Xiaomi 14: data premiery, specyfikacja, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

Xiaomi 14: data premiery, specyfikacja, cena i wszystkie dotychczasowe plotki

Ryan Haines / Urząd ds. AndroidaAktualizacja z 6 września 2023 r. (13:28 ET): Zaktualizowaliśmy centrum plotek na temat Xiaomi 14 plotką, że Xiaomi może przesunąć datę premiery swojego następnego telefonu.


Xiaomi wie, jak zbudować świetny sprzęt. Chociaż te flagowe telefony nie są oficjalnie dostępne w USA, dają szansę najlepszym telefonom z Androidem za swoje pieniądze. W związku z tym już jesteśmy podekscytowani tym, co firma zaplanowała dla serii Xiaomi 14, która ma podążać w naszą stronę w nadchodzących miesiącach. Oto wszystko, co wiemy i co chcielibyśmy zobaczyć w przypadku tych smartfonów.

Czy będzie Xiaomi 14?

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia serii Xiaomi 14, ale prawie na pewno będzie to następca serii Xiaomi 13 z 2023 roku. Xiaomi wypuszcza flagowe smartfony od ponad 10 lat i nic nie wskazuje na to, aby teraz miała przestać.

Jaka jest data premiery Xiaomi 14?

Bohater Xiaomi 13 ProRyan Haines / Android Authority Premiera Xiaomi Mi 11: 8 lutego 2021 r. (28 grudnia 2020 r. — Chiny) Premiera Xiaomi 12: 15 marca 2022 r. (28 grudnia 2021 r. — Chiny) Premiera Xiaomi 13: 26 lutego 2023 r. (11 grudnia 2023 r.) 2022 — Chiny) Czasami okno premiery Xiaomi było nieco zawiłe, ale w ostatnich latach stało się bardziej przewidywalne. Flagowe smartfony marki są ogłaszane najpierw w Chinach, a premiera odbywa się w połowie lub pod koniec grudnia. Globalna premiera zwykle następuje w lutym lub marcu następnego roku. Jednak sytuacja może się skomplikować na nowo. Według Digital Chat Station na Weibo, Xiaomi może przesunąć premierę w Chinach na jakiś czas przed 11 listopada. Typer twierdzi, że popularność Xiaomi 13 mogła mieć wpływ na tę decyzję. Jeśli to prawda, możliwe, że globalna premiera również wzrośnie. Xiaomi również ma tendencję do komplikowania spraw ze względu na ogromną liczbę produktów, które mogą należeć do jej flagowego parasola. Na przykład model Ultra pojawia się zazwyczaj po światowej premierze późną wiosną lub wczesnym latem. Asortyment jest również czasami pełen Lite, T, S i innych pseudonimów, które pojawiają się na różnych rynkach przez cały rok. Na przykład prawdopodobnie zobaczymy Xiaomi 13T w trzecim kwartale 2023 roku, przed premierą serii 14.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał Xiaomi 14?

Xiaomi 13 pro z ładowarkąRyan Haines / Android Authority Wciąż kilka miesięcy dzieli nas od premiery Xiaomi 14, ale już pojawiają się pogłoski o kilku ulepszeniach. Oczekujemy, że seria będzie zasilana przez nadchodzący procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Xiaomi zwykle znajduje się w czołówce sprzętu procesorowego, więc wydaje się to oczywiste. Wciąż jednak czekamy na oficjalne szczegóły nowego chipa, aby dowiedzieć się, o ile mocniejsza będzie nowa generacja. Inne plotki obejmują zmiany w specyfikacjach ładowania telefonów. Xiaomi 14 ma być wyposażony w ładowanie przewodowe o mocy 90 W i bezprzewodowe o mocy 50 W. Dzięki temu telefon będzie ładował się szybciej po podłączeniu przewodu niż w przypadku wtyczki o mocy 67 W obecnego modelu, która osiąga 100% w zaledwie 38 minut. Pojemność baterii telefonu jest również ustawiona na przyzwoity skok z 4500 mAh do 4860 mAh. Tymczasem oczekuje się, że Xiaomi 14 Pro pozostanie przy swoim już niesamowitym połączeniu przewodowym o mocy 120 W i bezprzewodowej o mocy 50 W, ale może zauważyć niewielki wzrost pojemności baterii do 5000 mAh. Oczekujemy również, że kilka zszywek serii pozostanie na swoim miejscu. Stopień ochrony IP68, możliwości eSIM i zaawansowane funkcje nagrywania wideo 8K nie powinny się nigdzie znaleźć. Ciekawe będzie, czy Xiaomi wypchnie kilka funkcji Pro ze zwykłego Xiaomi 14, takich jak 1-calowy lub inny czujnik aparatu 50 MP, wyświetlacz LTPO o zmiennym odświeżaniu lub solidniejsza ochrona Gorilla Glass Victus. Ale to tylko pełne nadziei spekulacje z naszej strony.

