Większe bezpieczeństwo dla użytkowników Androida

Większe bezpieczeństwo dla użytkowników Androida

Od redakcji 22 sierpnia 2022 r.

Na całym świecie smartfon stał się codziennym towarzyszem dużej liczby osób. 2,5 miliarda kobiet i mężczyzn na całym świecie posiada takie telefony komórkowe, przy czym najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Android. Udział Androida w międzynarodowej sprzedaży smartfonów jest zatem, jak można się spodziewać, największy i wynosi 78%.

Źródło obrazu: Pexels

Niemal wszyscy posiadacze smartfonów z systemem operacyjnym Android wysoko cenią swoje urządzenia. Dzięki popularnym urządzeniom masz gotowe rozkłady jazdy autobusów i pociągów w mgnieniu oka, transakcje bankowe mogą być przetwarzane online, a dla rozrywki między nimi możesz grać w różnorodne gry z licznymi aplikacjami. Ponieważ smartfon musi być używany w idealnym stanie, zarówno fizycznym, jak i technicznym, warto przyjrzeć się poniższym opcjom dla większego bezpieczeństwa.

Nie instaluj aktualizacji tylko od czasu do czasu

Funkcjonalność smartfona podziękuje właścicielowi, jeśli aktualizacje będą zawsze instalowane natychmiast. Dzięki swoim aktualizacjom programiści nie tylko udostępniają użytkownikom najnowsze funkcje, ale także niezawodnie usuwają luki w zabezpieczeniach, które wcześniej były ryzykowne. Ma sens, jeśli pozwolisz urządzeniu na automatyczne instalowanie aktualizacji, które można aktywować w ustawieniach. W razie potrzeby można również określić, że aktualizacja odbywa się tylko w nocy. Oznacza to, że ważne aktualizacje nie przeszkadzają właścicielom smartfona podczas użytkowania w ciągu dnia.

Ochronę przed wirusami należy ustawić na smartfonie

Jeśli złośliwe oprogramowanie zadomowiło się w telefonie komórkowym, urządzenie może bardzo szybko ulec ogromnym uszkodzeniom. Programy nie działają już bez problemów, bateria rozładowuje się niezwykle szybko, a dane osobowe, takie jak dane bankowe i hasła, mogą wpaść w niepowołane ręce. Aby skutecznie przeciwdziałać takim uszkodzeniom, a nawet móc ich całkowicie uniknąć, niezbędne jest posiadanie zainstalowanej na smartfonie ochrony antywirusowej dla Androida.

W ten sposób żadne złośliwe oprogramowanie nie dostanie się na telefon z Androidem

Wirusy i złośliwe oprogramowanie nie dostaną się do urządzenia, jeśli linki zostaną ostrożnie kliknięte. Należy zawsze mieć wiedzę o pochodzeniu i nie dać się zwabić migającymi symbolami. Ponadto nie należy instalować żadnych aplikacji z nieznanego źródła, a smartfon powinien mieć nawet zakaz instalowania aplikacji z nieznanego pochodzenia. Można to również aktywować za pomocą ustawień w sekcji „Bezpieczeństwo”. Zasadniczo powinieneś pobierać aplikacje tylko z oficjalnego sklepu Google Play, aby uniknąć tutaj największych niebezpieczeństw.

Żywotność baterii można aktywnie kształtować

Często to uszkodzenie związane z baterią powoduje, że wada smartfona jest zauważalna. Nie robisz nic dobrego dla baterii, ładując ją w pełni. Ponieważ powoduje to, że bateria starzeje się znacznie szybciej, co oznacza, że ​​jej wydajność jest ostatecznie bardziej ograniczona w dłuższej perspektywie. Redaktorzy Stiftung Warentest zalecają nawet, aby nigdy nie ładować baterii powyżej 80%. Ponownie w ustawieniach znajdziesz podpunkt „Bateria”, w którym dokładnie można to ustawić. Pozwala to na pozostawienie kabla ładującego podłączonego do telefonu komórkowego na noc bez ładowania do 100%.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android