Redakcja 15 grudnia 2022 r
Jeśli zakładasz nowy biznes, naturalnie myślisz też o tym, jak powinna wyglądać firmowa strona internetowa. Od czasu wynalezienia Internetu staje się on nie tylko coraz ważniejszym źródłem informacji, ale także bardzo ważnym narzędziem marketingowym. Zanim jednak sformułowane zostaną konkretne przemyślenia na temat struktury i wyglądu serwisu, należy najpierw zakupić odpowiednią domenę.
Domena to podstawa każdej witryny internetowej. Znacząca nazwa pasująca do firmy ułatwia klientom odnalezienie strony internetowej. Poniższe wskazówki mogą pomóc w zapewnieniu dobrej nazwy domeny, w końcu domena powinna idealnie towarzyszyć firmie na zawsze i nie zmieniać się.
Każdy, kto rozważa zakup nowej domeny w ramach prowadzonej działalności, bardzo dużo ryzykuje. Klienci mogą nie być już w stanie znaleźć strony internetowej firmy, jeśli są przyzwyczajeni do starej nazwy. Biorąc to pod uwagę, zmiana adresu internetowego we wszystkich materiałach firmowych i marketingowych jest czasochłonna i żmudna. Dlatego ten artykuł pomoże Ci wybrać dobrą domenę od samego początku, minimalizując w ten sposób stres w przyszłości.
Pierwszy warunek: krótki i niezapomniany
Dobra nazwa domeny jest możliwie najkrótsza – najlepiej maksymalnie trzy słowa, a właściwie jedno lub dwa byłoby lepsze. Oczywiście ma to związek z faktem, że im dłuższa nazwa, tym bardziej skomplikowane jest dotarcie do serwisu. Ponadto wysoce wskazane jest wybranie chwytliwej nazwy domeny, która jest powiązana z firmą. W końcu osoby, które przypadkowo wejdą na stronę internetową, powinny zostać uświadomione o firmie, a osoby, które znają firmę, powinny móc znaleźć witrynę.
Drugi warunek: łatwy do zrozumienia
Ponadto nazwa powinna być tak łatwa do zrozumienia i zapisania, jak to tylko możliwe. Nazwy, które mają niejasną kombinację liter, które nie są rozpoznawalne jako słowo, zdecydowanie nie powinny być brane pod uwagę. Zrozumiałość jest ważna, ponieważ wiąże się z pamięcią. Każdy, kto coś rozumie, jest bardziej skłonny do zapamiętania.
rozszerzenia domeny
Rozszerzenie jest również bardzo ważne, jeśli chcesz kupić domenę. Firma z siedzibą w Niemczech i działająca lokalnie powinna idealnie wybrać końcówkę .de. Firma, która działa głównie na poziomie międzynarodowym, powinna zamiast tego wybrać .eu lub .com. Aby mieć pewność co do właściwego zakończenia, najlepiej zarezerwować domenę zaraz po ustaleniu nazwy firmy – niezależnie od tego, czy została już założona, czy nie.
Przystępować
Jeśli domena nie została zarezerwowana, ale te dwa podstawowe warunki są zinternalizowane, należy najpierw utworzyć listę. Na tej liście odnotowane są wszystkie możliwe nazwy domen i możliwe do wyobrażenia zakończenia – początkowo wszystko bez umlautów, myślników i cyfr. Te opcje można następnie sprawdzić za pomocą żądanego rozszerzenia domeny: Czy domenę można kupić? Jeśli tak, należy go szybko zarezerwować.
Jeśli wszystkie opcje nie są dostępne, w następnym kroku można dodać łączniki lub cyfry. Obowiązuje tu jednak zasada: im mniej, tym więcej. Brak niekończących się kombinacji liczb i sensowna oprawa pod względem treści jest niezwykle ważna.