Zastrzeżone shenanigany sprawiają, że zakup idealnych wkładek dousznych jest zbyt trudny

Zastrzeżone shenanigany sprawiają, że zakup idealnych wkładek dousznych jest zbyt trudny

Robert Triggs / Android Authority Bez brzmienia jak niezadowolony 90-latek, co stało się ze starymi dobrymi czasami? Pamiętam błogi okres mojego życia, kiedy mój niezbyt przenośny odtwarzacz Discman w końcu go zapakował i pojawiły się odtwarzacze MP3. Spędziłem godziny „zgrywając” wszystkie moje utwory z mojego niezwykle fajny katalog muzyki z lat 90. na moim nowym odtwarzaczu Walkman Sony Ericsson. Kiedy to również rzuciło się w kurz, przeniosłem wszystkie moje pliki do absolutnie imponującego iPoda Mini, potem nowego i ulepszonego iPoda Classic o pojemności 4 GB, a ostatecznie do mojego pierwszego smartfona. Moim jedynym pocieszeniem w czasach ciągle zmieniających się formatów było to, Zawsze mogłem zabrać ze sobą słuchawki, wiedząc, że z każdym nowym odtwarzaczem wydobędę z nich najwięcej. Był krótki okres, kiedy przenośne odtwarzacze muzyczne, telefony komórkowe i słuchawki współistniały w pięknej, wzajemnie kompatybilnej harmonii. Niestety nie zawsze tak jest dzisiaj. Wraz z praktycznie powszechną śmiercią gniazda słuchawkowego 3,5 mm smartfona, jesteśmy teraz uzależnieni od słuchawek Bluetooth. Chociaż zawsze będą dobrze odtwarzać muzykę, przejście na cyfrowe rozwiązania audio otworzyło drzwi dla zgubnych, a czasem pozornie drapieżnych własnościowych funkcji słuchawek rujnujących interoperacyjność, która była kiedyś dostępna. Dzieje się tak szczególnie w przypadku zakupu wkładek dousznych popularnych marek smartfonów. Marki smartfonów coraz częściej chcą opracowywać własne słuchawki, ale wiele z nich działa najlepiej tylko wtedy, gdy sparujesz je z telefonem tej samej marki. Nie zrozum mnie źle, wielkie marki inwestują w pionierskie technologie, które poprawiają nasze wrażenia słuchowe, takie jak Dźwięk przestrzenny, szybkie parowanie, ulepszone możliwości ANC i aplikacje z regulacją EQ mogą być tylko dobrą rzeczą. Ale to, co nie poprawia nam życia, to fakt, że te same firmy każdego dnia, jak się wydaje, są bardziej skłonne do odcinania swoich klientów od wszystkich innych na rynku.

Chciałem wypróbować AirPods, ale Apple mnie zablokował

Porównanie rozmiarów słuchawek dousznych Samsung Galaxy Buds 2 Pro i AirPods ProKris Carlon / Android AuthorityPrzeprowadźmy hipotetyczny scenariusz, w którym chcę kupić parę nowych AirPods Pro firmy Apple. Już teraz będę tęsknił za mnóstwem funkcji, które sprawiają, że te słuchawki douszne są warte zakupu, po prostu dlatego, że mój telefon obsługuje system operacyjny Google Android. proces, aby się połączyć. Chociaż jest to nieco większa gra ekosystemowa, Apple może przynajmniej wejść na pokład z Google Fast Pair, aby lepiej obsługiwać więcej klientów. Nie można dostosować funkcji dwukrotnego dotykania wkładek dousznych, tak jak w przypadku sparowania z iPhonem. Podobnie, oczywiście nie będziesz w stanie uruchomić wirtualnego asystenta Siri dostępnego wyłącznie na iOS, ale Apple nie obsługuje sposobu na uruchomienie Asystenta Google lub Alexy jako alternatywy. Nie możesz nawet zaktualizować AirPods Pro bez połączenia z urządzeniem Apple. Flagowe funkcje również pozwalają wagarować. Wykrywanie uszu, aby automatycznie wstrzymywać muzykę po wyjęciu AirPod, nie jest obsługiwane w systemie Android, podobnie jak test dopasowania końcówki dousznej firmy Apple. Tymczasem Apple Music dla Androida obsługuje dźwięk przestrzenny tylko na kilku telefonach z Androidem, które obsługują Dolby Atmos. W rzeczywistości nie można nawet uaktualnić oprogramowania układowego AirPods Pro po podłączeniu do urządzenia z Androidem, co pozostawia bez ważnych poprawek i aktualizacji funkcji.Parowanie Airpods Pro z telefonemChase Bernath / Android AuthorityZnalezienie nowych, fantazyjnych słuchawek AirPods Pro, na które tak bardzo chciałeś zaoszczędzić, a których nie można zaktualizować z telefonu, może być najgorszym przestępstwem dotyczącym własności, jakie widzieliśmy. Ale to jeszcze bardziej utwierdza ideę, że użytkownicy Apple muszą głębiej osadzić się w ekosystemie, a osoby z zewnątrz będą musiały się poddać i dołączyć do rodziny. Musisz także zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz naładować swoje AirPods Pro. Będziesz musiał szukać kabla ze złącza Lightning na USB, którego inne gadżety nie obsługują, lub wybrać bezprzewodową ładowarkę MagSafe lub opcję Qi. Oczywiście Apple ma długą formę w zastrzeżonej grze ładującej, sięgającej aż do dziwacznego 30-pinowego oryginalnego złącza iPoda. Na szczęście w 2024 r. zmieni się to w całej Europie, ponieważ UE właśnie zatwierdziła przepisy wprowadzające obowiązek USB-C. znacznie obniżone doświadczenie.

