3 najlepsze kontrolery DJ od Pioneer, Native Instruments i Denon

3 najlepsze kontrolery DJ od Pioneer, Native Instruments i Denon

Kontrolery DJ-skie midi i samodzielne kontrolery to przystępne cenowo alternatywy dla drogiego „standardu klubowego”. Przedstawiamy Ci aktualne rekomendacje dla początkujących, dzięki którym w krótkim czasie możesz stworzyć DJ-ski miks.

Kompletny zestaw DJ-ski na profesjonalnym poziomie jest drogi: za dwa (lub więcej) gramofony lub odtwarzacze CDJ i odpowiedni mikser z łatwością kosztuje ponad 5000 euro. Można z pewnością dyskutować, czy tak naprawdę zawsze musi być – bo znacznie tańsze (i bardziej kompaktowe) Kontroler DJ-a zjednoczyć kilka funkcji w jednym urządzeniu i mają wiele do zaoferowania z technicznego punktu widzenia. Podstawowe zadanie — kreatywne miksowanie utworów — można wykonać nawet przy użyciu najprostszych modeli kontrolerów.

Kosztuje tyle samo, co używany samochód i jest trudny do transportu: Zestaw DJ-ski, jaki można znaleźć w profesjonalnym środowisku (Źródło zdjęcia: Pioneer DJ)

Kontrolery DJ-skie są nie tylko dla Hobby DJ-e i początkujący ciekawy, ale też dobry wybór do celów zawodowych (dj-e weselni, przygotowywanie scenografii podczas podróży itp.), na przykład kiedy Mobilność i niskie wymagania przestrzenne są kluczowe.

Pioneer DJ DDJ-400: model podstawowy od lidera branży

„Od podstaw do mistrza” – tym hasłem DDJ-400 autorstwa Pioneer DJ (widok na Saturna) reklamowany podczas startu. Jego największa zaleta: pochodzi z tego samego domu, co urządzenia profesjonalne (CDJ-3000, DJM-900NXS2 itp.), które są uznawane za tzw. „standard klubowy” na festiwalach i klubach na całym świecie. W rzeczywistości, warto rozważyć użycie produktów Pioneer DJ od samego początku, jeśli Twoim celem są duże sceny.

Interfejs użytkownika DJ DDJ-400 został zaprojektowany w taki sposób, aby później było łatwo przełączyć się na linię profesjonalną: Rozmieszczenie przycisków a podstawowe procesy są bardzo podobne – to oszczędza przyzwyczajenie się do tego.

Kontroler DJ, model Pioneer DJ DDJ-400, na biurku.  Po prawej stronie znajdują się słuchawki Shure.Pioneer DDJ-400: Młodszy brat najlepszych psów w klubie powinien ułatwić wejście do profesjonalnej ligi (Źródło zdjęcia: GIGA) Kontroler Pioneer DJ DDJ-400 DJ teraz od 309,00 € w MediaMarkt

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 25.08.2022 06:32

Zintegrowana karta dźwiękowa oferuje dobrą jakość dźwięku, a dotyk kół jog i suwaków jest przyzwoity w tym przedziale cenowym. Rekordbox Dj służy jako oprogramowanie do zarządzania muzyką. Jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Pioneer DJ – kolejna możliwa zaleta dla długoterminowego planowania kariery. Nic dziwnego, że DDJ-400 ma wiele dobrych stron i niewiele krytyki: „Uproszczony sprzęt jest nieco ograniczający dzięki małym padom i rzadkim sekcjom pętli i beat FX”, zauważa Markkus Rovito z DJTechtools. Podsumowując, doskonały wybór dla początkujących i każdego, kto musi pracować z rozsądnym budżetem.

Zalety:

Design i workflow oparte na profesjonalnych urządzeniach Dobre wykonanie i wyczucie Bezpłatna licencja na Rekordbox DJ w zestawie

Niedogodności:

Nieco mały mikser i sekcja beat FX ze względu na format

Traktor Kontrol S3: Rozłącz się z iPadem

Wskazówka GIGA Podczas gdy większość kontrolerów DJ-ów jest przeznaczona do użytku w połączeniu z laptopami, Traktor Kontrol S3 firmy Native Instruments (widok na Thomann) można również podłączyć do Apple iPad. Oszczędza to trochę miejsca – w moim przypadku z iPadem mini 5 (widok w Rebuy) – i oferuje spójny przepływ pracy dzięki obsłudze dotykowej.

Traktor Kontrol S3 firmy Native Instruments (Źródło zdjęcia: GIGA) Native Instruments Traktor Kontrol S3 4-kanałowy kontroler DJ teraz od 439,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 25.08.2022 00:26

W przeciwieństwie do wielu konkurentów z tego przedziału cenowego, Kontrol S3 jest tak urządzenie czterokanałowe nadaje się również do ambitnych zestawów – zwłaszcza w dziedzinie muzyki elektronicznej, niektóre kreatywne pomysły można zrealizować za pomocą dwóch dodatkowych decków oprogramowania. Szkoda, że ​​do tego potrzebny jest laptop z Traktorem Pro 3, ponieważ aplikacja na iPada jest ograniczona do dwóch kanałów. Szczególnie doceniam schludny i powściągliwy design oraz dobrą jakość wykonania. Nawet jeśli przyciski, pokrętła i suwaki są wykonane z tworzywa sztucznego i utrzymane w prostocie zgodnie z przedziałem cenowym: obsługa jest precyzyjna, zwłaszcza ta podświetlane koła joggingowe może przekonać.

Podłączam iPada mini do Traktor Kontrol S3 za pomocą kabla USB-Lightning (Źródło obrazu: GIGA)

Jako podejście do segmentu profesjonalnego są z tyłu Wyjścia XLR i znajdź stoisko. Z przodu do wyboru są dwa gniazda jack (3,5 i 6,3 mm). Zarówno oprogramowanie Traktor DJ 2 (bezpłatne), jak i Traktor Pro 3 (99 euro) są zawarte w zakresie dostawy.

Zalety:

4 kanały Dobre opcje połączeń Może być używany z iPadem (aplikacja na iOS: Traktor DJ 2)

Niedogodności:

Pełen zakres funkcji tylko pod Traktor Pro 3 (Windows i MacOS) Stosunkowo ograniczona kontrola efektów Młodszy brat Traktora Kontrol S3 nazywa się Traktor Kontrol S2 MK3 (Sprawdź na Amazon) – kosztuje dużo mniej, oferuje tylko 2 kanały, ale jest porównywalny pod względem układu i jakości.

Denon DJ Prime GO: Mały samodzielny kontroler do wysokich wymagań

Prawdopodobnie najtrudniejszym konkurentem Pioneera w segmencie profesjonalnym jest Denon, również z Japonii. Dzięki potężnym odtwarzaczom multimedialnym, takim jak SC6000 Prime i wewnętrznemu oprogramowaniu DJ OS, jedna lub druga główna scena może już zostać podbita. Z Denon DJ Prime GO (widok na Thomann) podobno łączy zgromadzone know-how i wysokie standardy w jednym mały format zjednoczyć: Przy zaledwie 41,1 × 27,4 × 5,3 centymetra kontroler mieści się w każdym plecaku.

Denon DJ Prime GO: Kontroler nie wymaga laptopa i oferuje niesamowity zakres funkcji dzięki swojej kompaktowej konstrukcji (źródło obrazu: Denon DJ) Denon DJ PRIME GO — mobilna, dwupoziomowa inteligentna konsola DJ z funkcją przesyłania strumieniowego Wi-Fi, 7-calowa HD ekran dotykowy i wi teraz od 1 266,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 25.08.2022 03:25

DJ Prime GO to jeden Samodzielny kontroler: Może samodzielnie przechowywać muzykę (gniazdo kart SD), zarządzać nią i odtwarzać – laptop lub tablet staje się Nie potrzebne. nawet jeden Bateria jest zintegrowana, dzięki czemu możesz pracować do 4 godzin bez zewnętrznego zasilania, na przykład podczas podróży i przygotowywania miksu. Połączenie z pudełkiem imprezowym na baterie jest z pewnością również interesujące (patrz porady dotyczące zakupu głośników Bluetooth). Jest w środku Wyświetlacz dotykowy (7 cali), który odpowiada za nawigację i wyświetlanie przebiegów torów. „Dj-e używają Denon DJ Prime GO jako systemu zapasowego dla większego sprzętu napędzanego silnikiem Engine Prime. DJ-e ​​eventowi używają go, gdy zostaną poproszeni o zagranie w małej przestrzeni, takiej jak bar”, podsumowuje Phil Morse z Digital DJ Tips.

