Xiaomi 14 Ultra: data premiery, cena, specyfikacje, plotki i to, co chcemy zobaczyć

Xiaomi 14 Ultra: data premiery, cena, specyfikacje, plotki i to, co chcemy zobaczyć

Robert Triggs / Android AuthorityPlotki mówią, że Xiaomi 14 pojawi się w tym roku, choć globalna premiera prawdopodobnie nastąpi dopiero w 2024 roku. A co z Xiaomi 14 Ultra? Najwyższej klasy wariant firmy zwykle pojawia się nieco później, co również wydaje się być prawdą tym razem. Oto wszystko, co wiemy i co chcemy zobaczyć od Xiaomi 14 Ultra.
Xiaomi 14 Ultra: W skrócie

Kiedy to wyjdzie? Nie ma jeszcze konkretnej daty, choć spodziewalibyśmy się jej w pierwszej połowie 2024 r.
Co nowego? Niewiele jeszcze wiadomo, ale z pewnością można spodziewać się Snapdragona 8 Gen 3, ulepszeń aparatu i, miejmy nadzieję, kilku ulepszeń w polityce aktualizacji oprogramowania.
Ile to będzie kosztować? Oczekuje się, że Xiaomi 14 Ultra będzie kosztował co najmniej około 1600 dolarów.

Czy będzie Xiaomi 14 Ultra?

Xiaomi 13 Ultra Biały 2Aamir Siddiqui / Android Authority Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, kiedy zobaczymy Xiaomi 14 Ultra. Niemniej jednak jest prawie pewne, że trwają prace nad nową odsłoną flagowej serii telefonów Xiaomi z Androidem. Wokół Ultra pojawiło się już co najmniej kilka drobnych plotek, które dodatkowo potwierdzają fakt, że prawdopodobnie jest w drodze. A kiedy to zobaczymy? Jest bardzo prawdopodobne, że Xiaomi 14 Ultra pojawi się na scenie dopiero w 2024 roku.

Jaka jest data premiery Xiaomi 14 Ultra?

Xiaomi 13 Ultra Niebieski 1Aamir Siddiqui / Władze Androida
Xiaomi 11 Ultra: 29 marca 2021 r
Xiaomi 12S Ultra: 9 lipca 2022 r
Xiaomi 13 Ultra: 8 czerwca 2023 r. Okna startowe Xiaomi mogą być dość mylące, szczególnie w przypadku Ultra. Po pierwsze, zwykle ma miejsce premiera wyłącznie w Chinach, a następnie premiera na całym świecie (z wyjątkiem takich miejsc jak USA, gdzie Xiaomi nie sprzedaje jeszcze telefonów). Powyższe daty dotyczą premier globalnych z wyjątkiem 12S Ultra, ponieważ nigdy udało się to poza Chinami. Jak widać, nie ma dokładnego rymu ani powodu. Widzieliśmy to już w marcu lub pod koniec lipca. Na tej podstawie jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że premiera w pierwszym lub drugim kwartale 2024 r. wydaje się prawdopodobna. Możemy powiedzieć, że Xiaomi 14 Ultra został rzekomo dostrzeżony w bazie danych IMEI powiązanej z numerami 24030PN60C i 24030PN60G. Tymczasem mówi się, że Xiaomi 14 i 14 Pro mają numery 23127PN0CC/23127PN0CG i 23116PN5BC/23116PN5BG. Jakie to ma znaczenie? Podobno model 24030 może odnosić się do marca 2024 r., podczas gdy podobno Xiaomi 14 i 14 Pro mają pojawić się w 2023 r. Szczerze mówiąc, wzięlibyśmy to twierdzenie z przymrużeniem oka, zwłaszcza że tego rodzaju rzeczy można łatwo sfałszować. Mimo to marzec z pewnością nie jest niczym niezwykłym dla Xiaomi. Na razie załóżmy, że okno premiery przypada na okres od marca do czerwca. To znaczy, chyba że Xiaomi całkowicie odejdzie od swoich zwykłych wzorców – co jest mało prawdopodobne.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał Xiaomi 14 Ultra?

Zmiana rozmiaru Xiaomi 13 Ultra w dłoniDarcy LaCouvee / Android Authority Chociaż nie wiemy wszystkiego o Xiaomi 14 Ultra, mamy przynajmniej pewne pojęcie o tym, czego się spodziewać, na podstawie historii Xiaomi i kilku wczesnych plotek.

