Żywotność baterii zegarka Apple Watch Series 8: Oto, co musisz wiedzieć

Żywotność baterii zegarka Apple Watch Series 8: Oto, co musisz wiedzieć

Kaitlyn Cimino / Android Authority Nawet dzięki potężnemu ekosystemowi, niezrównanej obsłudze aplikacji i bardzo dokładnym czujnikom zdrowia i kondycji Apple Watch Series 8 wciąż nie spełnia wymagań w jednym głównym obszarze. Żywotność baterii w urządzeniach do noszenia firmy pozostaje frustrującym niedopatrzeniem. Najnowszy smartwatch Apple jest obecnie dostępny na półkach (i nadgarstkach) z nowym czujnikiem temperatury do szczegółowego śledzenia snu. Jednak użytkownicy są zmuszeni do stworzenia skutecznych procedur ładowania, aby mieć wystarczająco dużo soku, aby zebrać statystyki z nocy. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o czasie pracy baterii w zegarku Apple Watch Series 8 i o tym, jak firma stara się pomóc w trybie niskiego zużycia energii.
SZYBKA ODPOWIEDŹ
Zegarek Apple Watch Series 8 ma taką samą żywotność baterii i specyfikacje szybkiego ładowania, jak jego poprzednik. Jednak dzięki wprowadzeniu trybu niskiego zużycia energii użytkownicy mogą rozciągnąć swoje urządzenia poza cały dzień. Apple Watch Series 8 (Wi-Fi)Apple Watch Series 8 (Wi-Fi)Apple Watch Series 8 (Wi-Fi)Doskonały wyświetlacz Retina • Wysokiej klasy projekt i wykonanie • Zaawansowane czujniki śledzenia zdrowia Bardzo wydajne urządzenie dla każdego, kto przebywa w otoczonym murem ogrodzie AppleApple Watch Series 8 z łącznością Wi-Fi zawiera zaawansowane narzędzia do śledzenia kondycji i zdrowia, w tym czujnik temperatury do monitorowania zmian ciała i lepszego wglądu w cykle kobiet. Urządzenie ma również gruby przedni kryształ nad wyświetlaczem, co zwiększa trwałość. Dodatkowe zalety obejmują wykrywanie awarii, tryb niskiego zużycia energii i obszerną obsługę aplikacji innych firm.

Specyfikacje baterii Apple Watch Series 8

Pomimo naszych narzekań, Apple wciąż nie poprawiło specyfikacji żywotności baterii w swoim flagowym urządzeniu do noszenia. Jednak firma wprowadziła tryb niskiego zużycia energii, aby pomóc użytkownikom uzyskać dodatkowy czas na nadgarstku. Zegarek Apple Watch Series 8Czas pracy na baterii
Do 18 godzin
Do 36 godzin w trybie niskiego zużycia energii
Ładowanie bezprzewodowe
Magnetyczny kabel USB-C do szybkiego ładowania
Adapter do ładowania
Nie wchodzi w skład zestawu, jest sprzedawany osobno

Żywotność baterii zegarka Apple Watch Series 8: czego się spodziewać?

Zegarek Apple Watch Series 8 o wystarczającej żywotności baterii spoczywa na ładowarce.Kaitlyn Cimino / Android Authority Zegarek Apple Watch Series 8 zapewnia żywotność baterii wynoszącą 18 godzin. Warto zauważyć, że Apple określa to jako „cały dzień”, chociaż rozważymy 24 godziny na cały dzień. Na szczęście stwierdziliśmy, że twierdzenia Apple nie doceniają tego, czego faktycznie doświadczą użytkownicy. Podczas naszej recenzji Series 8 urządzenie z łatwością wytrzymało pełne 24 godziny, w tym trening GPS i śledzenie snu. Z drugiej strony te specyfikacje są identyczne z tymi z Apple Watch Series 7, co oznacza, że ​​​​Apple nie poczynił postępów kupujący prosili z pokolenia na pokolenie. Żywotność baterii jest również w dużej mierze zależna od użytkowania urządzenia i może szybko zniknąć w zależności od najczęściej używanych narzędzi. Bateria w Series 8 może na przykład obsłużyć 11 godzin odtwarzania muzyki lub śledzenia treningu w pomieszczeniu, ale tylko około 7 godzin śledzenia treningu GPS na świeżym powietrzu. Jeśli masz urządzenie z LTE, bateria zegarka może wytrzymać półtorej godziny rozmów. Chociaż seria 8 nie przyniosła wyraźnej poprawy żywotności baterii, Apple wprowadził tryb niskiego zużycia energii. Nie oznacza to, że Apple nie zaoferował żadnych ulepszeń. Wraz z serią 8 firma Apple wprowadziła tryb niskiego zużycia energii, aby pomóc użytkownikom uzyskać więcej czasu między ładowaniami. Ta funkcja była częścią aktualizacji oprogramowania systemu watchOS 9 i została przywrócona również do starszych urządzeń. Oznacza to, że każdy Apple Watch Series 4 lub nowszy może korzystać z trybu niskiego zużycia energii.

