Xiaomi zamyka sklepy w Niemczech: komentuje chiński producent

Xiaomi zamyka sklepy w Niemczech: komentuje chiński producent

Kilku chińskich producentów smartfonów musiało już opuścić Niemcy – czy Xiaomi jest obecnie największym jak dotąd? Firma po cichu zamknęła swoje jedyne dwa sklepy w Niemczech. Spojrzenie na lokalne udziały w rynku ujawnia nieprzyjemną dla Xiaomi prawdę. Producent skomentował teraz proces.

Aktualizacja, 13 września 2023: Xiaomi skomentowało teraz ten proces i wydało oświadczenie: „Firma Axdia GmbH, operator sklepu Xiaomi w Düsseldorfie, podjęła decyzję o rebrandingu sklepu od 1 września 2023 r. Niemniej jednak w tym sklepie nadal dostępna będzie szeroka gama produktów Xiaomi.

„Ponadto niemieccy użytkownicy i fani marki Xiaomi mogą w dalszym ciągu odkrywać produkty Xiaomi w sklepie Xiaomi w Monachium, na mi.com/de oraz u wielu innych partnerów zarówno online, jak i offline, w tym u najważniejszych kanałów i dostawców otwartego rynku .”

Oryginalny artykuł:

Najpierw Düsseldorf, potem Kolonia: Xiaomi lubi Nadrenię. Chiński producent otworzył swoje jedyne jak dotąd sklepy w obu nadreńskich metropoliach w latach 2020 i 2021. Ale to już koniec.

Xiaomi zamyka sklepy w Düsseldorfie i Kolonii

Sklep w Kolonii był zamknięty od kilku tygodni, a teraz i to Sklep zamknięty w stolicy stanu NRW. Sklep na starym mieście w Düsseldorfie został przejęty Odiporo i sprzedaje tam wszystko „Made in China” (źródło: Rheinische Post). Produkty EcoFlowpopularnego dostawcy elektrowni i modułów fotowoltaicznych, są tam również sprzedawane.

Powód tego Zamknięcie sklepów w Düsseldorfie i Kolonii Xiaomi jeszcze nie ujawniło. Spekuluje się o braku rentowności. Innymi słowy: oba sklepy mogą mieć nie wystarczą i nie są tego warte dla Xiaomi.

Produkty Xiaomi w dalszym ciągu są dostępne online, zarówno w samym sklepie Xiaomi, jak i u partnerów takich jak Amazon czy MediaMarkt. Wycofanie się z Niemiec jest zatem mało prawdopodobne. Mimo to zamknięcia przeszkadzają W centrum uwagi Xiaomi w Niemczech – szczególnie w odniesieniu do udziałów w rynku lokalnym.

Oto, jak przyspieszyć swój smartfon Xiaomi:

Przepaść w stosunku do Samsunga i Apple jest ogromna

Xiaomi marnieje w jednocyfrowych. (Źródło obrazu: Statcounter)

Chociaż to jest Xiaomi jest numerem 3 w Niemczech, za Samsungiem i Apple, ale przepaść między dwoma zawodnikami wagi ciężkiej jest ogromna. W sierpniu 2023 r. w tym kraju liczy się Statcounter około 10% udziału w rynku. Samsung i Apple mają ponad trzy razy więcej (źródło: Statcounter).

Brak wzrostów jest równie otrzeźwiający: Xiaomi już od dobrego roku utrzymuje się w przedziale 8–10 procent, podczas gdy Samsung i Apple zawsze potrafią wykazać wahania w górę, gdy nowe smartfony trafiają do sprzedaży. Dzięki innowacjom w smartfonach Xiaomi najwyraźniej nie wzbudza już w tym kraju entuzjazmu.

Kaana Gurayera

Mieszkam w Düsseldorfie i prawie codziennie przechodziłem obok sklepu Xiaomi – prawie nigdy nie było tam dużej frekwencji. Zaskakuje mnie fakt, że Xiaomi zamyka swoje sklepy w Düsseldorfie i Kolonii. W takich sklepach często nie chodzi o rentowność, ale o wyniesienie przysłowiowej flagi i udostępnienie marki szerszemu gronu odbiorców. Najwyraźniej Xiaomi nie uważa już tego za konieczne – lub na próżno.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android