Usuń konto Google Xiaomi – oto jak to zrobić!

Usuń konto Google Xiaomi – oto jak to zrobić!

Artykuł redakcyjny 13 listopada 2023 r

Telefony Xiaomi cieszą się na rynku ogromną popularnością. Jednak czasami podczas korzystania z tych urządzeń pojawiają się szczególne sytuacje, które wymagają ominięcia konta Mi, usunięcia konta Xiaomi Google, ominięcia blokady Xiaomi lub ominięcia blokady Redmi Google. Do takich sytuacji zalicza się zapomnienie haseł i informacji o koncie, zakup używanych urządzeń lub ochrona prywatności. Ponadto czasami brakuje niezbędnych uprawnień do usuwania kont Google. W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, jak postępować w takich sytuacjach, aby skutecznie zarządzać urządzeniami Xiaomi i Redmi, chroniąc jednocześnie Twoje dane osobowe i prywatność.

Część 1. Konto Google i blokada FRP

Aby lepiej rozwiązać te problemy, należy najpierw zrozumieć połączenie między kontem Google a blokadą FRP. Konto Google to konto użytkownika udostępnione przez Google, które umożliwia dostęp do różnych usług Google, takich jak Gmail, Dysk Google, Kalendarz Google, Zdjęcia Google, Mapy Google i inne. Blokada FRP oznacza „Ochronę przywracania ustawień fabrycznych” i jest funkcją bezpieczeństwa udostępnianą przez Google, której zadaniem jest ochrona Twoich danych osobowych i ograniczenie dostępu do urządzenia z Androidem w przypadku ich utraty. Związek między kontem Google a blokadą FRP polega na tym, że po zresetowaniu urządzenie z włączoną blokadą FRP potrzebuje informacji związanych z kontem Google, aby zostać przywrócony i aktywowany.

Dzięki temu tylko autoryzowani użytkownicy będą mieli dostęp do zawartości urządzenia. Dlatego zaleca się włączenie blokady FRP, aby mieć pewność, że Twoje konto Google i urządzenie są odpowiednio chronione.

Część 2. Usuń konto Google z Xiaomi poprzez Ustawienia

Jeśli znasz odpowiednie hasło, możesz usunąć konto Google z telefonu Xiaomi. Oto kroki, aby usunąć konto Google ze smartfona Xiaomi:

Krok 1: Przede wszystkim przejdź do ekranu głównego swojego smartfona Xiaomi i dotknij „Ustawienia”.

Krok 2: W Ustawieniach przewiń w dół i wybierz opcję „Konta”.

Krok 3: W sekcji Konto dotknij Google, aby uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o koncie.

Krok 4: Naciśnij ikonę menu w prawym górnym rogu i wybierz Usuń konto. System poprosi Cię o potwierdzenie operacji, więc pamiętaj o ponownym potwierdzeniu.

Krok 5: Po zakończeniu potwierdzania usunięcia system poprosi Cię o podanie hasła w celu potwierdzenia działania.

Krok 6: Proces usuwania może zająć trochę czasu w zależności od wydajności urządzenia i ilości danych. Po zakończeniu Twoje konto Google zostanie usunięte ze smartfona Xiaomi.

Uwaga: pamiętaj, że usunięcie konta Google spowoduje, że nie będziesz już mógł korzystać z usług Google, takich jak Gmail czy Dysk Google, za pomocą tego konta na swoim urządzeniu. Aby uniknąć utraty, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową lub przeniosłeś ważne dane i informacje.

Część 3. Konto Google Xiaomi/Usuń FRP bez dostępu do DroidKit

Jeśli zapomniałeś odpowiednich kont Xiaomi i haseł lub kupując używane urządzenie okaże się, że jest ono zamknięte blokadą FRP, możesz zastanawiać się, co zrobić. W takich sytuacjach pomocne może być skorzystanie z profesjonalnego narzędzia Android DroidKit, za pomocą którego możesz np. ominąć konto Mi, ominąć blokadę Xiaomi, ominąć blokadę Redmi Google, a nawet usunąć konto Google bez dostępu. Ponieważ funkcja FRP Bypass w DroidKit jest w stanie szybko i łatwo ominąć blokadę FRP w ciągu zaledwie kilku minut.

Uwaga: funkcja FRP Bypass jest obecnie obsługiwana przez Samsung, Oppo, Xiaomi i Redmi. Funkcja odblokowania ekranu jest dostępna na wszystkich smartfonach z systemem Android.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dowiedzieć się, jak ominąć blokadę Xiaomi.

Krok 1: Najpierw pobierz za darmo DroidKit na swój komputer i zapewnij stabilne połączenie Wi-Fi.

Krok 2: Uruchom oprogramowanie i przejdź do „FRP Bypass”.

Źródło obrazu: iMobie Inc.

Krok 3: Podłącz urządzenie Xiaomi do komputera kablem USB i wybierz markę urządzenia. Następnie naciśnij „Start”.

Krok 4: Przygotowany jest plik konfiguracyjny. Następnie kliknij „rozpocznij obejście”.

Usuń konto Google Xiaomi – oto jak to zrobić!

Źródło obrazu: iMobie Inc.

Krok 5: Postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez DroidKit i wybierz „Dalej”, aby usunąć ekran blokady Xiaomi FRP.

Krok 6: Po wykonaniu opisanych powyżej kroków urządzenie uruchomi się ponownie. Pomyślnie odblokowałeś blokadę FRP.

Usuń konto Google Xiaomi – oto jak to zrobić!

Źródło obrazu: iMobie Inc.

Część 4. Usuń konto Google Xiaomi w Google

Możesz usunąć konto Google z telefonu, jeśli zapomniałeś danych logowania do konta i utknąłeś na ekranie.

Krok 1: Upewnij się, że Twoje urządzenie jest włączone i połączone z Wi-Fi.

Krok 2: Na ekranie z prośbą o podanie konta Google i hasła otwórz klawiaturę, wybierz „Pomoc i opinie”, a następnie wybierz „Wyszukaj w Google i wyślij wyniki z klawiatury”.

Krok 3: Kliknij słowo na ekranie i otwórz aplikację Google, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania.

Krok 4: Wyszukaj literę „S” i otwórz Preferencje systemowe. Przejdź do menu „Kopia zapasowa i resetowanie” i wybierz „Reset danych fabrycznych”.

Krok 5: Po zakończeniu procesu nie będziesz już proszony o podanie danych logowania do konta Google na ekranie powitalnym telefonu. Wybierz „Pomiń” lub dodaj „Nowe konto Google”, aby odzyskać dostęp do swojego urządzenia.

Wniosek

Czytając artykuł, powinieneś teraz wiedzieć, jak ominąć blokadę Xiaomi i usunąć swoje konto Google Xiaomi. Jeśli hasło jest znane, możesz spróbować usunąć konto Google za pomocą ustawień. Jeśli zapomnisz hasła, możesz spróbować usunąć konto Google za pośrednictwem Google, ale może to skutkować możliwą utratą danych. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania DroidKit. Dzięki temu oprogramowaniu możesz łatwo i szybko ominąć blokadę Xiaomi, a nawet usunąć konto Google bez dostępu!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android