Zapytaliśmy, powiedziałeś nam: to jest twoje ulubione miejsce na szybkie ładowanie

Zapytaliśmy, powiedziałeś nam: to jest twoje ulubione miejsce na szybkie ładowanie

Robert Triggs / Android AuthorityPrawie wszystkie nowoczesne flagowe telefony (i wiele modeli klasy średniej) są wyposażone w technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu dwugodzinne ładowanie tych urządzeń to już przeszłość. Widzieliśmy nawet, że niektóre marki oferują technologie ładowania 120 W i 150 W, obiecujące czasy ładowania znacznie poniżej 30 minut. Zdecydowanie należy zachować równowagę między stanem baterii a szybkimi prędkościami ładowania, przy czym niższe moce zwykle powodują wolniejszą degradację. Niektórzy ludzie mają również zwyczaj ładowania urządzenia przez noc, co nie wymaga przede wszystkim szybkiego ładowania. Dlatego chcieliśmy dowiedzieć się, jakie jest Twoje najlepsze miejsce do szybkiego ładowania mocy, a oto wyniki tej ankiety.

Jaki jest twój ulubiony punkt szybkiego ładowania?

Wyniki

Sondaż opublikowaliśmy w środę, 30 marca, z ponad 2100 głosami liczonymi na dzień pisania. Najpopularniejszy wybór? Cóż, okazuje się, że 28,78% ankietowanych czytelników twierdzi, że ładowanie 65 W jest ich ulubionym miejscem. Jest to również wybierana moc ładowania dla wielu telefonów, takich jak OnePlus, Oppo i Realme. Tymczasem Xiaomi oferuje również ładowanie 67 W w niektórych swoich telefonach. Ładowanie 65 W jest generalnie wystarczająco szybkie, aby telefon od zera do pełna w niecałą godzinę. Na przykład US OnePlus 10 Pro jest wyposażony w akumulator o pojemności 5000 mAh, ale można go w pełni naładować w 34 minuty. Tymczasem 22,64% respondentów stwierdziło, że ładowanie 45 W jest ich ulubionym miejscem. Co jest warte, Samsung jest jedną z niewielu firm oferujących tę prędkość ładowania w niektórych telefonach, chociaż nasze własne testy wykazały, że wykonanie Samsunga jest niewiele szybsze niż ładowanie 25 W w S22 Ultra. Widzimy niektóre marki, takie jak Vivo, oferujące ładowanie 44 W na niektórych telefonach.
Związane z: Praktyczny przewodnik, jak wybrać odpowiednią ładowarkęNa trzecim miejscu było rzeczywiście ładowanie 25W, a 20,92% ankietowanych czytelników stwierdziło, że jest to ich idealna prędkość ładowania. Samsung trzyma się tej opcji w przypadku wielu telefonów, a firma nadal jest w stanie zaoferować bardziej spójne szczytowe prędkości ładowania niż ładowanie 21W/23W firmy Google w serii Pixel 6. Okazuje się również, że respondenci chcący ładować 80W+ stanowili tylko ~17% głosowania. Czasy ładowania przy tych mocach wahają się od 35 minut do zaledwie 17 minut w przypadku ładowania 150 W. Wreszcie 10,27% ankietowanych czytelników twierdzi, że nie zależy im na szybkim ładowaniu. Zgadujemy, że dzieje się tak dlatego, że czytelnicy wolą ładować przez noc lub nie chcą ryzykować niepotrzebnego degradacji baterii.

Uwagi

Joe Black: Nie obchodzi mnie to, prawie wszystko powyżej 18 W jest wystarczająco dobre dla moich telefonów. Z drugiej strony doceniłbym szybsze ładowanie tabletów moich dzieci. James: Mój Xiaomi 10T Pro ma ładowanie 33W. W porządku. Bateria to bestia i może zakończyć mój dzień około 50%. Więc ładuję przez noc. Mam też oppo find x3 lite. To ładuje od 0 do 100 w 40 minut. To jest szalone! 64w myślę, że tak. Itamar Baum: Nawet jeśli nie zawsze będę go używał, chcę, aby telefon mógł ładować się tak szybko, jak to możliwe, na ten moment, kiedy go potrzebujesz. na przykład masz zamiar wyjść i zdać sobie sprawę, że jesteś na ostatnich kilku %s. możliwość naładowania go do 80% podczas zakładania butów byłaby niesamowita, zbliżamy się do tego. Walter Kowalski: Jedyną złą rzeczą w moim Pixel 6 pro jest ładowanie 23 W. 90 minut na pełne naładowanie po tylu latach rozwoju smartfona smutne! Scott: Idealnie chciałbym naładować 0-100% w 1 minutę i kiedyś tam dotrzemy, ale do tego czasu oddamy całą moc tak szybko, jak to możliwe. Dla tych, którzy martwią się zużyciem baterii itp. o to proszę. Nawet przy skróconej żywotności baterii nie wymieniasz telefonu z innych powodów niż znikoma utrata pojemności baterii? Z pewnością aktualizacje zabezpieczeń, ulepszone funkcje sprzętu lub oprogramowania są najważniejsze, a ogólne FOMO zwiększają zapotrzebowanie na nowy telefon, zanim ogólnie zauważymy problem z baterią. Leif Shantz: Wybrałem 25 W, mimo że mój telefon ma ładowarkę 18 W. Dostaję dziś pocztą Samsung A53! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android