Zablokowane funkcje utrudniają wybór najlepszych pąków

Samsung Galaxy Buds 2 Pro fioletowyRobert Triggs / Android AuthorityAle ta cała rozmowa nie dotyczy uderzania w Apple — inne firmy również mają w oczach duże worki z pieniędzmi, szukając nowych i innowacyjnych sposobów na pielęgnowanie lojalnych, długoterminowych klientów, z tradycyjnie niezależnymi od platformy słuchawki złapane w krzyżowy ogień. Wystarczy spojrzeć na nowe Galaxy Buds 2 Pro firmy Samsung, aby zobaczyć, jak marka próbuje przekonać klientów do jego zakupu, oraz tylko to akcesoria audio. Na pierwszy rzut oka są to cholernie ekscytujące wkładki douszne. Jednak zagłębij się nieco głębiej w ich specyficzne funkcje, a zdasz sobie sprawę, że podobnie jak Apple, Samsung również postrzega przyzwoitość jako swoją przyszłość. Weź aplikację Galaxy Wearables, która (w zależności od urządzenia) kontroluje ustawienia EQ, ANC i poziomy przezroczystości, tryb dźwięku otoczenia, testy dopasowania, Samsung 360 Audio, Find My Earbuds i aktualizacje oprogramowania. Brzmi jak całkiem przydatna aplikacja, prawda? Cóż, okazuje się, że obecnie w ogóle nie ma kompatybilności aplikacji na iOS. To problem, ponieważ musisz użyć aplikacji, aby włączyć funkcję 360 Audio firmy Samsung. Mówiąc o tym, flagowa funkcja 360 Audio firmy Samsung wymaga telefonu lub tabletu Galaxy do obsługi funkcji Dolby Atmos. Więc to jest odcięta reszta ekosystemu Androida. Podobnie Samsung Seamless Codec działa tylko po podłączeniu do nowoczesnego telefonu Samsung, podczas gdy Samsung ignoruje obsługę bardziej uniwersalnych kodeków wysokiej jakości, takich jak aptX i LDAC. Najnowsze słuchawki douszne Samsunga rezerwują najlepsze funkcje do parowania ze słuchawką Galaxy. Problemem są jednak nie tylko aktualizacje oprogramowania i oprogramowania układowego. Nawet elementy sterujące, które mapują opcje odtwarzania multimediów, są często podyktowane tym, czy używasz smartfona tej samej marki, który pasuje do twoich pąków, co ma również wpływ na to, czy możesz sprawdzić stan baterii, przełączyć urządzenia lub aktywować szybkie parowanie. Od OnePlus’ Audio ID po Huawei Audio Connection Center, wydaje się, że marki uwielbiają swoje zastrzeżone zwroty akcji. Na przykład, FreeBuds 3i Huawei cieszy się tylko automatycznym parowaniem i bardzo niskim opóźnieniem po połączeniu z najnowszym urządzeniem Huawei, podczas gdy FreeBuds 4 rezerwuje szybkie parowanie i możliwość przesyłania odtwarzania ze smartfona do telewizora lub tabletu Huawei po sparowaniu z urządzeniami obsługiwane przez system operacyjny Harmony. Tego rodzaju zastrzeżone funkcje stają się problemem coraz większej liczby producentów. A kto z tego korzysta? Na pewno nie my, konsumenci. Jeśli firmy takie jak JLab mogą udostępniać nam funkcje i aktualizacje na wielu platformach na iOS i Androida, dlaczego Apple, Samsung, Huawei, OnePlus i inni mają tak trudno zrobić to samo?
AirPods Pro (1. generacji) noszone w uszach.
Można tylko spekulować, że chodzi o osadzenie „bazy fanów” każdej z tych marek, aby konsumenci byli bardziej skłonni do powrotu do tej samej firmy, gdy chcą dokonać aktualizacji. I to ma doskonały, cyniczny sens, prawda? Im więcej posiadasz produktów jednej marki, ze wszystkimi jej specyficznymi funkcjami i łącznością, tym mniej prawdopodobne jest, że pójdziesz gdzie indziej i narazisz się na ogromną niedogodność konieczności ponownego konfigurowania wszystkiego od zera. Samsung, Apple lub jakakolwiek marka, aby budować lepsze doświadczenia dla swoich klientów, niektóre z tych wyborów i ich wdrażanie niepotrzebnie ograniczają doświadczenia klientów poza ich ekosystemami. Oczywiście dotyczy to wszystkich produktów w ekskluzywnych ekosystemach, ale jest to znacznie bardziej odczuwalne w przypadku słuchawek — pączków lub puszek z pojedynczym, prostym nastawieniem na słuchanie muzyki w podróży — w porównaniu z bardziej wszechstronnym urządzeniem, takim jak smartfon lub smartwatch, które mają znacznie bardziej zróżnicowane zastosowania. Co więcej, każdy pretekst, że marki, które decydują się na ograniczenie funkcjonalności zestawu słuchawkowego, robią to, aby służyć postępowi społeczności technologicznej, można uznać za fałszywy. Chociaż czasami może to być słuszne twierdzenie w przypadku innych typów urządzeń, które wymagają określonego sprzętu lub oprogramowania, bardzo niewiele z omawianych tutaj funkcji audio – w tym rzeczy tak proste, jak zwykłe ustawienie EQ – nie może być wdrażane bardziej uniwersalnie z zasoby do dyspozycji tych gigantów technologicznych.

