Znika popularna marka telefonów komórkowych: to staje się Mobilcom-Debitel

Znika popularna marka telefonów komórkowych: to staje się Mobilcom-Debitel

Mobilcom-Debitel się skończył. Marka została wyparta przez właściciela, firmę Freenet AG, a wszelkie oznaki Mobilcom-Debitel wkrótce znikną. To wiele zmienia dla klientów, ale nikt nie musi się martwić.

Zaktualizowano 14 lipca 2022 r.: Nadszedł czas: Mobilcom-Debitel był kiedyś. Zgodnie z planem Freenet AG, do którego należał również Mobilcom-Debitel, oficjalnie pozbył się wizerunku marki. W efekcie popularna marka znika z asortymentu i oczu klientów, ponieważ sklepy z odpowiednim logo również są ponownie dedykowane. Tam, gdzie kiedyś był Mobilcom-Debitel, w przyszłości będzie freenet. Jednak przebudowa wszystkich szyldów może potrwać dłużej niż lipiec. Strona internetowa marki prowadzi teraz również bezpośrednio do freenetu. Możesz przeczytać, co zmienia się dla klientów Mobilcom-Debitel w poniższym artykule.

Mobilcom-Debitel się skończył: Freenet staje się jedynym figurantem

Niewielki huk, ale sprawia, że ​​niemiecki rynek telefonów komórkowych siada i zwraca uwagę: Freenet realizuje plany konsolidacji własnych marek, pierwszą „ofiarą” tego rozwoju jest Mobilcom-Debitel. ten popularna marka dla taryf telefonii komórkowej zostanie włączona do oferty Freenet w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Jednym z pierwszych kroków będzie „adaptacja komunikacji z klientem” (źródło: Horizon). Innymi słowy: Klienci są informowani o integracji przez swojego dostawcę, Listy od klientów, takie jak faktury, są korygowane.

Zmiany dla klientów Mobilcom-Debitel mają zatem raczej charakter kosmetyczny. Freenet chce między innymi zrewidować swój publiczny wizerunek marki. Oznacza to, że ponad 500 sklepów w całych Niemczech, które działają pod marką Mobilcom-Debitel, zostanie przeprojektowanych. Od 1 lipca tylko Freenet powinien być publicznie widoczny.

Ponieważ Mobilcom-Debitel należał już do Freenet AG, W przeciwnym razie koniec marki powinien być dla klientów łatwy. Faktury nadal przychodzą, a umowy i warunki nie powinny się znacząco zmieniać. Integracja pod nową nazwą również nie powinna być wystarczającym powodem specjalnego prawa do wypowiedzenia.

Koniec Mobilcom-Debitel nie jest powodem do niepokoju dla klientów

Każdy, kto był do tej pory zadowolony, nie będzie miał ku temu bezpośredniego powodu. freenet-AG jest największym dostawcą telefonii komórkowej w Niemczech bez własnej sieci. Obawy, że w rezultacie zmieni się jakość lub zasięg, są zatem bezpodstawne – te parametry i tak nigdy nie były pod kontrolą Freenet lub Mobilcom-Debitel.

Nie jest to obowiązkowe, ale anulowanie umowy na telefon komórkowy co jakiś czas się opłaca:

Z punktu widzenia firmy mamy nadzieję, że preferowana marka freenet będzie lepiej postrzegana. Przynajmniej odkąd Dieter Bohlen wygrał jako twarz marki po swoim DSDS-Aus, jasne jest, że skupiono się na freenecie. Dodatkowo chcesz ujednolicić ofertę i uczynić ją bardziej przejrzystą. Marka należąca również do Freenet Zmiany nie mają wpływu na Klarmobil, powinno być zachowane.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android