Projekt

O konstrukcji Xiaomi 14 Ultra nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ponieważ plotek było tutaj dość niewiele. Podczas gdy Xiaomi 12 i 13 mają zasadniczo różne układy aparatów, które je wyróżniają, seria Ultra jest nieco bardziej spójna. Po otrzymaniu nowego, zaokrąglonego (gigantycznego!) układu aparatu w 12 Ultra, Xiaomi 13 Ultra zachował podobny estetyczny, z pewnymi zmianami w wyglądzie aparatu i usunięciem czegoś w rodzaju kwadratowej „tacy” wokół niego. Bazując na historii Xiaomi, Xiaomi 14 Ultra prawdopodobnie będzie kontynuował ten sam ogólny wygląd, ale z dalszymi udoskonaleniami. Prawdopodobnie oznacza to również powrót skóry wegańskiej. Z drugiej strony, po dwóch latach drobnych zmian, być może Xiaomi dostarczy coś naprawdę innego. Na razie musimy po prostu poczekać i zobaczyć.

Okular

Zmiana rozmiaru aparatu Xiaomi 13 Ultra ekranem skierowanym w dółDarcy LaCouvee / Android Authority Oczekuje się, że Xiaomi 14 Ultra będzie działać na najnowszym krzemie Qualcomm, podobnie jak reszta nadchodzącej rodziny Xiaomi 14. Snapdragon 8 Gen 3 zapewnia dużą moc i będzie mile widzianym ulepszeniem w stosunku do Xiaomi 13 Ultra 8 Gen 2. Jest bardzo prawdopodobne, że 14 Ultra zachowa liczbę pamięci RAM z zeszłego roku, ponieważ 12 GB to więcej niż wystarczająco. Mimo to na rynku dostępnych jest kilka telefonów z 16 GB pamięci RAM, więc nigdy nie wiadomo. Wyobrażamy sobie również, że prawdopodobnie będą te same opcje przechowywania: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Aparat jest jednym z najbardziej przekonujących powodów, dla których warto kupić Ultra, ale niestety nie usłyszeliśmy tutaj żadnych solidnych informacji na temat oczekiwanych ulepszeń. Z pewnością zaktualizujemy ten przewodnik, gdy usłyszymy więcej plotek.

Jaka będzie cena Xiaomi 14 Ultra?

Xiaomi 11 Ultra: ~1649 dolarów Xiaomi 12S Ultra: ~890 dolarów Xiaomi 13 Ultra: ~1640 dolarów Seria Xiaomi Ultra kosztuje około 1600 dolarów. Wszyscy oprócz Xiaomi 12 Ultra, który został anulowany na rzecz tańszego 12S Ultra. Jest bardzo prawdopodobne, że Xiaomi 14 Ultra będzie również wyceniony na około 1600 dolarów, choć przy obecnym stanie inflacji może kosztować jeszcze więcej. Ostatecznie Xiaomi 14 Ultra ma być luksusowym telefonem z aparatem, więc cena i wartość nie są tu najważniejsze skupia się tutaj na Xiaomi.

Czy warto czekać na Xiaomi 14 Ultra?

Aparaty Xiaomi 13 Ultra vs Samsung Galaxy S23 UltraRobert Triggs / Android Authority Szczerze mówiąc, Xiaomi Ultra to telefon wyjątkowy. Ma ogromny aparat, co sprawia, że ​​jest trochę nieporęcznym urządzeniem, ma skórę, co podnosi cenę, i prawie każdy dzwonek i gwizdek, jaki możesz wymyślić. Dla wielu z nas jest to również trochę przesada. Jeśli nie masz już ochoty na Xiaomi Ultra, poczekamy, aż pojawi się więcej plotek, zanim kupimy Xiaomi 13 Ultra. To drogie urządzenie ma już prawie sześć miesięcy, zatem oczekiwanie na więcej informacji na temat tego, co będzie dalej, jest prawdopodobnie mądrym posunięciem.

Xiaomi 14 Ultra: Co chcemy zobaczyć

Niewiele wiemy o Xiaomi 14 Ultra, ale to nie powstrzymuje nas od nadziei i pragnienia kilku kluczowych ulepszeń. Oto, co chcielibyśmy zobaczyć w Xiaomi 14 Ultra.

Przydałyby się pewne udoskonalenia oprogramowania

Widżety ekranu głównego Xiaomi 13 UltraRobert Triggs / Android Authority Bądźmy szczerzy: MIUI 14 nie jest dla każdego. Konstrukcja bardziej przypominająca iOS zniechęca niektórych użytkowników Androida. Po drugie, jest to dość rozdęta skórka z nieskończoną listą ustawień, funkcji i menu do nawigacji. Istnieje nawet wiele zduplikowanych aplikacji, w tym przeglądarka Xiaomi obok Chrome. Zwykle jest też preinstalowanych kilka innych aplikacji Google, które działają tak samo, jak wewnętrzne opcje Xiaomi. Innymi słowy, MIUI nie jest wyborem najbardziej przyjaznym dla użytkownika i prawdopodobnie jest jednym z najtrudniejszych do nauczenia się interfejsów użytkownika tylko z powodu jak bardzo różni się od pozostałych. Oczywiście to samo można powiedzieć o niektórych innych skórkach przeznaczonych dla Chin, takich jak FunTouch. Chociaż bardzo chciałbym, aby Xiaomi porzuciło ciężki interfejs użytkownika i przeszło na coś bardziej standardowego, to dlatego, że jestem bardziej przyzwyczajony do lżejszych skórek systemu operacyjnego. Rzeczywistość jest taka, że ​​chociaż użytkownicy na Zachodzie mają zupełnie inne doświadczenia, interfejs użytkownika jest dobrze znany w Chinach i radykalne zmiany prawdopodobnie nie byłyby w rezultacie rozsądne. Mimo to jest mnóstwo miejsca na udoskonalenie menu i ustawień i inne aspekty interfejsu użytkownika, które sprawiają wrażenie duplikatów lub są po prostu bezużyteczne. Nie potrzebujemy MIUI, aby wrócić do deski kreślarskiej; szukamy po prostu bardziej nowoczesnego, usprawnionego podejścia, które sprawi, że system operacyjny będzie świetny dla wszystkich odbiorców.

Bardziej konkurencyjna obsługa aktualizacji oprogramowania

Cień powiadomień Xiaomi 13 UltraRobert Triggs / Android Authority Polityka aktualizacji Xiaomi dla 13 Ultra przewiduje trzy lata głównych aktualizacji oprogramowania MIUI i cztery lata aktualizacji zabezpieczeń. To samo w sobie nie jest złe, ale nie jest tak imponujące jak OPPO, Samsung, a nawet Google. W miarę jak telefony stają się coraz potężniejsze, trzymamy je dłużej, więc wsparcie dla oprogramowania jest ważniejsze niż kiedykolwiek. W tym momencie uważam, że każdy producent powinien wspierać swoje urządzenia czteroletnimi aktualizacjami systemu operacyjnego i pięcioletnimi aktualizacjami zabezpieczeń. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje niewielka szansa, że ​​uda nam się spełnić taką obietnicę w przypadku Xiaomi 14 Ultra. Niedawno zaprezentowano Xiaomi Redmi K60 Extreme z czteroletnim wsparciem dla systemu operacyjnego i pięcioletnimi aktualizacjami zabezpieczeń. Chociaż ta polityka dotyczy obecnie tylko Chin, z pewnością możliwe jest, że zobaczymy tę agresywną strategię aktualizacji, gdy telefon zostanie wprowadzony na rynek globalny.

Przydałaby się szersza, globalna premiera

Zawartość pudełka Xiaomi 13 UltraRobert Triggs / Android Authority Nie ma dowodów na to, że Xiaomi przygotowuje się do premiery w USA lub innych regionach, które obecnie nie obsługuje. Nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni. W końcu model biznesowy Xiaomi opiera się na minimalnych marżach zysku i jest silnie powiązany z własnymi usługami i reklamą. Może to być trudniejsze do dostosowania do Ameryki Północnej i innych regionów, co skutkuje wzrostem kosztów. Z drugiej strony regiony takie jak Ameryka Północna głodują dobrych opcji. Być może Xiaomi mogłoby sobie pozwolić na pobieranie tutaj wyższych opłat za swoje urządzenia lub poleganie na innych partnerstwach, aby zapewnić rentowność? OK, to wszystko prawdopodobnie tylko pobożne życzenia, które się nie spełnią. Jednak nadal można chcieć! Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android