Zakupy online: tego Niemcy chcą od Amazon and Co.

Zakupy online: tego Niemcy chcą od Amazon and Co.

Zakupy online zawierają wiele punktów, które nie są zbyt przyjazne dla klimatu. Ale dla coraz większej liczby kupujących zrównoważony rozwój jest ważnym kryterium – pokazuje to badanie przeprowadzone przez Bitkom.

Amazon and Co.: Zakupy online muszą stać się bardziej zrównoważone

Ochrona klimatu staje się coraz ważniejszym tematem – również w biznesie. Istnieje wiele konsekwencji w tym sektorze, które mogą być problematyczne: czy to wydobycie surowców krytycznych w czasami trudnych lub nielegalnych warunkach, łańcuchy dostaw na całym świecie lub zbyt duża ilość odpadów opakowaniowych. przez Handel internetowy niektóre z tych problemów się mnożą: trasy transportowe się wydłużają (również ze względu na zwroty), sumuje się ilość odpadów opakowaniowych.

Cyfrowe stowarzyszenie Bitkom przeprowadziło niedawno ankietę na ten temat Zrównoważony rozwój w zakupach online przeprowadzone. 60 proc. z ponad 1000 respondentów jest skłonnych zaakceptować dłuższe terminy dostaw i 56 proc. minimalne wartości zamówienia lub ilości (źródło: Bitkom). Natomiast tylko 36 procent ankietowanych wybrało opłaty za wysyłkę przyjazną dla klimatu. Jednak są Życzenia dla sprzedawców internetowych większy: 93 proc. kupujących opowiada się za wysłaniem jak największej ilości towarów w jednym pudełku, a 78 proc. więcej informacji o zrównoważonych zakupach. Podobnie 59 procent opowiada się za dostawą pojazdem elektrycznym.

Wyniki ankiety Bitkom pokazują, że zrównoważony rozwój jest ważnym czynnikiem w zakupach online (Źródło zdjęcia: Bitkom)

Bianka Kokott, Doradca ds. Transformacji Cyfrowej w Bitkom, postrzega zrównoważone oferty jako przyszłościową ścieżkę handlu online: „Większy zrównoważony rozwój staje się jednym ważnym czynnikiem konkurencyjnym w handlu internetowym. Oprócz redukcji emisji związanych z transportem i alternatywnych materiałów opakowaniowych, klienci oczekują również większej liczby ofert kompensacji emisji CO2 i większego wyboru zrównoważonych alternatyw dla produktów”. powyżej 16 roku życia łączyć swoje zamówienia, 70 procent zmniejsza zwroty. Tych ostatnich nie należy lekceważyć w odniesieniu do ochrony klimatu.

Problem ze zwrotami

W ankiecie przeprowadzonej na początku roku Bitkom zajmował się zwrotami: 54 proc. ankietowanych zwracało w przeszłości produkty, jeśli im się nie podobały (źródło: Bitkom). Ponadto 37 procent z 1024 uczestników planuje powrót od samego początku, dlatego często zamówić więcej, niż faktycznie potrzebujesz.

Desired pokazuje różne zrównoważone sklepy internetowe w filmie:

Chociaż zwroty są praktycznym rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się większą swobodą podczas zakupów online, są one z tym związane duże zużycie zasobów przed siebie. W tym celu na przykład Amazon był wielokrotnie krytykowany za niszczenie zwracanych towarów, jak również nowych (źródło: Tagesschau). Więcej cyfrowe oferty konsultingowe może być rozwiązaniem przy mniejszej liczbie zwrotów, jak twierdzi dyrektor generalny Bitkom, dr. Bernhard Rohleder podkreśla: „Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, musimy w jak największym stopniu unikać zwrotów. Rozwiązania cyfrowe, takie jak wirtualne dopasowanie, porady dotyczące rozmiaru oparte na danych i wszechstronne widoki, wspierają wybór produktu, a tym samym mogą pomóc zmniejszyć odsetek zwrotów”.

Więcej o zrównoważonym rozwoju można przeczytać tutaj:

GIGA poleca

Artykuł na temat zrównoważonego rozwoju w GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android