WhatsApp: korzystaj z 2 kont na jednym urządzeniu

WhatsApp: korzystaj z 2 kont na jednym urządzeniu

Dzięki funkcji konta WhatsApp w końcu włączył do popularnego komunikatora funkcję, której od dawna oczekiwały osoby posiadające smartfony z dwiema kartami SIM. Teraz oficjalnie i całkiem łatwo można korzystać z dwóch kont na jednym urządzeniu. Tutaj dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę.

Wersja:2.23.12.75

Języki Niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Android

Rośnie chęć oddzielenia kont profesjonalnych od prywatnych, a wraz z nimi zapotrzebowanie na urządzenia dual SIM. Kto chce biegać cały czas z dwoma urządzeniami? Każdy, kto potrzebuje go do codziennej pracy oprócz prywatnego konta WhatsApp, zawsze musiał współpracować z Trick 17, aby było to możliwe na jednym urządzeniu.

Użyj 2 kont w WhatsApp

WhatsApp zostanie ostatecznie udostępniony w październiku 2023 r oficjalna funkcja konta z (źródło: WhatsApp). Nadal potrzebuje Każde konto WhatsApp ma swój własny numer telefonu. Jeśli więc chcesz skorzystać z tej funkcji, potrzebujesz urządzenie obsługujące Multi-SIM lub eSIM jak i odpowiednio dwie liczby.

Przewaga nad starym objazdem z wieloma kontami Android na jednym urządzeniu: konta mogą być aktywne w tym samym czasie. Oznacza to, że będziesz otrzymywać prywatne i zawodowe wiadomości bez konieczności przełączania się pomiędzy profilami swojego telefonu komórkowego.

Aby dodać drugie konto, wykonaj następujące czynności:

Otwórz WhatsApp i dotknij trzy kropki (⋮) w prawym górnym rogu. Wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia” z. Tutaj widzisz obok symbolu kodu QR jeden w prawym górnym rogu zakreślona strzałka w dół.Wybierz teraz “Dodaj konto” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Po skonfigurowaniu drugiego profilu menu kontekstowe pojawi się po kliknięciu trzy kropki (⋮) typy, Opcja „Konto”gdzie możesz przełączać się pomiędzy dwoma profilami.

Stare: Objazd za pośrednictwem kont Android

Pojedyncze konto działa na urządzeniu z dwiema kartami SIM w taki sam sposób, jak na każdym konwencjonalnym smartfonie z jedną kartą SIM. Jeśli jednak oprócz oddzielnych numerów i sieci chcesz także korzystać z dwóch kont WhatsApp, musisz najpierw utworzyć kolejnego użytkownika na Androidzie, którego następnie połączysz z innym kontem Google. Poniżej wyjaśnimy, jak to działa.

Dodaj nowego użytkownika na Androidzie:

Rozciągnij całkowicie pasek powiadomień i dotknij swojego zdjęcia profilowego (w prawym górnym rogu). Kliknij symbol plusa Dodaj użytkownika i potwierdza poniższe powiadomienie OK.Następnie musisz założyć nowe konto. Postępuj zgodnie z kreatorem konfiguracji Google.
Nowy użytkownik WhatsApp DualSIM na AndroidaŹródło obrazu: GIGA

Po zakończeniu kreatora konfiguracji i zarejestrowaniu się jako nowy użytkownik z drugim kontem Google na swoim telefonie komórkowym, znajdziesz się w standardowym interfejsie swojego smartfona, tak jak wyglądał w momencie dostawy.

Skonfiguruj drugą WhatsApp:

Przejdź do Sklepu Play na nowym koncie użytkownika i pobierz WhatsApp.Uruchom WhatsApp i zarejestruj go za pomocą drugiego numeru.Powinieneś otrzymać PIN SMS-em, a następnie wprowadzić go do WhatsApp.

Teraz powinieneś móc korzystać z WhatsApp drugiego numeru z nowym użytkownikiem. Jeśli zmienisz użytkownika, ponownie będziesz korzystać z pierwszego konta WhatsApp. Pamiętaj jednak, że powiadomienia będziesz otrzymywać tylko z aktualnie aktywnego profilu! Na przykład, jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem „Prywatnym” na Androidzie, będziesz otrzymywać tylko wiadomości wysłane na drugie konto, gdy przełączysz użytkownika na drugiego użytkownika „Pracowego”.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Quiz: Czy znasz znaczenie tych emoji w Whatsapp and Co.?

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android