ADAC ostrzega kierowców e-samochodów: Ten błąd jest niezwykle niebezpieczny

ADAC ostrzega kierowców e-samochodów: Ten błąd jest niezwykle niebezpieczny

Przejście na samochody elektryczne niesie ze sobą zmiany. Najbliższa stacja ładowania zwykle nie jest tak łatwa do znalezienia jak stacja benzynowa na benzynę i olej napędowy. Dlatego wielu kierowców samochodów elektrycznych lubi ładować w domu i często to robi. Ale nie powinieneś się mylić, ostrzega ADAC. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pożaru.

Prowadzenie samochodu elektrycznego powinno być takie proste. Możesz zrobić coś dobrego dla klimatu, jeśli przesiądziesz się na samochód elektryczny, a dzięki bonusowi środowiskowemu otrzymasz zwrot pieniędzy. W każdym gniazdku jest też prąd, więc nie ma potrzeby chodzenia na stację benzynową. Niestety wiele rzeczy nie jest tak prostych, jak się wydaje.

ADAC ostrzega przed zagrożeniem pożarowym: w ten sposób prawidłowo ładujesz samochód elektryczny

Teoretycznie e-samochody faktycznie można ładować z dowolnego gniazdka. Ale może z tego wyniknąć poważny problem, jak ostrzega ADAC. Następnie Gniazda domowe nie są przystosowane do dużego obciążenia stałego, takich jak ładowanie samochodów elektrycznych. Jeśli kable i styki w gnieździe są narażone na nadmierne napięcie przez długi czas, w najgorszym przypadku istnieje ryzyko pęknięcia Tlący się lub pożar kabla.

ADAC odradza stałe ładowanie e-samochodu z gniazdka. Zamiast tego zwykły powinien… Gniazdko domowe tylko w wyjątkowych przypadkach być używany, a nawet wtedy, po bezpiecznej stronie, nie przez długi czas. Jeśli chcesz kontynuować ładowanie przez gniazdo Schuko, na przykład dlatego, że po prostu nie ma alternatywy, powinieneś zmniejszyć moc ładowania.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Z jednym to możliwe skondensowany kabel, który jest standardem w wielu samochodach elektrycznych. ten zintegrowana skrzynka kontrolna zapewnia, że ​​e-samochód jest ładowany maksymalnie 2,3 kW. Tak więc ani gniazdka, ani domowa elektronika nie osiągają swoich granic. W zależności od modelu, nowoczesne samochody elektryczne mogą również regulować moc ładowania za pomocą oprogramowania.

Przewaga kosztowa e-samochodów maleje wraz ze wzrostem cen energii elektrycznej:

Straty podczas ładowania: nieprawidłowe ładowanie e-samochodu może kosztować pieniądze

Użycie gniazda Schuko do ładowania samochodu elektrycznego ma inne wady: straty podczas ładowania są szczególnie wysokie. Więc płacisz za energię elektryczną, której nie możesz użyć. Johannes Kautenburger, ekspert ds. pojazdów silnikowych w organizacji eksperckiej KÜS, również doradza Miej oko na proces ładowania w gniazdku domowym (Źródło: Wirtschaftswoche). Nie można wykluczyć rozwoju ciepła. Należy również ładować tylko bezpośrednio z zainstalowanego na stałe gniazdka ściennego, nie podłączać żadnych przedłużaczy i najlepiej zlecić sprawdzenie rozwiązania przez eksperta.

Zobacz skrzynki ścienne w Mobility House

Mądrzejszym wyborem jest to instalowanie jednego pudełko ścienne. W zależności od modelu podłączony samochód elektryczny może ładować do 11 kW. To jest znacznie szybsze. Dzięki profesjonalnemu montażowi, kierowcy e-samochodów również mogą być pewni, że nie należy się spodziewać żadnych uszkodzeń. Ryzyko pożaru w e-samochodach zwykle nie jest większe niż w pojazdach benzynowych i wysokoprężnych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech