3 najlepsze głośniki Bluetooth poniżej 500 euro

3 najlepsze głośniki Bluetooth poniżej 500 euro

Pudełka od JBL, Bose i Sony: W tym bieżącym przeglądzie przedstawiamy najlepsze przenośne głośniki z Bluetooth, które można znaleźć w sklepach za mniej niż 500 euro.

Omówione tutaj głośniki Bluetooth to dzięki wbudowana bateria Może być używany w podróży, dzięki czemu można go obsługiwać przez kilka godzin bez podłączenia do prądu. Chociaż niektóre modele mają gniazdo, głównym źródłem muzyki i mowy jest połączenie bezprzewodowe przez Bluetooth (Zasięg: ok. 10 metrów). Telefony komórkowe, tablety, laptopy i odtwarzacze MP3 z Bluetooth mogą być używane jako odtwarzacze. Większe głośniki BT są czasami nazywane „boombox” lub „ghetto blaster”.

Przenośny głośnik domowy Bose

Dźwięk dookólny („dźwięk 360 stopni”) ma swoje zalety, na przykład, gdy głośnik stoi na środku stołu lub gdy grupa przyjaciół zebrała się na kocu piknikowym. Przetwarzane szczególnie wysokiej jakości Przenośny głośnik domowy Bose (patrz Otto) emituje muzykę we wszystkich kierunkach i dlatego jest szczególnie odpowiedni w takich sytuacjach. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym teście GIGA przenośnego głośnika domowego Bose.

Bose Portable Home Speaker (źródło obrazu: GIGA) Bose Portable Home Speaker już od 329,71 EUR w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 28.06.2022 15:05

Jak sama nazwa wskazuje, przenośny głośnik domowy Bose to Głośnik Wi-Fi (obsługuje np. AirPlay 2), który dzięki wbudowanej baterii możesz zabrać ze sobą również na zewnątrz (wtedy odtwarzanie przez Bluetooth). Bardzo podobnym technicznie konkurentem byłby Sonos Move. Więcej głośników WiFi znajdziesz w naszym poradniku zakupowym.

Zalety:

Bogaty dźwięk, dźwięki we wszystkich kierunkach wokół pudełka Dobre wykonanie, praktyczny uchwyt do przenoszenia Obsługuje zarówno Bluetooth, jak i WLAN

Niedogodności:

Głośniki z dźwiękiem 360 stopni nie zawsze są łatwe do ustawienia w pomieszczeniach, ponieważ idealnie wymagają pewnej odległości od ściany.Solidnie zbudowane, ale nie tak odporne na wstrząsy jak odpowiednio zabezpieczone głośniki zewnętrzne

jeśli Alternatywa bez obsługi WLAN Bose ma w swoim asortymencie SoundLink Revolve+ II (zobacz w Amazon). Ten model oferuje również dźwięk 360 stopni i jest nieco tańszy niż przenośny głośnik domowy Bose.

Diabeł Boomster (2021)

Końcówka dźwiękowa GIGA Prostopadłościenna, stabilna obudowa. Praktyczny uchwyt do przenoszenia u góry. Z przodu wyświetlacz, z tyłu antena. Z Diabelski boomster (spójrz na producenta) jest tak prosty, tak logiczny i tak dobry. Trzecia generacja (2021) pudełka pokazuje, jak udana koncepcja może być dalej rozwijana w znaczący sposób.

Umierać Udogodnienia są wszechstronne i nie pozostawia nic do życzenia: zewnętrzne odtwarzacze można podłączyć przez AUX-IN, głośnik (w przeciwieństwie do swoich poprzedników) jest zamknięty i wodoodporny, zintegrowane radio (DAB+ i FM), dzięki Multipoint Bluetooth, dwa telefony komórkowe mogą pozostać podłączone jednocześnie sterowanie odbywa się opcjonalnie za pomocą dołączonego pilota. Brakuje tylko jednej aplikacji na smartfona – jeśli w ogóle jej brakuje. Dźwięk jest fenomenalny jak na tę klasę wielkości, zwłaszcza w głęboki bas i ogólnie zrównoważony głos może inspirować.

