5 sposobów na ogłupienie Smart TV

5 sposobów na ogłupienie Smart TV

Chcesz po prostu włączyć telewizor i zagrać w grę wideo lub użyć Apple TV lub Roku do oglądania ulubionego programu, ale za każdym razem, gdy musisz majstrować przy interfejsie telewizora, wszędzie są reklamy. Reklamy na pasku pokazującym dane wejściowe, reklamy na ekranie, na którym masz zainstalowane aplikacje — wydaje się, że są wszędzie. W dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest uzyskanie „głupiego” telewizora i nadal posiadanie czegoś podobnego do nowoczesnych funkcji. Istnieją jednak sposoby ingerowania w nieustanny atak reklam na Twoje urządzenia, a my mamy pięć w ofercie, zorganizowanych według rosnącej złożoności i kosztów. Niektóre z nich są tak proste, jak bycie leniwym, podczas gdy jeden wiąże się z konfiguracją Linuksa na Raspberry Pi. Istnieje opcja dla każdego poziomu umiejętności i zaangażowania. Możesz połączyć więcej niż jedną z tych opcji, aby uzyskać najbardziej efektywny scenariusz. Jednak ostatecznym celem jest umożliwienie pełnego wykorzystania telewizora bez przeszkadzania w jego inteligentnych funkcjach.

Nie łącz się z internetem

Wskazówki, jak Wskazówki, jak „ogłuszyć” telewizor smart Najprostszym i najłatwiejszym sposobem, aby telewizor nie rzucał w Ciebie reklam, jest po prostu niepodłączanie go do Internetu. Jeśli nigdy nie podłączysz go do sieci Ethernet ani nie wpiszesz danych logowania do sieci Wi-Fi, telewizor nie będzie mógł połączyć się z Internetem. Oznacza to brak aktualizacji, ale oznacza również brak reklam. Zawsze możesz podłączyć tymczasowo, aby pobrać aktualizację, jeśli producent telewizora udostępni aktualizację oprogramowania układowego, która udostępnia istotną funkcję, podobnie jak LG i Sony zrobiły z najnowszymi telewizorami. Jest to szczególnie warte rozważenia, jeśli Twój telewizor jest wyposażony w mikrofony i kamerę, jak robi to coraz więcej.

Wyłącz automatyczne rozpoznawanie treści (ACR)

Jeśli musisz podłączyć telewizor do Internetu, sprawdź, czy Twój telewizor Smart TV ma funkcję o nazwie Automatyczne rozpoznawanie treści lub ACR. Po włączeniu ACR spróbuje zidentyfikować wszystko, co umieścisz na ekranie. Obejmuje to media bezprzewodowe, kablowe, strumieniowe i dyskowe. Informacje te można następnie wykorzystać do wyświetlania dynamicznych reklam związanych z oglądanymi treściami. Podobnie jak wiele innych funkcji, ACR jest standardową nazwą branżową, którą każdy producent zmienia w swoim zestawie. Jeśli konfigurujesz telewizor po raz pierwszy, powinno dać ci możliwość natychmiastowego wyłączenia. Raporty konsumenckie mają świetny przewodnik po wyłączaniu tej funkcji w niektórych z największych marek.