Tryb niskiego zużycia energii

Tryb niskiego zużycia energii wyłącza zawsze włączony wyświetlacz, powiadomienia o nieregularnym rytmie serca, powiadomienia o wysokim/niskim tętnie, przypomnienia o rozpoczęciu treningu oraz pomiary w tle tętna i tlenu we krwi. Korzystanie z urządzenia w tym trybie oszczędzania energii może również wpływać na szybkość wychodzących połączeń telefonicznych i zapytań Siri. Jeśli sparowany iPhone jest poza zasięgiem, wyłącza również połączenia Wi-Fi i komórkowe, a także połączenia przychodzące i powiadomienia. Wreszcie, tryb niskiego zużycia energii może zmniejszyć aktualizacje dotyczące komplikacji tarczy zegarka, takich jak pogoda. Aby oszczędzać baterię, Apple Watch automatycznie wyświetli monit o zainicjowanie trybu niskiego zużycia energii, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 10%. Po ponownym naładowaniu do co najmniej 80% zostanie wyłączony. Podczas naszej recenzji stwierdziliśmy, że zegarek Apple Watch Series 8 wydłuża żywotność baterii poza 36-godzinne roszczenie w trybie niskiego zużycia energii. Jeśli uważasz, że Twój zegarek Apple Watch umiera zbyt szybko, na przykład za kilka godzin, mogą występować większe problemy z urządzeniem. Sprawdź, czy są dostępne nowe aktualizacje oprogramowania lub spróbuj rozparować i naprawić zegarek.

Apple Watch Ultra

Jeśli jesteś zaangażowany w ekosystem Apple, ale potrzebujesz najlepszych możliwych specyfikacji baterii, zalecamy Apple Watch Ultra. Urządzenie ma o 75% większą baterię niż seria 8 i 36-godzinną żywotność baterii. Podczas naszej recenzji Apple Watch Ultra konsekwentnie przetrwaliśmy konserwatywne twierdzenia Apple, zbliżając się do 40 godzin między ładowaniami. Oznacza to wiele nocy śledzenia snu, zanim sięgniesz po kabel. Wydłużona żywotność baterii jest szczególnie przydatna podczas treningów na duże odległości. Odkryliśmy, że godzinny trening GPS zużywa około 5% baterii Ultra w trybie niskiego zużycia energii. Oprócz imponującej trwałości i pięknego, ponadgabarytowego wyświetlacza, żywotność baterii jest jedną z cech, które gwarantują wysoką cenę modelu w porównaniu z serią 8 i Apple Watch Ultra.

Czy Apple Watch Series 8 ładuje się szybciej?