Oczywiście ze względu na mały format trzeba iść na pewne kompromisy w zakresie działania. Jeśli ale mało miejsca i profesjonalne wymagania spotkać, to na rynku nie ma prawie żadnych poważnych alternatyw dla DJ Prime GO.

Zalety:

Bardzo kompaktowe samodzielne urządzenie, dobry ekran dotykowy i zintegrowane przetwarzanie baterii na profesjonalnym poziomie

Niedogodności:

Ze względu na małą konstrukcję trzeba się trochę przyzwyczaić do obsługi

Najlepsi kontrolerzy DJ: oto jak wybrano rekomendacje

Sam wypróbowałem wszystkie omawiane tutaj kontrolery. Prezentowane są modele, które zyskały szczególne uznanie klientów i prasy branżowej oraz są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: DJTechTools, DJTechZone, DigitalDJ Tips

DJing z kontrolerem DJ: Odpowiedzi na najważniejsze pytania

Sprzęt: Czego potrzebujesz, aby się rozłączyć?

Kontroler DJ jest dostarczany z podłączonym kablem USB Komputer (Często widuje się Apple Macbook Air, dostępny np. w MediaMarkt). Wyjątkiem są tak zwane autonomiczne kontrolery: komputer jest już w nich zintegrowany, że tak powiem. Muzyka na parkiet taneczny brzmi przez podłączony głośnik. Stosowane są tutaj systemy PA (np. Power Hifi Teufel) lub (przynajmniej w domu) monitory studyjne (np. Adam Audio T5V). Nie należy zapominać o dopasowanych kablach (XLR lub cinch). Do podglądu następnego utworu jest włączony Słuchawki DJ-a konieczne, osobiście polecam elastyczny i sprawdzony Sennheiser HD 25 (widok na Amazon).

Gdzie mogę dostać muzykę dla DJ-a?

Nawet jeśli stare, dobre nagranie jest nadal złotym standardem w klubach: już dawno weszliśmy w erę cyfrowego DJ-ingu. Całe obecne oprogramowanie (+ kontroler) obsługuje format wave (bezpośrednio z płyt CD) oraz szeroko rozpowszechniony MP3 (uwaga: kompresja stratna!). Utwory, które chcesz, można kupić w sklepie Apple iTunes Store lub Amazon. Istnieją również wyspecjalizowani dostawcy, tacy jak Beatport lub Bandcamp, dla niektórych rodzajów muzyki.

Co to jest ręczne dopasowywanie bitów i czy musisz być w stanie to zrobić?

Kwestia wiary, na którą są różne odpowiedzi. Umiejętność biegłości Przejście między dwoma utworami projektowanie z użyciem tylko słuchu i manualnej zręczności było kiedyś niezbędne. Kiedy DJ-e nadal musieli pracować wyłącznie z gramofonami, dopasowanie rytmu było po prostu podstawowym wymogiem.

Przycisk synchronizacji na Traktor Kontrol S3: odpowiednia prędkość po naciśnięciu przycisku (źródło obrazu: GIGA)

Przy dzisiejszym oprogramowaniu i kontrolerach DJ, cały proces to tylko proste kliknięcie na Przycisk „Synchronizuj”, oba utwory już działają w absolutnej synchronizacji i są gotowe do przejścia – technicznie rzecz biorąc, ręczne dopasowywanie rytmu nie jest już potrzebne. Niemniej jednak, ponieważ beatmatching jest trudny do nauczenia i wymaga wielu godzin ćwiczeń, ma to sens, przynajmniej z artystycznego punktu widzenia. Skoncentrowane zajęcie się muzyką i jej rytmem zapewnia niezwykłe zrozumienie – a to naprawdę nie może zaszkodzić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech