W erze sztucznej inteligencji Microsoft to nowy Google i odwrotnie

W erze sztucznej inteligencji Microsoft to nowy Google i odwrotnie

Edgar Cervantes / Android Authority Nie ma co do tego wątpliwości, Microsoft był kiedyś niefajną marką w przestrzeni technologicznej. Pomyśl o Internet Explorerze, Bing i Windowsie. Z drugiej strony Google dla wielu z nas mogło nie być najfajniejsze, ale z pewnością miało kilka fajnych czynników. Produkty i usługi, takie jak wyszukiwarka Google, Android i Chrome, pomogły Google wyróżnić się na tle stosunkowo dusznego Microsoftu. Ale z pewnością wygląda na to, że sytuacja się odwróciła w 2023 roku.

Wielki przeskok Microsoft AI

Zdjęcie stockowe witryny Google Bard na telefonie 1Edgar Cervantes / Android Authority Nigdzie ta zmiana nie jest bardziej widoczna niż w wielkiej generatywnej bitwie AI w 2023 roku. Microsoftowi udało się poruszać w tej przestrzeni szybciej niż Google, pozornie przechytrzając giganta wyszukiwania niemal na każdym kroku. Bing Chat jest tego największym przykładem , jako asystent AI uruchomiony w Bing w ramach programu beta. Google rzekomo próbował uprzedzić ogłoszenie Microsoftu poprzedniego dnia, demonstrując swojego rywala, asystenta Barda. Nie, nie widzieliśmy tutaj żadnego wydania. Ale nawet ta krótka demonstracja przyniosła błąd, co wprawiło Google w zakłopotanie i spowodowało spadek cen akcji. Sztuczna inteligencja Microsoftu sugeruje, że patrzymy na firmę, która ma więcej wspólnego z Google z przeszłości. Sprawy toczą się szybko w tej przestrzeni w 2023 r., a Microsoft zmarnował niewiele czasu, wprowadzając Bing Image Creator na stół na początku tego miesiąca, oferując generowanie obrazów w oparciu o podpowiedzi tekstowe w języku naturalnym. W międzyczasie Google odpowiedział programem beta dla swojego asystenta Bard, mniej więcej sześć tygodni po wydaniu Bing Chat. Nie oznacza to, że każde przedsięwzięcie Microsoft AI jest hitem, ponieważ w szczególności Image Creator jest oparty na DALL-E i ma trochę problemów za konkurencyjnymi wysiłkami, takimi jak MidJourney. Ale firma pokazuje, że nie boi się działać szybko i psuć rzeczy w nowej przestrzeni, ogłaszając nawet zorientowane na biznes narzędzia Office 365 Copilot i Security Copilot oparte na sztucznej inteligencji. Jednak Microsoft musi robić coś dobrze. Mam teraz zainstalowaną aplikację Bing na telefonie, czego jeszcze kilka lat temu bym się nie spodziewał. Nie chodzi o to, że nie jestem otwarty na alternatywne wyszukiwarki (cześć, Ecosia), po prostu Bing zawsze kojarzył mi się z Google Lite z ładnymi tapetami. Spróbowałbym też Barda, ale irytująca tendencja Google do ograniczania premier do krótkiej listy krajów znów podniosła głowę.

Microsoft dostrzega szansę

Zdjęcie stockowe Bing Chat on phone 5Edgar Cervantes / Android Authority Głównym powodem, dla którego Microsoft prawdopodobnie jest w stanie przyjąć takie podejście, jest to, że faktycznie jest słabszym graczem, który ma niewiele do stracenia. Bing jest na bardzo odległym drugim miejscu, asystent Cortany zmarł powolną śmiercią, a urządzenia mobilne firmy jak zwykle były nieoszlifowane. We wszystkich trzech przypadkach firma wskoczyła na modę zbyt późno. Wygląda więc na to, że Microsoft rzuca całą swoją wagę na swoje rozwijające się generatywne produkty AI, ponieważ zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość ukradnięcia marszu w Google. Mogłaby zostać jeszcze bardziej w tyle, nie reagując na ten nowy trend, podczas gdy pośpieszne wypuszczenie produktu z domu nie pogorszyłoby sytuacji materialnie. Microsoft ma bardzo niewiele do stracenia, pchając naprzód swoje generatywne usługi sztucznej inteligencji, ale to samo może „ nie można powiedzieć o Google. Tymczasem status Google na szczycie w wyszukiwarkach, wirtualnych asystentach i innych segmentach technologicznych oznacza, że ​​ma o wiele więcej do stracenia dzięki temu generatywnemu pchnięciu AI. Poczekaj na bardziej dopracowany ogólny pakiet AI i ML, a może pozwolić innym zabezpieczyć przyczółek w przestrzeni, potencjalnie zagrażając w szczególności wyszukiwarce Google (czytaj: reklamom). Pospiesz się z odpowiedzią i, cóż, wydaje się, że dostajesz to kiepskie początkowe demo Barda. Tak czy inaczej, Google wydaje się w tym momencie kilka kroków za Microsoftem, prawie reagując na kolosa Windowsa zamiast wytyczać własną ścieżkę.

Role są odwrócone

Logo Microsoftu na MWCKris Carlon / Android AuthorityWydaje się, że Microsoft bierze tutaj stronę z podręcznika Google z 2000 roku. Wtedy Google było tak fajne, jak tylko mogła być firma, z nowymi i innowacyjnymi produktami i platformami, takimi jak Gmail, Android, przeglądarka Chrome i nie tylko.

Czy uważasz, że Microsoft jest nowym Google pod względem fajnego czynnika?

5 głosówTak, Microsoft jest teraz fajniejszy100%Nie, Google nadal jest fajniejszą marką0%Nie, obie te firmy są niefajne0% Odwrotnie, Microsoft był postrzegany przez wielu jako sztywna megakorporacja, która ma monopol na Windowsa, Internet Explorera i Office . Marka Xbox była wtedy gorąca (dosłownie też, w przypadku moich dwóch pierwszych Xboksów 360), ale był to raczej wyjątek niż reguła. Mówi się, że firma z Redmond przeszła w tym czasie poważną kontrolę antymonopolową dotyczącą Windows i Internet Explorera. Przeskakując do 2023 roku, Microsoft w jakiś sposób dostarcza ekscytujące nowe produkty, o których ludzie mówią, podczas gdy Google pozostaje w tyle i stoi w obliczu spraw antymonopolowych. Nie jest to jednak złe dla Google, ponieważ telefony Pixel w końcu zyskują komercyjną i krytyczną przyczepność po latach stagnacji w sprzedaży. Ale z drugiej strony nawet Microsoft z czasów monopolu miał markę Xbox. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android