Przewodnik po energii Disney Dreamlight Valley: Jak uzupełnić i ulepszyć wytrzymałość

Przewodnik po energii Disney Dreamlight Valley: Jak uzupełnić i ulepszyć wytrzymałość

Energia w Disney Dreamlight Valley to powszechna i ważna mechanika. Energia pozwala wykonać prawie każde zadanie lub czynność, od wydobycia, połowu ryb, zbiorów, podlewania upraw i nie tylko. Jeśli zdecydujesz się często grać w tę grę, będziesz regularnie tracić energię. W tym przewodniku opisano różne sposoby łagodzenia utraty energii, dzięki czemu w Disney Dreamlight Valley możesz zrobić wszystko, czego dusza zapragnie.

Pozycjonowanie

Podlewanie upraw to jedno z głównych zajęć w Disney Dreamlight Valley. Wiele składników trzeba wcześniej posadzić i podlać konewką. Jeśli pielęgnujesz zbyt wiele upraw naraz lub podlewasz suszone kwiaty, zacznie to dość często wysysać twoją energię. Podczas podlewania upraw możesz ustawić się na podlewanie maksymalnie ośmiu upraw na raz. Naturalne wdrożenie metody zajmuje trochę czasu, ale pozwoli zaoszczędzić ogromną ilość energii; szczególnie na początku gry, kiedy twoja maksymalna energia nie jest wystarczająco wysoka, aby wykonać więcej niż kilka czynności bez zubożenia wskaźnika energii. Ponieważ używanie konewki zawsze będzie zużywać określoną ilość energii, możesz do ośmiu upraw przy takim samym zużyciu energii, jak podlewanie tylko jednego. Podlewanie upraw w ten konkretny sposób pozwoli Ci uniknąć ciągłego powrotu do twojego domu, aby uzupełnić energię lub oszczędzić ci przeżuwania składników, które lepiej wykorzystać gdzie indziej.Podchodzi do podlewania wielu suszonych roślin, aby pomóc im rosnąć, podczas gdy Goofy patrzy.

System poziomowania

Na początku gry zaczniesz od poziomu pierwszego z krótkotrwałym wskaźnikiem energii. Zwiększając swój poziom, który można zwiększyć przede wszystkim poprzez poprawę przyjaźni z innymi mieszkańcami doliny, zwiększy się Twoja maksymalna energia. Zadania przyjaźni na wyższych poziomach przyjaźni dadzą ci więcej doświadczenia niż początkowe zadania przyjaźni.Istnieje wiele innych sposobów na podniesienie swojego poziomu w Disney Dreamlight Valley. Możesz dawać prezenty swoim towarzyszom, karmić zwierzaki ich ulubionymi potrawami, a nawet wykonywać zadania, które nagradzają cię doświadczeniem. Nad postaciami lub stworzeniami zobaczysz ikony z gwiazdkami, które powiadomią Cię o otrzymanym doświadczeniu. Tworzenie określonych posiłków i wydawanie zamówień klientom w Chez Remy to doskonały sposób na poznanie nowych przepisów oraz podniesienie poziomu zarówno własnego, jak i towarzysza.Dostarczenie Moanie jej żądanego posiłku w Chez Remy i zwiększenie poziomu przyjaźni z dziewczyną z Motunui Dostarczenie Moanie jej żądanego posiłku w Chez Remy i zwiększenie poziomu przyjaźni z dziewczyną z Motunui