Jaka będzie cena Xiaomi 14?

Cena Xiaomi Mi 11: 749 GBP / 749 EUR (~1033 USD) Cena Xiaomi 12: 749 GBP / 849 EUR (~926 USD) Cena Xiaomi 13: 849 GBP / 999 EUR (~1080 USD) Cena Xiaomi Mi 11 Ultra: 1199 GBP / EUR 1199 (~1649 USD) Cena Xiaomi 12 Pro: 1049 GBP / 1049 EUR (~1297 USD) Cena Xiaomi 13 Pro: 1099 GBP / 1299 EUR (~1400 USD) Flagowe telefony Xiaomi muszą stawić czoła globalnym falom walutowym, ale historycznie rzecz biorąc, istniała pewna spójność w swoich przedziałach cenowych. Standardowy Xiaomi 14 prawdopodobnie pójdzie w ślady swojego poprzednika, celując w cenę zbliżoną do tego samego punktu wejścia, co jego rywale z serii Galaxy i iPhone. Jednak najważniejszym pytaniem będzie, czy telefon może pozostać poniżej 1000 euro w UE, gdzie w ostatnich latach ceny wzrosły bardziej agresywnie. Model Pro jest droższy i we wszystkich krajach przekraczał granicę tysiąca, a Xiaomi 14 Pro prawdopodobnie nie będzie inny. Oczekujemy, że telefon będzie kosztować mniej więcej tyle, co Galaxy S24 Ultra i iPhone 15 Pro, czyli jego dwóch głównych konkurentów. Xiaomi 14 Ultra, który może zostać wprowadzony na rynek później, jest jeszcze droższy i z pewnością jest raczej luksusem niż zakupem głównego nurtu.

Czy warto czekać na Xiaomi 14?

Aparaty Xiaomi 13 Ultra vs Samsung Galaxy S23 UltraRobert Triggs / Android Authority Ogłoszenie premiery pod koniec 2022 roku może sprawić, że Xiaomi 13 (790,99 USD w serwisie eBay) będzie sprawiał wrażenie nieco starszego niż w rzeczywistości, ale nadal jest bardzo nowoczesnym flagowcem na rok 2023. Oferowany sprzęt jest niezwykle konkurencyjny w stosunku do Samsunga Galaxy S23 (799 USD w sklepie Amazon), podobnie jak cena telefonu. Chociaż Xiaomi 14 z pewnością może pochwalić się pewnymi skromnymi ulepszeniami, jest mało prawdopodobne, że będą one na tyle istotne, aby poczekać, jeśli wkrótce będziesz potrzebować nowego telefonu. Jednak oprogramowanie jest jednym z powodów, aby poczekać lub wcześniej rozważyć alternatywy. Odkryliśmy, że MIUI 14 jest dość nadętą skórką, która nie będzie odpowiadać gustom wszystkich, ale prawdopodobnie tak będzie również w przypadku MIUI 15. Co więcej, polityka Xiaomi dotycząca aktualizacji oprogramowania nie jest tak solidna jak polityka Google czy Samsunga, więc jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, warto przyjrzeć się tym rywalom. Oczywiście seria Xiaomi 13 nie jest oficjalnie dostępna w USA, a seria 14 serial prawie na pewno też nie będzie. Zatem Samsung Galaxy S23 Ultra (1199,99 USD w sklepie Samsung) lub Apple iPhone 14 Pro (999,99 USD w sklepie Best Buy) to najbliższe alternatywy, jakie możesz kupić już dziś. Jeśli nie jesteś pewien, możesz poczekać do przyszłego roku, ale nie masz ochoty obecna seria telefonów, seria Google Pixel 8 pojawi się na długo przed końcem 2023 roku i prawie na pewno będzie warta obejrzenia.

Xiaomi 14: Co chcemy zobaczyć

Seria Xiaomi 13 może już znajdować się na szczycie najlepszych telefonów z Androidem, ale to nie znaczy, że nie ma miejsca na ulepszenia. Oto, co chcielibyśmy zobaczyć w Xiaomi 14.

Lepsze oprogramowanie

Logo MIUI 14 na Xiaomi 13 UltraRobert Triggs / Android Authority To częsta skarga, ale MIUI 14 naprawdę nie każdemu przypadnie do gustu. Xiaomi mogłoby wykonać lepszą robotę, upraszczając swoje oprogramowanie, zachowując jednocześnie unikalną tożsamość. Niekończąca się lista menu, ustawień i funkcji skórki jest trudna w nawigacji w najlepszych momentach, a wrażenia są tak odbiegające od innych telefonów z Androidem (jest to pod pewnymi względami zaskakująco bliższy iOS), że zmiana może być zniechęcającym zadaniem dla nieprzygotowanych. Inne marki wprowadziły w przeszłości istotne zmiany, aby usprawnić swoje skórki, i nadszedł czas, aby MIUI poszło w ich ślady. Podobnie MIUI jest przepełnione zduplikowanymi aplikacjami, których z pewnością nie potrzebujesz, z Chrome, Zdjęciami i innymi usługami Google zainstalowanymi od razu po wyjęciu z pudełka . Zapewnienie użytkownikom większej kontroli nad preferencjami aplikacji podczas konfiguracji byłoby krokiem we właściwym kierunku.

Bardziej praktyczny projekt

Xiaomi 13 Pro Czarny 1Aamir Siddiqui / Android Authority Xiaomi 13 Pro to telefon świetnie wyglądający, ale nie do najpraktyczniejszych. Ważąc 229 g (~8 uncji), jest tak samo mocny, jak niektóre z największych telefonów w branży. Wybrzuszenie aparatu, mieszczące imponujący 1-calowy czujnik, znacznie zwiększa grubość telefonu, dzięki czemu nie można zapomnieć, kiedy telefon jest w kieszeni. Mile widziana byłaby lżejsza konstrukcja. Podobnie ceramiczny tył w równym stopniu przyciąga wzrok, jak i odciski palców. Chętnie zobaczylibyśmy szerszą gamę kolorów, które lepiej ukrywają smugi. Być może nawet niektóre materiały teksturowe poprawią również przyczepność telefonu. Xiaomi może wiele zrobić z projektem, aby wyglądał świetnie i był nieco bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Konkurencyjne ceny

Bohater Xiaomi 13 Pro w pomieszczeniuRyan Haines / Android Authority Każdy chciałby niższych cen, ale obecne portfolio Xiaomi ma 350 funtów / 400 euro przepaści pomiędzy dość konkurencyjnym Xiaomi 13 a drogim modelem Pro, przy czym Ultra kosztuje jeszcze więcej. To duży krok naprzód, jeśli chcesz zdobyć niektóre z lepszych funkcji sprzętowych Xiaomi, a dzięki temu Pro nie ma zbyt wielu rąk. Apple i Samsung radzą sobie z tym w swoich modelach Plus, ale być może miałoby to większy sens w przypadku Xiaomi spróbować bardziej konkurencyjnie wycenić 14 Pro, biorąc pod uwagę, że nie jest on tak dobry w stosunku jakości do ceny, jak najlepsze modele Apple i Samsunga pod względem aparatów i aktualizacji. Alternatywnie Xiaomi mogłoby szybciej wprowadzić do zwykłego modelu niektóre funkcje z zeszłego roku, na przykład w dziale aparatów, ale bez nadmiernego podnoszenia ceny. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android