Wyciekło dziewięciu zdjęć „Pixel Watch” — i jedna zwariowana historia

Wyciekło dziewięciu zdjęć „Pixel Watch” — i jedna zwariowana historia

Nasze pierwsze spojrzenie na to, co wydaje się być Google Pixel Watch, pojawia się w dziwnych okolicznościach: ktoś podobno znalazł jego prototyp leżący w restauracji i wysłał jego zdjęcia do Android Central pod warunkiem zachowania anonimowości. Obrazy rzekomego urządzenia pasują do tego, co widzieliśmy z wcześniej wyciekających renderów, aż do okrągłej tarczy zegarka i obracającej się korony.

Wydaje się, że zegarek ma fizyczną koronę między dwoma przyciskami. Zdjęcie: Android Central Jak pokazano na zdjęciach, fizyczna korona znajduje się między dwoma przyciskami z boku zegarka. Jeśli jest to coś podobnego do Samsung Galaxy Watch 4, te dwa przyciski mogą służyć do włączania lub wyłączania zegarka, powrotu do ekranu głównego, a nawet jako skrótu do uruchamiania ostatnio używanych aplikacji. Tymczasem mały otwór obok korony może być mikrofonem, a może czujnikiem wysokościomierza używanym do śledzenia wchodzenia po schodach. Jak zauważa Android Central, cztery piny z boku zegarka mogą być używane do celów testowych i mogą nie pojawiać się w ostatecznym modelu. Spód zegarka ma czarną ramkę z czymś, co wygląda jak owalny czujnik monitorowania zdrowia pośrodku. Źródło Android Central twierdzi również, że spód zegarka jest gładki w dotyku, zauważając, że „wygląda metalicznie, ale wydaje się, że jest pokryty szkłem”, podobnie jak szklany podkład w zegarku Apple Watch.

To, co wygląda na czujnik, znajduje się na spodzie zegarka. Obraz: Android Central Niestety, źródło Android Central nie było w stanie w pełni uruchomić zegarka, aby zobaczyć, jak może wyglądać interfejs użytkownika. Kiedy próbowali go włączyć, pojawiło się białe logo Google i potem nic się nie stało. Z zegarkiem nie została też ładowarka, ale jak zauważa Android Central, zegarek może być ładowany w etui, podobnie jak Apple Watch i należące do Google smartwatche Fitbit Versa 3 i Sense. Chociaż nie ma żadnych zdjęć paska faktycznie przymocowanego do zegarka, wygląda na to, że jest wyposażony w odpowiednią metodę zapinania pasków, podczas gdy same paski przypominają te, które są dostarczane z linią smartwatchów Fitbit. Całość wyciekających obrazów można wyświetlić na stronie Android Central.

Pasek wygląda podobnie do tych, które można znaleźć w smartwatchach Fitbit Versa i Sense. Zdjęcie: Android Central To, co jest prawie bardziej interesujące niż sam zegarek, to historia, która się za nim kryje. Dzięki postowi Ask Me Anything (AMA) na Reddicie autorstwa u/tagtech414, osoby, która twierdzi, że jest właścicielem zegarka, możemy zacząć wszystko układać. (I tak, osoba publikująca wydaje się słuszna — pokazuje obraz zegarka na ekranie laptopa ze swoim postem Reddit w tle.) u/tagtech414 mówi, że jego przyjaciel barman znalazł zegarek w restauracji, w której pracuje, i trzymał się przez „kilka tygodni”, czekając, aż właściciele przyjdą go szukać. Ponieważ nikt nigdy nie przyszedł, przyjaciel barman postanowił oddać zegarek u/tagtech414, ponieważ jest samozwańczym „technicznym nerdem”. Jeśli chodzi o to, dlaczego pasek nie jest przymocowany do samego zegarka, to twierdzi, że kolega zapomniał mu go dać, powołując się na „były zapakowane osobno i zapomniał je przywieźć, więc wysłał mi ich zdjęcia do artykułu. ” u/tagtech414 odpowiedział również na kilka dodatkowych pytań dotyczących specyfikacji zegarka, zauważając, że ramka jest w rzeczywistości dość duża, a tarcza zegarka ma około 1,5 cala średnicy i pół cala grubości. Wygląda na to, że u/tagtech414 nadal aktualizuje post, więc wkrótce może pojawić się jeszcze więcej informacji. Mimo to sytuacja jest podobna do wycieku iPhone’a 4 w 2010 roku — ktoś znalazł prototyp iPhone’a w restauracji, który został następnie kupiony i rozebrany przez Gizmodo (którego zdjęcia w tajemniczy sposób zniknęły ze strony internetowej Gizmodo, Przy okazji). Okazuje się, że inżynier oprogramowania zostawił tam prototyp, więc jasne jest, że taka sytuacja miała i może mieć miejsce. Ale to, co jest dziwne w tym przypadku zagubienia i odkrycia, to to, że nie wydaje się, aby Google nawet szukał urządzenia (w przeciwieństwie do Apple, które zadzwoniło, aby odzyskać swój prototyp iPhone’a). u/tagtech414 mówi również, że Google jeszcze się z nim nie skontaktował. Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że to wszystko może być jakimś wyszukanym podstępem Google, aby uzyskać większy rozgłos dla nadchodzącego zegarka, ponieważ wszystko to bardzo przypomina czas, gdy Pixel 3 XL został znaleziony z tyłu Lyft (czy ty myślisz, że już byśmy zapomnieli, Google?). Jest tu tak wiele pytań bez odpowiedzi i chociaż okoliczności związane z odkryciem zegarka mogą nigdy nie zostać całkowicie wyjaśnione, przynajmniej cechy samego zegarka zostaną. Jak na razie wiemy, że Google nazwie urządzenie Pixel Watch (ogromna niespodzianka) i prawdopodobnie dowiemy się jeszcze więcej szczegółów na Google I/O w przyszłym miesiącu.

Aktualizacja 24 kwietnia 19:22 ET: Zaktualizowano, aby dodać, że osoba twierdząca, że ​​jest właścicielem prototypu Pixel Watch, rozpoczęła post AMA na Reddit i dodała dodatkowe informacje dostarczone przez post Reddit.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android