Przepis kreacja

Gotowanie w Disney Dreamlight Valley to dopracowany system, który umożliwia łączenie składników w celu tworzenia posiłków. Poza sprzedażą tych posiłków w Goofy’s Stall lub podarowaniem ich znajomym w celu zwiększenia poziomu przyjaźni, możesz sam je zjeść, aby uzupełnić energię. Największa różnica między spożywaniem posiłków a składnikami polega na tym, że posiłki pozwalają Twojemu batonowi energetycznemu zwiększ jego próg, aby uwzględnić drugi pasek energii.Jedzenie wysokoenergetycznych posiłków podczas wydobycia klejnotów lub łowienia ryb jest idealnym sposobem na utrzymanie energii poprzez przekroczenie limitu. Nawet tworzenie łatwiejszych jednogwiazdkowych posiłków, takich jak sałatka owocowa, zwiększy twoją energię o wiele więcej niż poszczególne składniki, które chrupisz. Pamiętaj, aby gotować posiłki w dowolnym momencie i mieć kilka w ekwipunku, aby przejść od wyczerpanego paska energii do pełnego paska energii z dwoma poziomami.Chociaż nie możesz zabrać składników ani posiłków, które tworzysz w Chez Remy poza jego królestwo, zawsze możesz wrócić do królestwa, a następnie przygotować kilka fantazyjnych posiłków do jedzenia na miejscu przed wyruszeniem na zajęcia. Dzięki temu zaoszczędzisz też sporo Star Coins.Gotowanie nowych przepisów, podczas gdy Remy dopinguje cię w swoim królestwie.Gotowanie nowych przepisów, podczas gdy Remy dopinguje cię w swoim królestwie.

Spędzać czas z przyjaciółmi

Podczas kopania, łowienia ryb i innych zajęć możesz spędzać czas ze znajomymi w Disney Dreamlight Valley. Wydobycie będzie kosztować energię przy każdym użyciu kilofa, a wędkarstwo zużyje energię, nawet jeśli uda ci się przegapić szybkie wydarzenia z wędką. W przypadku rzadszych połowów, które grzebiesz, energia nie jest zwracana, więc wyprawy wędkarskie mogą stać się kosztowne pod względem energetycznym. Posiadanie towarzysza z tobą zwiększy poziom przyjaźni, ale jeśli jego wzmocnienie aktywności odpowiada aktywności, w której bierzesz udział, możesz otrzymać czasami więcej materiałów. Na przykład, jeśli spędzanie czasu z Merlinem zwiększa ilość zebranych przedmiotów do wydobycia, to da ci to dodatkowe klejnoty lub materiały do ​​zbierania, na które nie musisz wydawać dodatkowej energii. Wodorosty mogą być trudne do złapania, a do ich stworzenia będziesz potrzebował sporo włókno lub lina do niektórych zadań w grze, takich jak Tajemniczy wrak misja od Goofy’ego. Jeśli przyprowadzisz towarzysza, któremu przydzielono wzmocnienie wędkarskie, możesz wykonywać zadania znacznie szybciej, nie wydając dodatkowej energii na przedmioty.Spotkanie z Vaianą, ekspertem od wędkarstwa.Spotkanie z Vaianą, ekspertem od wędkarstwa.

Złoty sekret

Jest to niezwykle rzadkie zdarzenie w całej Disney Dreamlight Valley, na które możesz się natknąć. Podczas zbierania plonów, wydobywania klejnotów, a nawet łowienia ryb, wiele przedmiotów tego samego rodzaju przepełni najbliższy obszar. Otrzymasz limit czasu z dźwiękiem muzycznym, aby rzucić się i złapać jak najwięcej, zanim znikną. Jeśli złapiesz wszystko, możesz zostać nagrodzony skrzynią z monetami Star Coins, motywami, a nawet meblami lub ubraniami w środku.Pospiesz się, by złapać wszystkie maliny, zanim skończy się czasPośpiech, aby zebrać wszystkie maliny, zanim skończy się czas. Podczas zbierania plonów, a nawet drzew i krzewów owocowych, jeśli jedna z twoich upraw/drzew/krzewów jest złota i lśniąca, możesz stale zbierać składnik, zanim przestanie świecić. Zbieranie w tych rzadkich chwilach nie zużywa dodatkowej energii. W ciągu tych kilku sekund zbierz jak najwięcej składników. Zużycie energii jest jedną z najważniejszych mechanik, które należy wziąć pod uwagę w Disney Dreamlight Valley, a używanie wszelkich środków niezbędnych do złagodzenia wyczerpywania się energii jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć częstych przerwy na lunch i postoje w domu. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w Disney Dremlight Valley, zapoznaj się z naszymi 20 poradami dla początkujących, przewodnikiem szczegółowo opisującym zagadki w zadaniu With Great Power oraz naszym centrum zawierającym ponad tuzin przewodników, które możesz żarłocznie przeszukiwać! GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych. Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games