Wyskakujące reklamy na telefonach komórkowych: znajdź przyczynę i usuń ją

Wyskakujące reklamy na telefonach komórkowych: znajdź przyczynę i usuń ją

Niektóre aplikacje irytują natrętnymi reklamami push i wyskakującymi okienkami, które na przykład prowadzą do przekonania, że ​​funkcjonalność systemu jest ograniczona lub proszą o pobranie aplikacji. W najgorszym przypadku Twój telefon komórkowy może szybko zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, wysyłać płatne wiadomości SMS lub tworzyć Twoje profile podczas surfowania i poruszania się. Tutaj pokażemy Ci, jak dowiedzieć się, która aplikacja powoduje irytujące lub niebezpieczne wyskakujące okienka i powiadomienia push.

Pierwsze środki

Sam Google zabrania takich działań reklamowych, ale podczas aktualizacji może się zdarzyć, że producenci aplikacji pomyślą, że korzystają z wątpliwych materiałów reklamowych.

Jednak niechciane wyskakujące reklamy i powiadomienia push na urządzeniu z Androidem zwykle pochodzą z aplikacji pobranych z alternatywnego sklepu z aplikacjami lub jeśli ręcznie zainstalowałeś nieprzetestowany plik APK.

Jeśli zrobiłeś to niedawno, powinieneś dezaktywować odpowiednie aplikacje w ramach testu lub całkowicie je odinstalować. Jeżeli reklama zniknie, oznacza to, że już znalazłeś winowajcę.

Reklama push na Androidzie – znajdź winowajcę

Jeśli nie jesteś pewien, która aplikacja odpowiada za reklamę i nie chcesz resetować całego urządzenia do ustawień fabrycznych, możesz łatwo znaleźć winowajcę.

Pociągnij to Pasek stanu w dół.Jeżeli w tym miejscu wyświetli się ogłoszenie, dotknij go i przytrzymaj.Teraz powinieneś zobaczyć bezpośrednio z która aplikacja nadejdzie powiadomienie. Kliknij to Ikona zębatki obok, aby przejść do ustawień powiadomień danej aplikacji.Tutaj możesz ustawić, które powiadomienia push mają się wyświetlać i czy w ogóle mają się wyświetlać.
Powiadomienia push na AndroidaNaciśnij i przytrzymaj powiadomienie push, aby uzyskać dostęp do ustawień za pośrednictwem koła zębatego (źródło zdjęcia: GIGA)

Jeśli ta metoda nie zadziała lub masz starsze urządzenie, istnieją również aplikacje, które pomogą Ci znaleźć przestępców wykorzystujących push, a przede wszystkim wyskakujące okienka. Na przykład zalecamy użycie narzędzia Addons Detector, które wyszukuje aplikacje korzystające z agresywnej reklamy lub tworzące linki reklamowe na ekranie głównym.

Wykrywacz dodatkówWykrywacz dodatków

Wykrywacz dodatków

Z naszych ilustrowanych instrukcji dowiesz się, jak ogólnie dezaktywować powiadomienia push w systemie Android:

Jeżeli wyskakujące okienko „informuje” Cię, że Twój telefon jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, wirusami lub trojanami, powinieneś zachować szczególną ostrożność. Jeśli to wyskakujące okienko nie pochodzi z Twojego własnego programu antywirusowego na urządzeniu z Androidem, jest to również forma agresywnej reklamy. Zwykle ma to na celu sprzedaż aplikacji antywirusowej lub czegoś podobnego, co rozwiąże wszystkie Twoje rzekome „problemy”.

W żadnym wypadku nie należy odpowiadać na takie fałszywe raporty. Zamiast tego powinieneś usunąć wspomniane aplikacje ze swojego smartfona i zainstalować aplikację antywirusową od godnego zaufania producenta, takiego jak Avira lub Malwarebyte, bezpośrednio ze Sklepu Play.

Avira Security Antivirus i VPNAvira Security Antivirus i VPN

AVIRA

Malwarebytes Mobile SecurityMalwarebytes Mobile Security

Malwarebytes

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android