Używanie Apple Watch z Androidem i bez iPhone’a: ​​czy to możliwe?

Używanie Apple Watch z Androidem i bez iPhone’a: ​​czy to możliwe?

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych smartwatchów. Użytkownicy Androida również mogą być zainteresowani zegarkiem Apple. Czy można połączyć i używać Apple Watch ze smartfonem z systemem Android?

Apple w dużym stopniu polega na własnym kosmosie. Dlatego wiele usług jest kompatybilnych w pełnym zakresie funkcji tylko z urządzeniami Apple, takimi jak iPhone, iPad lub Mac. Dotyczy to również Apple Watcha. Zegarka nie można połączyć ze smartfonem z systemem Android, np. urządzeniem Samsung Galaxy.

Czy możesz połączyć Apple Watch z Androidem?

Jeśli spojrzysz na arkusz danych zegarka Apple Watch, zobaczysz, że jest to inteligentny zegarek firmy Apple Bluetooth obsługuje. Teoretycznie powinna istnieć możliwość podłączenia własnego smartfona z Androidem do Apple Watcha. Wreszcie, właściciele iPhone’a również używają Bluetooth do parowania telefonu komórkowego z zegarkiem. Nawet jeśli smartfon z Androidem i Apple Watch obsługują technologię Bluetooth, obu urządzeń nie można ze sobą połączyć. Apple Watch konfiguruje się za pomocą aplikacji Watch na urządzeniu z systemem iOS, która jest instalowana na wszystkich iPhone’ach. Ta aplikacja nie jest dostępna dla systemu Android.

Wskazówki dotyczące Apple Watcha

Więc nie możesz ustawić zegara poprawnie. Nawet gdybyś mógł skonfigurować smartwatch na urządzeniu z Androidem, nadal pojawiałby się drugi problem. Połączenie Bluetooth jest skonfigurowane przez Apple w taki sposób, że Apple Watch paruj tylko z iPhone’ami liście. Nie można więc zsynchronizować zegarka Apple Watch z systemem Android.

Połącz Apple Watch z Androidem: tak to działa z bardzo ograniczonymi ograniczeniami

Jest tylko objazd, którym można podłączyć Apple Watch do urządzeń z Androidem. Nie było to jednak pierwotnie zamierzone przez producenta i trzeba zrezygnować z wielu funkcji. Ta metoda nie działa również z wersją Apple Watch „tylko Wi-Fi”. Zegarek współpracuje wówczas w bardzo ograniczonym zakresie z telefonem komórkowym i korzysta jedynie z wbudowanego modemu.

Potrzebujesz następujących rzeczy:

iMore odkrył, że możesz zastosować pewien trik, aby połączyć ze sobą różne urządzenia, jeśli masz Apple Watch z modemem 3G lub LTE. Do wstępnej konfiguracji wymagany jest iPhone.

Tak to działa:

Konfiguruje Apple Watch z iPhonem. Informacje o karcie SIM są przechowywane w karcie eSIM zegarka. Następnie przełącza iPhone’a i zegarek w tryb samolotowy/tryb samolotowy, dzięki czemu zegarek nie może ponownie połączyć się z iPhonem. Wyjmij kartę SIM z iPhone’a, włóż ją do smartfona z Androidem i włącz. Aktywuj połączenie LTE Apple Watcha, wyłączając tryb samolotowy. Jeśli smartwatch nie pokazuje połączenia komórkowego, tryb samolotowy włącza się i wyłącza ponownie.

Dzięki tej metodzie możesz wysyłać wiadomości iMessage, a nawet odbierać połączenia przychodzące na telefonie z Androidem za pomocą Apple Watch. Działa również Siri i samodzielne aplikacje na zegarku. Zegarek nie korzysta jednak z połączenia smartfona, a raczej z własnego modemu LTE. Nie można więc oczekiwać długiego czasu pracy na baterii, gdyż zegarek musi sam pobierać wszystkie informacje z Internetu. Aplikacje wymagające połączenia z iPhonem również nie działają. Płatności za pośrednictwem Apple Pay nie są możliwe. Ponadto nie można synchronizować danych fitness ani innych informacji.

Możesz więc używać Apple Watch z Androidem, ale zegarek nie jest już naprawdę inteligentny.

Apple Watch wkrótce kompatybilny z Androidem?

Mówi się, że Apple poważnie rozważał udostępnienie Apple Watcha dla systemu Android (źródło: Bloomberg). W projekcie „Fennel” programiści Apple’a przyglądali się już rozwiązaniom pozwalającym na współpracę zegarka ze smartfonami innymi niż iPhone’y. Technicznie rzecz biorąc, nie powinno być większych przeszkód w udostępnieniu zegarka na Androida z aplikacjami takimi jak Zdrowie. Jednak rozwój został odwołany, ponieważ Apple nie chciał narażać sprzedaży swoich iPhone’ów.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android