Zwiększ świadomość ekologiczną w zabawny sposób

Zwiększ świadomość ekologiczną w zabawny sposób

Kultura gier wideo przekształciła się w formę wizualnej ekspresji. Ugruntowali już swoją pozycję jako potężne medium narracyjne, które może zmienić naszą percepcję i zainspirować nas do stworzenia nowego świata.

Gry, takie jak filmy, wykorzystują postacie ekranowe do opowiadania historii. Zaletą jest jednak fakt, że gracze odgrywają aktywną rolę w wirtualnym wszechświecie. Na wydarzenia rozgrywające się w grze wpływają wybory dokonywane przez graczy. Gdybyś miał szansę, czy podjąłbyś działania w celu ochrony planety?

Najbardziej znaną grą wideo o tematyce zmiany klimatu jest Civilization VI, turowa gra strategiczna z estetyką gry planszowej, w której gracze wybierają spośród różnych postaci historycznych, takich jak Filip II, Frederick Barbarossa i Saladyn, i próbują poprowadzić swoich ludzi z epoki kamienia do gwiazd. Możesz przeczytać więcej tutaj, a także dowiedzieć się o innych grach.

Wskaźnik globalnych zmian klimatu, który mierzy tempo ocieplania się Ziemi i topnienia polarnych czap lodowych, zwiększył się wraz z upływem czasu i postępem technologicznym w cywilizacjach uprzemysłowionych. Oznacza to, że jeśli nie zajmiemy się transformacją energetyczną, nastąpią poważne klęski żywiołowe.

Promuj znaczenie zrównoważonego rozwoju jako temat dyskusji

Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) pokazał nam, jak udany jest biznes w edukowaniu następnego pokolenia o Celach Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Na całym świecie jest około 250 milionów ludzi, którzy regularnie grają w gry wideo. Z tego powodu organizacje takie jak Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) i najbardziej wpływowe firmy z branży połączyły siły w ramach „Playing for the Planet Alliance”.

Duże firmy z branży gier wideo zobowiązały się edukować swoich graczy na temat kwestii środowiskowych za pomocą swoich produktów. Gry będą służyły nie tylko zabawie publiczności, ale także edukacji na temat różnych kwestii środowiskowych, takich jak skutki zmian klimatycznych, znaczenie ponownego zalesiania i przywracania naturalnych ekosystemów. Strona Green Game Jam zawiera dokumentację dla każdego wpisu.

Na przykład MAG Interactive wyróżnia się na tle innych konkurentów, ponieważ jego gry WordBrain i WordBrain2 zawierają tematyczne zajęcia uświadamiające i zajęcia z sadzenia drzew. Earth Wars, gra wideo opracowana przez Space Ape, jedną z najbardziej utytułowanych firm w tej dziedzinie, dostarczy graczom informacji o korzyściach płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Zespół Angry Birds będzie gospodarzem wydarzeń w grze o tematyce leśnej i zapewni graczom linki do odpowiednich zasobów, aby mogli dowiedzieć się więcej o wysiłkach na rzecz odbudowy środowiska i dowiedzieć się, jak mogą się zaangażować. Dodatek do gry Hungry Shark World na Future Games of London nosi tytuł Arctic Extinction i uwzględnia aspekty środowiskowe.

Bild: Unsplash (Alexey Savchenko)

Reklamy te podnoszą świadomość, pokazując konsekwencje katastrofy klimatycznej i działania, które możemy podjąć, aby jej zapobiec. Ta reklama wykorzystuje fikcyjne obrazy naszego świata, aby osiągnąć ten cel. Bez wątpienia gry wideo na laptopach do gier i wszystkich innych urządzeniach mają potencjał, aby być świetnym sposobem na zainspirowanie następnej generacji do ochrony planety.

Gry jako narzędzie edukacji ekologicznej

Będąc swego rodzaju medium, gry wideo mogą pomóc w przekazaniu pilnej potrzeby rozwiązania problemu zmian klimatycznych.

Oprócz gier, które zapewniają dokładną symulację planowania zielonego miasta, istnieją inne gry, które stawiają graczy w sytuacji, w której muszą zdecydować, czy nadać priorytet wzrostowi przemysłowemu nad ochroną środowiska.

Wśród gier wideo z wyraźnym celem ekologicznym znajduje się Final Fantasy VII, przedstawiający świat, w którym energia życiowa ziemi stała się ostatecznym zasobem do wydobycia. Niektóre gry wideo, takie jak Grow Home, kładą większy nacisk na to, jak niezdarny mały robot, taki jak bohater gry, może pomóc chronić światowe zasoby naturalne. Dzięki treściom takim jak Eco Lifestyle, który przedstawia fascynujący świat Evergreen Harbor w The Sims 4, świadomość ekologiczna dotarła nawet do głównego nurtu branży gier wideo.

To znaczący postęp. Recykling, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilania swoich domów, uprawa własnej żywności, a nawet kompostowanie odpadów kuchennych to sposoby, w jakie postacie mogą zmniejszyć negatywny wpływ, jaki wywierają na środowisko.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android