Zapisywanie witryn: aplikacja Pocket do zakładek i jej alternatywy

Zapisywanie witryn: aplikacja Pocket do zakładek i jej alternatywy

Trudno jest nadążyć za wszystkimi interesującymi, ważnymi lub po prostu zabawnymi rzeczami, które napotykasz w Internecie. Możesz natknąć się na coś, czego po prostu nie masz teraz czasu przeczytać lub chcesz zapisać, ponieważ przyda się później. Ale, jak większość z nas odkryła, utworzenie zakładki w przeglądarce dla każdego artykułu i witryny, które chcemy przeczytać później, może spowodować ogromny bałagan w zakładkach. Wiele lat temu zacząłem radzić sobie z tym problemem, logując się do Pocket, popularnej i od dawna używanej aplikacji, która pozwala zapisać artykuł dodany do zakładek na osobnym serwerze, a następnie pobrać go do czytania w wolnym czasie za pomocą komputera lub urządzenie mobilne. Pocket istnieje od 2007 roku; pierwotnie nazywał się Read It Later, zaczął działać jako rozszerzenie przeglądarki Firefox, ostatecznie stał się własną aplikacją i został przejęty przez Mozillę w 2017 roku. Ostatnio jednak ja (i co najmniej jeden inny członek personelu tutaj w The Verge) otworzyliśmy aplikację aby znaleźć ostrzeżenie, że „wszystkie istniejące konta Pocket będą musiały zostać przekonwertowane na konto Firefox do 30 czerwca 2022 r.” Powodem, według Mozilli, jest „[p]produkty Mozilli wykorzystują konta Firefox jako scentralizowany i bezpieczny system kont.” Firma sugeruje, że jest to zaleta dla fanów aplikacji, ponieważ teraz będą mogli korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego i innych funkcji bezpieczeństwa.

Jeśli korzystasz z Pocketa, prawdopodobnie widziałeś to powiadomienie. Jeśli używasz Pocket i masz już konto Firefox lub nie masz nic przeciwko jego założeniu, nie ma problemu: po prostu przekonwertuj konto (masz czas do 30 czerwca) i kontynuuj korzystanie z Pocket jak poprzednio. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz dodawać konta Firefox, istnieją alternatywne aplikacje, których możesz użyć do zbierania zakładek do czytania materiałów. Poniżej znajduje się opis Pocket i czterech innych aplikacji do tworzenia zakładek. To oczywiście tylko ograniczona lista: wszystkie oferują bezpłatne wersje i wszystkie (z wyjątkiem jednej) synchronizują się na różnych urządzeniach, w tym między innymi w przeglądarkach internetowych, urządzeniach z Androidem i iPhone’ach. Istnieją oczywiście inne, mniej konkretne alternatywy — na przykład aplikacje do notatek, takie jak Evernote i Keep, zapisują i tagują linki do artykułów. Połączyłem się również z instrukcjami dotyczącymi importowania i eksportowania istniejących zakładek; większość będzie działać w formacie HTML, a kilka akceptuje również CSV i inne formaty plików.

Pocket opracował atrakcyjny interfejs i wiele funkcji.

Pocket opracował atrakcyjny interfejs i wiele funkcji. Pocket opracował ładnie zaprojektowany interfejs z wieloma opcjami, które pozwalają sortować artykuły od najnowszych lub najstarszych, wybierać ulubione, wyświetlać je w formie listy lub siatki i archiwizować te, które chcesz zachować, lub organizować je za pomocą tagów. Jego ekran główny (obecnie z tagiem „beta”) pokazuje najnowsze zapisy wraz z tym, co określa jako „Najlepsze w sieci”. Możesz udostępniać swoje artykuły w mediach społecznościowych lub polecać je w aplikacji, aby inni mogli je znaleźć. Istnieją rozszerzenia dla różnych przeglądarek, w tym Chrome, Firefox, Edge i Safari, oraz aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.
Wersja płatna: wersja Premium (4,99 USD miesięcznie lub 49,99 USD rocznie) dodaje stałą bibliotekę wszystkiego, co zapisałeś (na wypadek, gdyby zniknęła z sieci), a także wyszukiwanie pełnotekstowe i inne funkcje.
Instrukcje eksportuImportuj instrukcje

Instapaper, który istnieje od jakiegoś czasu, to solidna, łatwa w użyciu aplikacja.

