Znawca Saturna ujawnia wskazówkę dotyczącą oszczędności: Ci, którzy znają ten sekret, widzą ceny zupełnie inaczej

Znawca Saturna ujawnia wskazówkę dotyczącą oszczędności: Ci, którzy znają ten sekret, widzą ceny zupełnie inaczej

19,99 euro, 249,98 euro, 1597 euro – tak krzywe ceny widzimy cały czas. Ale co się za tym kryje? Domniemany były pracownik Saturna ujawnia poufne wskazówki, które mogą wykorzystać zaradni klienci, aby uzyskać coś z ceny.

Znane są psychologiczne sztuczki stojące za ceną detaliczną nowego smartfona wynoszącą na przykład 249,99 euro. 249 euro wydaje się po prostu tańsze niż 250 euro, chociaż w kasie sprzedawcy praktycznie nie ma to żadnego znaczenia. Już za krzywymi cenami jest oczywiście więcej.

Pracownicy Saturn: te ceny sugerują okazje

Były pracownik działu sprzedaży Saturna, o którym mówi, teraz to wyjaśnia. W AMA (Ask Me Anything) użytkownik Reddita CharmingBoar podaje informacje o tajny kod za systemem cen. Wątek nie jest weryfikowany, dlatego wypowiedzi należy traktować z ostrożnością. Ale wskazówki są wiarygodne i w końcu możesz spróbować.

Uważni klienci powinni być w stanie zobaczyć duże szanse na okazje, jeśli przyjrzymy się ostatniej cyfrze cen interesujących produktów, mówi (źródło: Reddit): „7” na ostatniej pozycji – czy w euro, czy w centach nie jest decydujące – oznacza „stare towary”. Może być „teoretycznie starszy niż 3 miesiące, realnie starszy niż 6 miesięcy”, więc z punktu widzenia detalisty jest na dobrej drodze, aby stać się wolnym sprzedawcą.

Jeśli znajdziesz tu coś odpowiedniego, możesz wykorzystać swoje umiejętności negocjacyjne. Ponieważ handlowcy chcą się pozbyć towaru – “naprawdę można negocjować”, to jest ocena. Z „8” na końcu Saturn miałby dużą marżę, ale także dużą szansę na sprzedaż bez rabatu. Szansa na wytargowanie ceny jest tutaj niewielka.

Tutaj możesz zobaczyć, jak możesz zaoszczędzić podczas zakupów online:

Z drugiej strony prawdopodobnie najczęściej widzimy ceny kończące się cyfrą „9”. Są to standardowe przedmioty, a sukces w targowaniu się jest praktycznie niemożliwy. Kolejne spostrzeżenie: według CharmingBoar Saturn jest Największy margines na akcesoria, takie jak kable do ładowania. W związku z tym możliwość uzyskania dobrej oferty jest tutaj lepsza niż gdziekolwiek indziej.

Smartfony też miałyby przyzwoitą marżę. Jednak dobre oferty byłyby zwykle oferowane w umowie kontraktowej. Przy urządzeniach technicznych w ogóle, tj. większości asortymentu Saturn, możliwość obniżenia ceny jest mniejsza. ten Najlepsze oferty są ogólnie dostępne w Czarny piątek.

Uwaga: nie ma gwarancji sukcesu podczas targowania

Ale uwaga: wątek Reddit podkreśla również, że nie każdy rynek działa w ten sam sposób. Więc nawet jeśli natkniesz się na cenę, która pasuje do schematu, zależy to również od twoich umiejętności negocjacyjnych, czy nadal możesz coś z nią zrobić. Jeśli chcesz tego spróbować, powinieneś również zaopatrzyć się w Poświęć trochę czasu, aby zatrzymać się w sklepie w ciągu tygodnia. Jeśli jest szczególnie tłoczno w sobotę lub tuż przed końcem dnia, już wystarczająco trudno – nawet pracownikom – znaleźć czas na rozmowę.

Skontaktowaliśmy się z Saturnem w celu uzyskania komentarzy na temat informacji o cenach i zaktualizujemy je tutaj, gdy tylko będą dostępne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android