Przegląd wzmacnia dowody na to, że powtarzające się uderzenia głową mogą powodować CTE

Przegląd wzmacnia dowody na to, że powtarzające się uderzenia głową mogą powodować CTE

W ciągu ostatnich 17 lat nastąpił niezwykły wzrost badań naukowych dotyczących przewlekłej encefalopatii urazowej (CTE), z naukowcami z Centrum BU CTE na czele. Podczas gdy niektóre organizacje sportowe, takie jak National Hockey League i World Rugby, nadal twierdzą, że ich sport nie powoduje CTE, nowy przegląd dowodów dokonany przez wiodącego na świecie eksperta od CTE potwierdza tezę, że powtarzające się narażenie na uderzenie głową (RHI) jest głównym czynnikiem ryzyka warunek.

CTE stało się ogólnokrajową wiadomością w Stanach Zjednoczonych w 2007 r., ale dopiero w 2016 r. opublikowano kryteria neuropatologicznego rozpoznania CTE przez National Institute of Neurological Disorders and Stroke/National Institute of Biomedical Imaging and Bioengineering (NINDS-NIBIB). i zostały udoskonalone w 2021 r. Nieproporcjonalnie podkreślano rzadkie, pojedyncze studia przypadków zgłaszające nieprawidłowe wyniki lub stosujące nieakceptowane kryteria diagnostyczne, aby podać w wątpliwość związek między RHI a CTE.

W artykule przeglądowym w czasopiśmie Acta Neuropathologica, Ann McKee, MD, szef neuropatologii w VA Boston Healthcare System i dyrektor BU CTE Center, podkreśla, że ​​obecnie w literaturze opublikowano ponad 600 przypadków CTE z wielu międzynarodowych grup badawczych. A spośród tych ponad 600 przypadków 97 procent potwierdziło narażenie na RHI, głównie poprzez sporty kontaktowe i kolizyjne. CTE zdiagnozowano u sportowców amatorów i zawodowych, w tym zawodników futbolu amerykańskiego, kanadyjskiego i australijskiego, związku rugby, ligi rugby, piłki nożnej, hokeja na lodzie, jazdy na byku, zapasów, mieszanych sztuk walki i boksu.

Co więcej, autorzy badania ujawnili, że w 82 procentach (14 z 17) rzekomych przypadków CTE, które miały miejsce przy braku RHI, przy zastosowaniu aktualnych kryteriów, rodzin nigdy nie pytano, jakie sporty uprawiał zmarły.

Według naukowców, pomimo globalnych wysiłków zmierzających do znalezienia CTE przy braku uczestnictwa w sportach kontaktowych lub narażenia na RHI, wydaje się, że jest to niezwykle rzadkie, jeśli w ogóle występuje. „W badaniach społecznościowych banków mózgów CTE obserwowano w 0 do 3 procentach przypadków, a tam, gdzie dostępne są informacje, pozytywne przypadki były narażone na urazy mózgu lub RHI. W przeciwieństwie do tego, CTE jest najczęstszą diagnozą choroby neurodegeneracyjnej w kontakcie i sportowców uprawiających sporty kolizyjne w bankach mózgów na całym świecie. Silna zależność dawka-odpowiedź jest prawdopodobnie najsilniejszym dowodem na to, że RHI powoduje CTE u sportowców” – dodała.

„Przegląd przedstawia harmonogram rozwoju neuropatologicznych kryteriów diagnozy CTE, który został zapoczątkowany prawie 100 lat temu przez patologa Harrisona Martlanda, który wprowadził termin„ pijany ponczem ”, aby opisać stan neurologiczny u bokserów” – wyjaśnił McKee, korespondując z autor badania. Przegląd chronologicznie opisuje liczne badania przeprowadzone przez niezależne, międzynarodowe grupy badające różne populacje, w których stwierdzono patologię CTE u osób z RHI w wywiadzie z różnych źródeł”.

CTE charakteryzuje się charakterystyczną molekularną konfiguracją strukturalną fibryli p-tau, która różni się od zmian obserwowanych wraz ze starzeniem, chorobą Alzheimera lub innymi chorobami powodowanymi przez białko tau.

Finansowanie tych badań zostało zapewnione przez National Institute of Neurological Disorders and Stroke (U54NS115266; R01NS119651; U01 NS 086659), National Institute on Aging (P30AG13846; U19AG06875; R01AG062348; RF1AG057902; K01AG070326), Departament ds. BX004349), Nick and Lynn Buoniconti Foundation, Andlinger Foundation, National Football League (NFL) i World Wrestling Entertainment (WWE) poprzez nieograniczone prezenty, Mac Parkman Foundation oraz National Operating Committee on Safety for Sports Equipment (NOCSEA).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
science