Teufel Boomster 2021 (Źródło zdjęcia: GIGA)

Szkoda, że ​​bateria (około 18 godzin muzyki na jednym ładowaniu) musi być ładowana zewnętrznym zasilaczem. Waga jest również nieco wysoka na spontaniczny spacer do parku, ale nie ma problemu w pomieszczeniu. Warto wiedzieć: Do częstego użytku na zewnątrz Teufel ma alternatywę w swojej ofercie z lżejszym i jeszcze bardziej wytrzymałym Rockster Cross (patrz producent).

Stefan BubeckStefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Pudełko po butach pełne dźwięków

Dobra, przyznaję, że jestem fanem Teufel Boomster. Urzekł mnie ten potężny pudło rezonansowe pierwszej generacji (2014). Może ma to coś wspólnego z faktem, że lubię uważnie słuchać muzyki i właściwie rzadko pozwalam, by dźwięczała w tle. A im bliżej słuchasz, tym ważniejsze jest pełne, dokładne i wciągające odtwarzanie. Przy mini głośnikach w formacie torebki trzeba iść na kompromisy (głębokość basu, dynamika, efekt stereo). W klasie wielkości Boomstera (o pudełku po butach) i przy dobrze wykonanym tuningu dźwięku wygląda to inaczej – to znaczy brzmi inaczej. Mianowicie bardziej bez wysiłku, asertywnie i ekspresyjnie: tutaj zaczyna się prawdziwa przyjemność z muzyki.

Zalety:

Bardzo dobry dźwięk, może być również bardzo głośny Przykładowy sprzęt (AUX, DAB+, VHF, Multipoint Bluetooth) Wodoodporność zgodnie z IPX5

Niedogodności:

Zasilacz zewnętrznyNiewielki ciężar (3,75 kg)

Sony SRS-XP700

chcesz imprezować Ani trochę, z piosenkarzem i autorem tekstów w pokoju i kieliszkiem białego wina. Nie, okna muszą się trząść, budkę należy po prostu wyburzyć: Rammstein, Pan-Pot, Cardi B i Scooter! Cóż, w takim razie nie potrzebujesz konwencjonalnego głośnika Bluetooth, ale tak zwanego pudełka imprezowego. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Sony SRS-XP700 (Zobacz na MediaMarkt), który przy wysokości 70 centymetrów i wadze 16,9 kg konkuruje z pełnowymiarowym systemem stereo.

Głośniki imprezowe SRS-XP700 (źródło zdjęcia: Sony) Pudełko imprezowe Sony SRS-XP700 od 399,99 EUR w MediaMarkt

Cena może być teraz wyższa. Cena od 28.06.2022 18:06

Zgodnie z oczekiwaniami, dźwięk jest mocno basowy i idealnie nadaje się na imprezy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że przy włączonym „megabasie” i zwiększonej głośności wytrzymałość (do 25 godzin) może być znacznie krótsza.

Zalety:

Potężny dźwięk na imprezy w większych pomieszczeniach i na zewnątrz Dobry sprzęt (oświetlenie imprezowe LED, wejście AUX) Obsługuje Bluetooth 5.0

Niedogodności:

Nie mieści się w plecaku i waży tyle, co rower. W przedziale cenowym i rozmiarowym Sony SRS-XP700 jest więcej alternatywy: Popularny wśród klientów Amazon jest JBL PartyBox 310 (patrz Amazon), który jest tam jednym z bestsellerów w kategorii produktów.

Test głośnika Bluetooth: tak wybrano rekomendacje

Sam korzystałem ze wszystkich omówionych tutaj urządzeń Bluetooth. Szczegółowe raporty z testów niektórych produktów można znaleźć tutaj na GIGA, które są powiązane z odpowiednim modelem. Próbki testowe były zazwyczaj udostępniane nam przez producentów. Ponadto prezentowane są prelegentów, którzy cieszą się szczególnym uznaniem klientów i prasy branżowej i są polecani do zakupu.

Również w Przedział cenowy do 200 euro Oto kilka dobrych głośników Bluetooth:

Więcej wskazówek i Ogólne informacje o głośnikach Bluetooth znajdziesz w naszym poradniku:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech