponieważ miałem tylko jeden zasilacz z MacBooka Pro, wymyśliłem moc wyjściową 65 watów. Ładowanie trwa długo.

To praktyczne, że ty jednocześnie ładować i rozładowywać Móc. Wszystkie niezbędne kable są dołączone. Na przykład ustawiłem moduł słoneczny i jednocześnie obsługiwałem lodówkę. Lodówka pobierała 65 watów, moduł słoneczny dostarczał 140 watów. Mogłem więc zostawić włączoną zamrażarkę i nadal ładować baterię.

Działa to ze wszystkimi urządzeniami, na przykład podczas ładowania laptopa lub podobnego urządzenia. Dzięki wielu złączom możesz ładować kilka urządzeń jednocześnie i zobaczyć zarówno całkowite zużycie, jak i prędkość ładowania.

Otrzymałem maksymalnie 193 waty z 200-watowym panelem słonecznym. (Źródło obrazu: GIGA)

Z prędkością ładowania poniżej 200 watów, generator słoneczny zdecydowanie należy nie wśród najszybszych ładowarek. EcoFlow River 2 Pro (test) ładuje się z gniazdka z mocą 940 watów i jest pełny w nieco ponad godzinę.

Moduł solarny przekonuje

Panel słoneczny AlphaESS jest niezwykle łatwy w użyciu i można go skonfigurować w ciągu kilku sekund. (Źródło obrazu: GIGA)

Nawet jeśli 200-watowy panel słoneczny AlphaESS nie jest okazją za 500 euro, to jest najprostszy jak dotąd mobilny moduł fotowoltaiczny, który przetestowałem. Wystarczy go rozłożyć, poluzować podpory z tyłu i stoi. Kable i adaptery są schowane w kieszeni z tyłu i wszystko jest natychmiast gotowe do użycia i szybko schowane. Właśnie tego chcesz.

żywotność baterii

Przez długi czas byłem nawet w stanie uzyskać moc wyjściową ponad 1000 watów. (Źródło obrazu: GIGA)

AlphaESS wykorzystuje akumulator o pojemności 1036,8 Wh pojemność 80 procent po 1000 cykli ładowania powinien był. Gwarancja wynosi 24 miesiące. Istnieje 12 dodatkowych miesięcy, jeśli zarejestrujesz urządzenie u producenta. To stawia generator słoneczny na środku. Starsze modele zwykle wytrzymują tylko 500 cykli ładowania, nowsze akumulatory LFP również 3000 cykli ładowania. Ten ostatni jest również objęty pięcioletnią gwarancją.

Ponieważ jednak AlphaESS jest jednym z największych producentów akumulatorów, którzy w inny sposób budują systemy magazynowania energii dla systemów fotowoltaicznych i nie tylko, należy zadbać o bezpieczeństwo akumulatorów. Stosunkowo powolne ładowanie powinno mieć również pozytywny wpływ na żywotność.

Nie zauważyłem żadnych wahań wydajności podczas korzystania z generatora słonecznego BlackBee1000 na komputerze stacjonarnym, podczas ładowania laptopa, przełącznika lub na tosterze kanapkowym lub suszarce do włosów. Urządzenie przestało działać dopiero z czajnikiem o mocy 2400 W. Jeśli potrzebujesz więcej mocy, musisz kupić mocniejszy modelktóre AlphaESS oferuje również z BlackBee2000 (patrz Amazon).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech