Wyciek Samsunga Galaxy A55 mógł ujawnić pełną specyfikację, cenę i premierę

Wyciek Samsunga Galaxy A55 mógł ujawnić pełną specyfikację, cenę i premierę

Robert Triggs / Android AuthorityTL;DR Galaxy A55 może mieć bardziej płaską konstrukcję i przejść na wersję premium. Oczekuje się, że telefon będzie miał szybszy procesor, ale podobne aparaty jak A54. Z przecieku wynika, że ​​Galaxy A55 będzie sprzedawany za 449 euro (około 470 dolarów) i może zadebiutować w połowie marca. Zeszłoroczny Galaxy A54 w dalszym ciągu utrzymuje się na pozycji jednej z najlepszych ofert Samsunga, zapewniając wyjątkową wartość użytkownikom na całym świecie. Jednak premiera jego następcy, Galaxy A55, zbliża się z każdym dniem. Dzięki niedawnemu wyciekowi Winfuture mamy teraz jaśniejszy obraz tego, co Galaxy A55 może wnieść na stół i czym będzie się różnić od swojego poprzednika. Zagłębmy się w szczegóły i zobaczmy, czy Galaxy A55 jest godnym ulepszeniem.

Projekt i ekspozycja

Wcześniej rendery, które wyciekły, sugerowały, że Galaxy A55 może przyjąć bardziej płaski język projektowania, odzwierciedlając niedawną zmianę zaobserwowaną we flagowej serii Galaxy S24. Dzisiejszy wyciek wydaje się potwierdzać to założenie, jednocześnie ujawniając coś bardziej zaskakującego na temat kompilacji. Zachowując charakterystyczny, pionowo ustawiony potrójny aparat z tyłu, A55 może zostać poddany znacznej modernizacji materiałowej. Ramka telefonu, która w Galaxy A54 była wykonana z tworzywa sztucznego, w Galaxy A55 mogła zostać ulepszona do aluminium. To wyjaśniałoby również zwiększoną wagę telefonu, która wynosi z 202 gramów w Galaxy A54 do 213 gramów w Galaxy A55.Samsung Galaxy A55 Evan BlassMetalowa rama w połączeniu ze szklanym tyłem dopełni przejście serii Galaxy A na najwyższą jakość wykonania. Wymiary telefonu również zostały nieznacznie zwiększone, ponieważ Galaxy A55 ma wymiary 161,1 x 77,4 x 8,2 mm w porównaniu do 158,2 x 76,7 x 8,2 mm Galaxy A54. Jeśli chodzi o wyświetlacz, oczekuje się, że A55 będzie mógł pochwalić się nieco większym 6,6-calowym ekranem. Panel Super AMOLED z płynną częstotliwością odświeżania 120 Hz, kontynuujący tradycję serii. Ponadto wyciek sugeruje, że Galaxy A55 odziedziczy po swoich poprzednikach stopień ochrony IP67, skaner linii papilarnych w wyświetlaczu i głośniki stereo.

Wydajność i oprogramowanie

Wygląda na to, że pod maską A55 telefon będzie miał procesor Samsung Exynos 1480 z czterema wysokowydajnymi rdzeniami o taktowaniu 2,75 GHz i czterema energooszczędnymi rdzeniami o taktowaniu 2,0 GHz. Jest to zauważalna poprawa w stosunku do Exynos 1380 w Galaxy A54, który miał maksymalne taktowanie 2,4 GHz. Będziemy jednak musieli poczekać na testy porównawcze i testy w świecie rzeczywistym, aby przekonać się, jak duża jest to różnica pod względem szybkości i wielozadaniowości. Oczekuje się, że podstawowy wariant Galaxy A55 będzie oferować 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, podczas gdy opcja z wyższej półki może być wyposażona w 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Zasilanie urządzenia zapewnia znajomy akumulator o pojemności 5000 mAh, który powinien oferować świetną wytrzymałość porównywalną z A54. Wyciek sugeruje, że A55 zachowa możliwości szybkiego ładowania 25 W swojego poprzednika. Oczekuje się, że pod względem oprogramowania Galaxy A55 będzie działać z najnowszym systemem Android 14 z nakładką Samsung One UI 6.1. Flagowa seria S firmy Samsung zrobiła w tym roku furorę, debiutując z mnóstwem funkcji sztucznej inteligencji wbudowanych w oprogramowanie, ale to, które z tych konkretnych funkcji sztucznej inteligencji mogą zostać zastosowane w tym urządzeniu ze średniej półki, pozostaje niepotwierdzone.

Kamery

Samsung Galaxy A55 5G MySmartPrice 2Jeśli chodzi o obrazowanie, system kamer A55 wydaje się zasadniczo niezmieniony w stosunku do swojego poprzednika, sądząc po przeciekach. Główny sensor pozostaje 50-megapikselową jednostką z przysłoną f/1.8 i optyczną stabilizacją obrazu. Towarzyszy mu ultraszerokokątny czujnik 12 MP z przysłoną f/2.2 i 5-megapikselowy aparat makro z przysłoną f/2.4. Przedni aparat również wydaje się niezmieniony, zachowując 32-megapikselowy czujnik znany z A54. Chociaż ujawnione specyfikacje nie sugerują żadnych znaczących ulepszeń systemu kamer, Samsung mógł wprowadzić pewne ulepszenia za kulisami w przetwarzaniu oprogramowania lub technologii czujników. Jedną z długo oczekiwanych funkcji, których brakuje w serii Galaxy A, jest ładowanie bezprzewodowe. Chociaż przejście A54 na szklany tył wydawało się torować drogę do jego włączenia, wyciek dotyczący A55 nie wspomina o tym konkretnie, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Cena i dostępność

Z przecieków wynika, że ​​Galaxy A55 ma trafić do sprzedaży w cenie 449 euro (około 470 dolarów). Chociaż oficjalne ceny w USA nie zostały potwierdzone, oczekuje się, że Galaxy A55 będzie wyceniony podobnie jak jego poprzednik, którego cena wyniosła 449 dolarów. Biorąc jednak pod uwagę niedawny trend wzrostu cen w Europie i Wielkiej Brytanii, cena w USA może wzrosnąć lekki guz. Niemniej jednak możemy spodziewać się, że podstawowy model będzie zaczynał się od 500 dolarów, co czyni go atrakcyjną opcją dla użytkowników dbających o budżet. Jeśli chodzi o dostępność, wyciek sugeruje premierę w Niemczech w połowie marca 2024 r., potencjalnie wraz z tańszym bratem, Galaxy A35. a oba telefony mogłyby trafić na rynek amerykański już w marcu. Krążą pogłoski, że dostępne kolory to granatowy, lodowy błękit, biały i fioletowy. Możemy się spodziewać, że Samsung wkrótce ogłosi oficjalne wydarzenie dotyczące wydarzenia inaugurującego.Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android