Więc, które marki grają ładnie?

Osoba nosząca w uszach Sony wf 1000xm4.
Na szczęście istnieje wybór prawdziwych bezprzewodowych pąków, które zapewniają swoim użytkownikom szerokie wsparcie w wielu systemach operacyjnych. Ta lista nie jest w żadnym wypadku obszerna, ale powinna służyć jako punkt odniesienia, aby pomóc Ci w drodze. Sony WF-1000XM4: Zdecydowanie jeden z najbardziej atrakcyjnych i poszukiwanych pąków na rynku. Aplikacja Headphones Connect dla systemów Android i iOS zawiera wiele niezbędnych funkcji do wybierania korektora i ulepszania dźwięku. Sennheiser Momentum True Wireless 3: Dzięki aplikacji Smart Control użytkownicy Androida i iPhone’a mogą dostosować sterowanie ANC i nie tylko, z dodatkową korzyścią hostowania kodeków aptX i AAC Bluetooth. Anker Soundcore Liberty Air 2: Trudno byłoby znaleźć lepszą parę wkładek dousznych wartych swojej ceny niż te. Za 99 USD otrzymasz kodeki aptX i AAC Bluetooth, a także szereg wspaniałych funkcji w aplikacji Soundcore, które są niezbędne, aby w pełni wykorzystać niektóre z najlepszych mikrofonów na rynku. Sony Linkbuds S: Chociaż kodek LDAC Bluetooth nie jest tak stabilny jak aptX, ich włączenie do tych pąków oznacza, że ​​użytkownicy Androida mają opcję dźwięku wysokiej jakości. Użytkownicy iOS nie są jednak pominięci, mogą skorzystać z AAC. Oferują również aplikację Sony Headphones Connect, która umożliwia zmianę ustawień wstępnych i niestandardowych opcji korektora.

Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć własnościowych funkcji w następnej parze słuchawek

Słuchawki douszne i ładowarka oneplus 10 proRyan Haines / Android Authority Pierwszą rzeczą do sprawdzenia są opcje łączności dostępne na urządzeniu w menu ustawień (będziesz chciał wybrać parę wkładek dousznych, które obsługują wybrany kodek Bluetooth, ponieważ będziesz wymuszane na kodeku SBC niższej jakości, jeśli twoje pąki i smartfon nie pasują do siebie.) Powinieneś również sprawdzić, czy aplikacja dostępna dla tych pąków jest obsługiwana przez system operacyjny urządzenia. W ten sposób możesz mieć pewność, że będziesz mieć dostęp do wszystkich aktualizacji i funkcji, aby jak najlepiej wykorzystać swoje wkładki douszne. Ponadto, jeśli chcesz zaangażować się w możliwości dźwięku 3D, sprawdź, czy Twoje urządzenie obsługuje obsługę Dolby Atmos lub zastrzeżone marki, takie jak Spatial Audio lub 360 Reality Audio. Posiadanie jednej z tych opcji dostępnych w telefonie będzie konieczne, jeśli chcesz korzystać z funkcji dźwięku 3D w słuchawkach.Istnieją również inne inteligentne funkcje, które warto sprawdzić, czy Twoje urządzenie obsługuje, takie jak szybkie parowanie, wirtualny asystent i mapowanie sterowania dotykowego przed zakupem wybranych przez Ciebie pąków.Ostatecznie marki mają prawo robić, co im się podoba, niezależnie od tego, czy zgadzamy się z ich praktykami, czy nie. Jednym z błogosławieństw obecnego konkurencyjnego rynku jest to, że zawsze istnieje konkurencja, która chce zdywersyfikować swoją bazę klientów. Najlepsze, co możemy zrobić po naszej stronie przed naciśnięciem przycisku „kup”, to dwukrotne sprawdzenie, czy mamy odpowiednie urządzenie, aby w pełni wykorzystać wszystkie najnowocześniejsze funkcje, które projektują dla nas wielcy programiści wkładek dousznych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android