ADAC ostrzega przed czołgowym szaleństwem: W ten sposób kierowcy zachowują się bezpiecznie

ADAC ostrzega przed czołgowym szaleństwem: W ten sposób kierowcy zachowują się bezpiecznie

Benzyna i olej napędowy kosztują od miesięcy około 2 euro za litr, a ceny ostatnio ponownie wzrosły. Są już tak wysokie, że państwo będzie interweniować. ADAC ostrzega jednak, że na niemieckich stacjach benzynowych będą korki i chaos.

Aktualizacja 15 maja 2022 r.: ADAC zgadza się z ostrzeżeniami przed 1 czerwca i kolejnymi dniami. Według fachowców od samochodów cena za litr oleju napędowego i benzyny spadnie wybucha pośpiech na stacje benzynowe. Stąd rada: w okolicach 1 czerwca iw następnych dniach niemieccy kierowcy nie powinni jeździć z prawie pełnym bakiem. Zamiast tego powinieneś wcześniej upewnić się, że zatankowałeś w jak największym stopniu (źródło: Business Insider).

Każdy, kto jest zależny od stacji benzynowej w dniach po obniżce ceny, może mieć złą rękę. Eksperci od ruchu drogowego spodziewają się korków i długich czasów oczekiwania przy dystrybutorach. W przeciwieństwie do przewodniczącego Federalnego Stowarzyszenia Wolnych Stacji Benzynowych (więcej na ten temat poniżej w artykule), ADAC idzie Nie zakładaj, że ceny będą nadal rosły.

Oryginalny artykuł:

Ciężkie czasy dla konsumentów: eksperci ostrzegają przed wyższymi cenami paliw

Planowana ulga dla klientów podczas tankowania może na dłuższą metę zakończyć się praktycznie bez efektu. Tego oczekuje Duraid El Obeid, przewodniczący Federalnego Stowarzyszenia Niezależnych Stacji Benzynowych. Jako operator sieci berlińskich stacji benzynowych oczekuje: Ceny ponownie rosną w wyniku embarga UE wobec Rosji.

„Wkrótce znów zobaczymy ceny powyżej dwóch euro za litr benzyny, może 2,20 euro za litr”, ujawnił El Obeid w wywiadzie dla Wirtschaftswoche w piątek. Pierwsza część prognozy została już spełniona. W niektórych miejscach cena za litr benzyny ponownie wzrosła do około 2,10 euro. W obecnej sytuacji wydaje się, że to tylko mały krok do marcowych szczytów.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Istnieje kilka powodów, które mogłyby podnieść inflację: embargo na rosyjską ropę utrudniłoby sytuację podażową. Szczególnie mniejsi przedsiębiorcy, którzy obsługują tylko jedną lub dwie stacje benzynowe, mogą wpaść w kłopoty. Ponieważ wraz z zaopatrzeniem z Rosji znikają zwykłe trasy transportowe, trównież podnosić koszty logistyki.

Można sobie wyobrazić wąskie gardła w dostawach, ale szef stowarzyszenia spodziewa się wysokich cen, a nie wielu wysychających stacji benzynowych. Niemniej jednak stowarzyszenie jest zaniepokojone. Konsekwencje embarga na niemieckie ceny paliw będą prawdopodobnie widoczne w dłuższej perspektywie.

Bertha pomaga zaoszczędzić pieniądze na stacji benzynowej:

Kiedy benzyna i olej napędowy tanieją: Szturm spodziewany 1 czerwca

Zanim to jednak nastąpi, przed niemieckimi stacjami benzynowymi nadal stoi duże wyzwanie. „Szczególnie 1 czerwca może być naprawdę dramatyczny”, mówi El Obeid. Ponieważ od tego czasu rząd federalny wprowadzi obiecane obniżki cen o 17 centów za litr oleju napędowego i aż 36 centów za benzynę. Wcześniej klienci powstrzymują się od tankowania, jeśli to możliwe, ale od 1 czerwca naprawdę powinno się zacząć. Ewentualne braki pojawiłyby się dokładnie w nieodpowiednim czasie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech