Wersja Steam Deck OLED jest już dostępna i to coś więcej niż tylko całkiem nowy wyświetlacz

Wersja Steam Deck OLED jest już dostępna i to coś więcej niż tylko całkiem nowy wyświetlacz

TL;DR Valve właśnie zaprezentowało Steam Deck OLED z większym, wyższej klasy wyświetlaczem i częstotliwością odświeżania 90 Hz. Oprócz ulepszonego wyświetlacza ma obsługę Wi-Fi 6E, większą baterię i nowy APU. Najtańszy model OLED kosztuje 549 dolarów i jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 512 GB. Już w tym roku Valve odrzuciło pomysł stworzenia wersji OLED swojego popularnego urządzenia do gier, znanego jako Steam Deck. Firma zwróciła uwagę, że wymiana oryginalnego LCD na panel OLED byłaby trudniejsza niż się wydaje i zasugerowała, że ​​oryginał jeszcze przez długi czas będzie standardem. No i niespodzianka! Valve właśnie wypuściło na rynek Steam Deck OLED. Ma większy wyświetlacz o wyższej jakości i mnóstwo innych ulepszeń. Oryginalny LCD Steam Deck będzie nadal dostępny w sprzedaży. Modele 64 GB eMMC i 512 GB NVMe zostaną wycofane z oferty i będą oferować tymczasowe obniżki cen (odpowiednio 349 USD i 449 USD) do wyczerpania zapasów. Tymczasem cena pozostałego modelu NVMe o pojemności 256 GB zostanie znacznie obniżona do 399 USD i pozostanie nową wersją podstawową. Oznacza to, że za 399 dolarów, które wczoraj wydałeś na podstawowy zestaw Steam Deck o pojemności 64 GB, dzisiaj otrzymasz model z większą i szybszą pamięcią masową. Ups. Tymczasem pojawią się dwa modele OLED. Pierwszy będzie wyposażony w dysk SSD NVMe o pojemności 512 GB za 549 dolarów. Najwyższej klasy model będzie wyposażony w aż 1 TB pamięci NVMe za 649 dolarów. Porozmawiajmy teraz o tym, czym Steam Deck OLED różni się od modeli LCD.

Steam Deck OLED: więcej niż ładny wyświetlacz

Wraz z aktualizacją z LCD na OLED, nowy Steam Deck ma fizycznie większy panel. Oryginalny Deck miał 7-calowy wyświetlacz mierzony po przekątnej, ale nowy model ma 7,4-calowy wyświetlacz. To subtelny, ale miły dodatek. Dodatkowo wyświetlacz obsługuje częstotliwość odświeżania 90 Hz, co stanowi niezłe ulepszenie w stosunku do częstotliwości 60 Hz oryginału i rozwiązanie jednej z najczęstszych usterek oryginalnego Decka. Jeszcze bardziej godny uwagi jest jednak fakt, że model OLED ma nowy APU. Oryginalny Deck miał niestandardowy APU wykonany w procesie 7 nm, ale teraz dostępna jest wersja 6 nm. Teoretycznie powinno to pozwolić na bardziej energooszczędne działanie. Valve zwraca uwagę, że nie powinno to skutkować lepszą wydajnością w grach, ale dłuższy czas pracy na baterii zawsze się przyda. A skoro już o żywotności baterii mowa, model OLED ma też fizycznie większe ogniwo. Ma 50 Wh soku, co stanowi wzrost o około 25% w porównaniu z 40 Wh w oryginalnym modelu. Po połączeniu nowego APU, bardziej energooszczędnego wyświetlacza OLED i większej baterii, żywotność baterii jest od 30% do 50% dłuższa. Według Valve, Steam Deck OLED. Nawet jeśli widzisz tylko dolną granicę tej obietnicy, to i tak duży skok. Steam Deck OLED waży również mniej niż oryginał i działa w niższych temperaturach. Dzieje się tak dlatego, że panel OLED waży mniej niż panel LCD, a wentylator w środku jest większy dzięki zaktualizowanym elementom termicznym. Wreszcie Steam Deck OLED obsługuje Wi-Fi 6E, co zapewnia większą prędkość pobierania, jeśli router obsługuje ten protokół.

Kiedy będzie można kupić Steam Deck OLED?

Valve otworzy zamówienia na OLED Deck 16 listopada o godz. 10:00 czasu pacyficznego. Pamiętaj, że oryginalne modele LCD mają obniżone ceny, a ich wysyłka będzie kontynuowana wraz z napływem zamówień. Jeśli więc powyższe ulepszenia nie obchodzą Cię możesz teraz otrzymać mocno przecenioną talię Steam. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android