W teście: czujnik roślinny FYTA Beam

W teście: czujnik roślinny FYTA Beam

Tillmann Braun 31 stycznia 2023 r

FYTA to prawdziwa pomoc dla miłośników roślin – z zielonymi paluszkami i bez. Berliński start-up postawił sobie za zadanie zminimalizowanie prac konserwacyjnych i zapewnienie wszelkiego rodzaju roślinom szansy na przetrwanie za pomocą najnowocześniejszej technologii czujników. Dzięki inteligentnemu sprzętowi i oprogramowaniu FYTA zapewnia cenny wgląd w stan każdej rośliny, a czasem chroni ją przed cichą śmiercią.

Rozmowa z roślinami ma im pomóc i uszczęśliwić. Jednak dla wielu miłośników roślin nawet najlepsza rozmowa jest bezużyteczna, ponieważ w przeciwieństwie do zwierząt rośliny niestety nie potrafią beczeć, szczekać czy głośno miauczeć, gdy czegoś im brakuje. Rośliny cierpią w milczeniu.

Start-up z Berlina oddaje teraz głos roślinom i pomaga właścicielom lepiej zrozumieć potrzeby roślin. Dlatego FYTA opracowała bezpłatną i niezwykłą aplikację, która rozpoznaje prawie każdą roślinę na podstawie zdjęcia ze smartfona i ogólnie zapewnia pomocne wskazówki dotyczące pielęgnacji. Tak więc jeden pragnie dużo światła, a inny dużo wody; i inne rośliny. Wisienką na torcie do pielęgnacji jest nowo opracowany sprzęt firmy FYTA, FYTA Beam: raczej niepozorny czujnik z dwoma prętami pomiarowymi, które po prostu umieszcza się w doniczce odpowiedniej rośliny. FYTA Beam to prawdziwie wszechstronne urządzenie, jeśli chodzi o komunikację z rośliną. Mierzy zawartość wody w glebie, temperaturę, intensywność światła i zapotrzebowanie na nawóz, a oprócz obszernej analizy daje także miłośnikowi roślin cenne wskazówki, jak uszczęśliwić roślinę. W wielu przypadkach ratuje to życie (roślin).

Szybka instalacja

Instalacja czujnika małej wiązki jest szybka i kontrolowana przez aplikację, co oznacza, że ​​każdy krok jest sugerowany i prowadzony przez aplikację. To aktywuje małą baterię, a wiązka łączy się bezpośrednio z telefonem komórkowym przez Bluetooth. Następnie robisz telefonem zdjęcie rośliny, której chcesz udzielić głosu, a aplikacja przeszukuje bazę roślin w poszukiwaniu pasujących trafień. W teście Beam rozpoznał wszystkie rośliny testowe z niesamowitą dokładnością. Jednak rośliny są sugerowane przez ich łacińskie nazwy. Chociaż jest to bardzo dokładne, większość użytkowników prawdopodobnie zapamięta Night Jasmine znacznie lepiej niż Cestrum Nocturnum. Nawiasem mówiąc, baza danych obrazów FYTA nie tylko rozpoznaje rośliny, ale także choroby i szkodniki, takie jak mszyce – i daje wskazówki, jak się ich pozbyć.

Czujnik instalacji wiązki FYTA

Wyniki pomiarów można wywołać za pomocą aplikacji

Jeśli czujnik FYTA znajduje się w glebie rośliny, wymagana jest odrobina cierpliwości. Dopiero dokładnie po 24 godzinach FYTA Beam zapewnia przegląd dziennego natężenia światła, temperatur w przebieralni, wilgotności i zawartości składników odżywczych w glebie. Wszystko można wywołać w aplikacji FYTA. A jeśli nie chcesz tracić połączenia z roślinami nawet na wakacjach, możesz użyć koncentratora FYTA z obsługą Wi-Fi jako akcesorium. Łączy wiązki Bluetooth z WiFi i chmurą FYTA, co zapewnia dostęp do stanu roślin z dowolnego miejsca. Jeśli nie chcesz przegapić wezwań pomocy ze swoich roślin, możesz być na bieżąco za pomocą wiadomości push i wezwać sąsiadów, aby cię uratowali, gdy jesteś na wakacjach.

Wniosek: Istnieje wiele urządzeń pomiarowych i czujników, ale żadne nie jest tak przyjazne dla użytkownika i dobrze przemyślane, jak połączone w sieć czujniki zakładowe FYTA. Unikalna jest obszerna baza danych, za pomocą której można zidentyfikować rośliny, choroby i szkodniki. FYTA to opłacalna inwestycja, szczególnie w przypadku cennych roślin.

Nagroda: 39,99 EUR / Waga masy: 56x32x75mm / 20g / Łączność: Bluetooth, WLAN / Cechy: Monitorowanie wilgotności gleby, temperatury i zaopatrzenia w składniki odżywcze, rozpoznawanie roślin za pomocą smartfona / bit.ly/sm_fytabeam

Ocena: doskonała (97,5%)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android