Apple Watch Series 8 spoczywa obok kabla do szybkiego ładowania.Kaitlyn Cimino / Android Authority Zamiast zwiększać żywotność baterii, Apple skupiło się na skróceniu czasu ładowania w ostatnich dwóch generacjach Apple Watch. Zarówno seria 8, jak i seria 7 oferują możliwość szybkiego ładowania. Urządzenia mogą naładować się od 0 do 80 procent w około 45 minut. Apple Watch Ultra obsługuje również szybkie ładowanie, jednak nasze testy wykazały, że dzięki większej baterii urządzenie naładuje się od 0 do 80 procent w ciągu około godziny. Urządzenie ma tę samą architekturę szybkiego ładowania, co seria 7, co znacznie skraca czas ładowania. Apple Watch Series 8 jest dostarczany z magnetycznym kablem do szybkiego ładowania w pudełku. Moduł ten można odróżnić od starszych ładowarek po aluminiowym pierścieniu wokół końcówki magnetycznej oraz złączu USB-C. Konieczne będzie zakupienie własnego zasilacza. Niektóre ładowarki innych firm mają teraz również funkcję szybkiego ładowania, w tym podkładki do ładowania wielu urządzeń. Niedawno sprawdziliśmy bezprzewodową ładowarkę Belkin BoostCharge Pro 3-w-1 do produktów Apple i doświadczyliśmy długiego czasu ładowania.

Technologia baterii urządzenia do noszenia a konkurencja

Kolekcja wiodących urządzeń do noszenia spoczywa na ławce. Kaitlyn Cimino / Android AuthorityApple Watch Series 8 wciąż ma sporo do nadrobienia w porównaniu z innymi wiodącymi smartwatchami. Ze stajni Wear OS zarówno urządzenia z serii Galaxy Watch 4, jak i Galaxy Watch 5 mają Apple beat. Galaxy Watch 5 Pro, z ogniwem 590 mAh, zapewniał prawie dwa pełne dni pracy na baterii w naszym okresie testowym. Z drugiej strony Google Pixel Watch nie radzi sobie tak dobrze. Byliśmy rozczarowani, że zegarek wytrzymuje tylko jeden dzień między ładowaniami, pomimo jego powiązania z Fitbit (firma, która zazwyczaj oferuje świetne specyfikacje baterii). Tymczasem Fitbit Versa 3 wytrzymuje około 3,5 dnia między ładowaniami. Jest to jednak znacznie słabsze urządzenie pod względem funkcjonalności smartwatcha. Żywotność baterii serii 8 może być lepsza od zegarka Google Pixel Watch, ale nadal osiąga gorsze wyniki w porównaniu z konkurencją, taką jak Garmin. Oczywiście ani najnowszy Galaxy Watch, ani Pixel Watch nie są kompatybilne z iOS. Alternatywy Apple Watch dla lojalistów iPhone’a zwracamy się do firmy Garmin. Garmin Venu 2 Plus, dostępny smartwatch topowej firmy, oferuje pięć dni na jednym ładowaniu. Standardowy Venu 2 działa jeszcze dłużej, chociaż brakuje mu kilku kluczowych funkcji jego zaktualizowanego rodzeństwa. Wreszcie, hybrydowe smartwatche, takie jak Fossil Gen 6 Hybrid lub Withings ScanWatch, oferują jeszcze dłuższą żywotność baterii. Ogólnie rzecz biorąc, flagowy produkt Apple do noszenia nadal nie spełnia oczekiwań użytkowników co do składu, jeśli chodzi o żywotność baterii. W szczególności sportowcy wytrzymałościowi mogą mieć trudności z uczynieniem z Series 8 podstawy do treningu. Jednak pomimo słabej żywotności baterii nadal uważamy serię 8 za najlepszy smartwatch dla większości użytkowników iPhone’a. Tryb niskiego zużycia energii i szybkie ładowanie pomagają złagodzić wady baterii obecnego modelu.


Często zadawane pytania

Czy Apple Watch Series 8 jest dostarczany z ładowarką? Apple dołącza magnetyczną szybką ładowarkę do kabla USB-C z każdym Apple Watch Series 8. Musisz kupić własny zgodny zasilacz. Czy można ładować Apple Watch Series 8 przez noc? Czy Apple Watch Series 8 ma lepszą żywotność baterii niż Apple Watch Series 7 Nie, te urządzenia mają identyczne specyfikacje baterii. Czy muszę kupować nową ładowarkę do zegarka Apple Watch Series 8? Jeśli masz już magnetyczną szybką ładowarkę, nie musisz kupować nowej. Starsze ładowarki również będą działać, jednak nie wykorzystują architektury szybkiego ładowania, którą można znaleźć w urządzeniu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android