Użyj dekodera

Urządzenie strumieniowe RokuZamiast instalować aplikacje na telewizorze, użyj dekodera, takiego jak Apple TV, Nvidia Shield, Chromecast, Amazon Fire Stick lub Roku. Wiele dekoderów ma reklamy, ale zwykle jest to tylko jedna reklama na ekranie głównym, co ułatwia zignorowanie. Oferta Apple, co warto zauważyć, nie zawiera reklam. Jako bonus, popularne dekodery generalnie mają lepszą obsługę aplikacji dzięki częściej aktualizowanym aplikacjom, podczas gdy aplikacje smart TV mogą w końcu paść ofiarą przestarzałego lub słabego telewizora wystarczy do odtwarzania nowoczesnych treści. Pudełko może robić to, w czym jest najlepsze — strumieniowe przesyłanie treści — podczas gdy Twój telewizor musi się martwić tylko o wyświetlanie obrazu. Warto również sprawdzić, które telewizory pozwolą Ci je skonfigurować bez zmuszania Cię do korzystania z podłączonego interfejs. Na przykład zestawy korzystające z systemu operacyjnego Google TV (nie Android TV), takie jak telewizor TCL R646 Mini-LED, pozwolą Ci wybrać domyślną usługę Google TV, która jest mniej interfejsem telewizyjnym, a bardziej uwielbionym frontem. koniec dla sklepu z mediami Google. Możesz jednak zrezygnować z konfiguracji Google TV i przejść do trybu podstawowego. W ten sposób jedyna reklama w telewizorze to taka, która grzecznie sugeruje, że Google TV może być fajną rzeczą. To skutecznie pozwala używać telewizora jako głupiego telewizora.

Kup amplituner AV

Amplituner AVOdbiornik AV Jest to prawdopodobnie najskuteczniejsza opcja na tej liście, ponieważ będzie działać z prawie każdym telewizorem. Odbiornik audio-wideo lub odbiornik kina domowego to odbiornik, który może obsługiwać sygnały wideo urządzeń i wysyłać dźwięk do głośników. Może to być nieco skomplikowane w konfiguracji, jak stwierdziliśmy, gdy ostatnio próbowaliśmy kupić odbiornik w pełni obsługujący HDMI 2.1, ale jest to wykonalne i może być bardzo skuteczne. Z odpowiednim odbiornikiem podłączysz swoje urządzenia — Xbox Series X, PlayStation 5, Switch, dekoder — do odbiornika, a nie do telewizora. Następnie możesz przełączać wejścia na odbiorniku, pozostawiając swój telewizor przez cały czas na tym samym wejściu. Innymi słowy, minimalizuje to, ile masz do czynienia z interfejsem cyfrowym i pozwala zamiast tego radzić sobie z prostymi przyciskami. Kolejną korzyścią jest to, że wiele nowoczesnych urządzeń jest wyposażonych w HDMI-CEC (Consumer Electronics Control), umożliwiając telewizor i urządzenie komunikować się ze sobą przez HDMI. Włączenie PlayStation spowoduje włączenie telewizora. Użycie przycisku głośności na pilocie multimediów Xbox spowoduje zmianę głośności odbiornika. Nadal będziesz musiał trzymać odbiornik w pobliżu, aby wykonać bardziej złożone czynności, ale nie powinieneś dotykać go zbyt często.

Skonfiguruj Pi-Hole

Pi-Hole to głupia, prymitywnie brzmiąca nazwa potężnego małego urządzenia. Pi-Hole to bloker reklam i trackerów na poziomie sieci. To urządzenie, które składasz i konfigurujesz za pomocą komputera typu „zrób to sam”, takiego jak Raspberry Pi 3 lub 4. W Internecie jest mnóstwo przewodników, więc nie będziemy tutaj wchodzić w szczegóły. Na YouTube są doskonałe przewodniki i wiele dostępnych tekstowych. Jest to zdecydowanie najbardziej skomplikowana opcja na tej liście, ale może być najskuteczniejsza. Po skonfigurowaniu to urządzenie będzie chronić wszystkie inne urządzenia w Twojej sieci przed reklamami i modułami śledzącymi. Obejmuje to komputery, telefony, a nawet zintegrowane urządzenia, takie jak telewizory i dekodery. Komputer Raspberry Pi można kupić już za 35 USD i może wymagać zakupu dodatkowych elementów, takich jak pamięć masowa, ale nawet z akcesoriami nadal jest tańszy niż większość dekoderów i prawie każdy odbiornik. Jeśli więc zechcesz wykonać pracę, ta opcja pozwoli Ci nadal korzystać z funkcji inteligentnego telewizora bez atakowania reklam — co najlepsze z obu światów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games