Instapaper, który istnieje od jakiegoś czasu, to solidna, łatwa w użyciu aplikacja. Podobnie jak Pocket, Instapaper zaczął jako prosty dodatek internetowy i przeszedł kilka iteracji (i właścicieli); obecnie jest częścią niezależnej firmy Instant Paper. Aplikacja internetowa ma ładnie prosty interfejs użytkownika; gdy nie ma widoku siatki, możesz włączać i wyłączać miniatury. Oferuje (i synchronizuje się między) przeglądarkami internetowymi (przy użyciu rozszerzenia Chrome, rozszerzenia Safari, rozszerzenia Firefox lub bookmarkletu), iOS, Android i Kindle. Darmowe konto pozwala zapisać nieograniczoną liczbę artykułów, filmów i innych treści. Możesz także wyróżniać tekst w zapisanych artykułach, tworzyć do pięciu notatek miesięcznie oraz edytować nazwę, łącze lub podsumowanie każdego artykułu.
Wersja płatna: Wersja Premium (2,99 USD / miesiąc lub 29,99 USD / rok) dodaje pełnotekstowe wyszukiwanie zapisanych dokumentów, nieograniczoną liczbę notatek i zamianę tekstu na mowę.
Instrukcje eksportuImportuj instrukcje (dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników)

Raindrop.io jest przeznaczony dla poważnych użytkowników i oferuje szereg opcji i interfejsów użytkownika.

Raindrop.io jest przeznaczony dla poważnych użytkowników i oferuje szereg opcji i interfejsów użytkownika. Raindrop może nie mieć prostoty Instapaper, ale ma mnóstwo funkcji, które mogą być pomocne, zwłaszcza jeśli poważnie myślisz o swoich kolekcjach informacji. Wersja internetowa umożliwia przeglądanie artykułów w różnych formatach, w tym ciekawym o nazwie Moodboard. Podobnie jak większość innych wymienionych tutaj, darmowa wersja Raindrop oferuje nieograniczoną liczbę zakładek na nieograniczonej liczbie urządzeń; obejmują one aplikacje na komputery Mac, urządzenia z systemem iOS, urządzenia z systemem Android oraz rozszerzenia do przeglądarek Chrome, Safari, Firefox i Edge. Możesz udostępniać innym i edytować tytuły, tagi i opisy.
Wersja płatna: Wersja Pro (3 USD miesięcznie lub 28 USD rocznie) dodaje wyszukiwanie pełnotekstowe, tworzenie kopii zapasowych w chmurze i stałą bibliotekę wszystkich witryn z zakładkami.
Instrukcje eksportuImportuj instrukcje

Paperspan zapewnia proste, podstawowe zakładki.

Paperspan zapewnia proste, podstawowe zakładki. Paperspan to staromodna, prosta aplikacja, która jest w porządku, jeśli chcesz mieć naprawdę prostą usługę dodawania zakładek. Możesz utworzyć osobne foldery dla zapisanych zakładek, ale to wszystko. W przeciwieństwie do pozostałych trzech wymienionych tutaj usług, nie ma ładnej grafiki, podświetlania, wyboru między listami i siatkami — nawet nie czytasz artykułu w aplikacji, ale po prostu wysyłasz go do oryginalnego artykułu. Większość czytelników prawdopodobnie przegapi te inne funkcje, ale jeśli jesteś w podstawowych podstawach, możesz spróbować.
Wersja płatna: Żaden
Instrukcje eksportu – Instrukcje importu (Kliknij „Importuj” w menu bocznym)

Zaleca się przeczytanie na ekranie głównym Sprawy.

Zaleca się przeczytanie na ekranie głównym Sprawy.

Twoja kolejka zapisanych linków.

Twoja kolejka zapisanych linków. Matter to zupełnie nowa, wciąż rozwijana aplikacja, która jest obecnie dostępna tylko na urządzenia z systemem iOS i w Internecie (chociaż trzeba ją najpierw zainstalować na iOS); w przyszłości obiecuje się aplikację na Androida. Aplikacja jest znacznie bardziej nastawiona na śledzenie ulubionych mediów społecznościowych i znajdowanie nowych wpływowych osób niż po prostu zapisywanie zakładek. Możesz dodać swój adres e-mail, aby czytać biuletyny, śledzić konkretne tweety, synchronizować z aplikacjami, takimi jak Readwise i Notion, oraz wysyłać artykuły do ​​Kindle. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna; wersja internetowa po prostu pokazuje witryny z Twojej kolejki bez żadnych innych funkcji. Jeśli chcesz pobrać swoje istniejące witryny Pocket, robisz to, łącząc się z aplikacją (zamiast importować dane). Obecnie aplikacja jest bezpłatna bez żadnych poziomów premium. W sumie ciekawa aplikacja z potencjałem.
Instrukcje eksportu: w aplikacji wybierz Ustawienia > Eksportuj swoje dane
Instrukcje importu: w aplikacji wybierz Ustawienia > Połączone konta

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android