Usuń i zainstaluj szkło hartowane do telefonu komórkowego: metody i wskazówki

Usuń i zainstaluj szkło hartowane do telefonu komórkowego: metody i wskazówki

Zarysowany lub pęknięty: jak usunąć starą osłonę ekranu, gdy jest zepsuta – i jak założyć nową szklaną osłonę telefonu bez pęcherzy? Stefan, redaktor GIGA, usunął kuloodporną szybę ze swojego iPhone’a i założył nową. Oto jego przewodnik i kilka przydatnych wskazówek.

W tym kraju mówi się „folia chroniąca ekran”, w USA mówi się „ochrona ekranu”: odnosi się to do ultracienkich (0,1 mm) szyb wykonanych z hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego, które mają chronić ekran smartfona. Taka „kuloodporna szyba” musi być specjalnie ukształtowana dla każdego modelu telefonu komórkowego, aby odpowiednio zakrywała powierzchnię wyświetlacza i pozostawiała wolny otwór głośnikowy do prowadzenia rozmów telefonicznych. Ponieważ kuloodporne szkło mojego iPhone’a 11 miało rysę, a krawędzie na wyświetlaczu trochę mi przeszkadzały, zdecydowałem się na nowe szkło ochronne „3D”. Ale najpierw trzeba usunąć z telefonu starą, kuloodporną szybę – są na to następujące sposoby.

Usuń szkło kuloodporne: działa z tymi metodami

paznokieć

Ta metoda jest, że tak powiem, klasycznym sposobem usuwania osłon ekranu ze szkła hartowanego. Próbujesz usunąć paznokciem folię ochronną z jednego z rogów wyświetlacza. Robiłem to w ten sposób wiele razy i zawsze wychodziło to dobrze. Potrzebujesz jednak stabilnych paznokci i odrobiny cierpliwości. Zalecenie: Najpierw wyłącz telefon komórkowy.

Wymagana jest cierpliwość i ostrożność: spróbuj paznokciem poluzować jeden z rogów kuloodpornej szyby (Źródło zdjęcia: GIGA)

Jak tylko róg folii trochę oderwie się od ekranu, resztę należy odkleić tak wolno, jak to możliwe. W zależności od siły kleju pod folią cały proces może zająć minutę lub dłużej.

Gdy tylko kuloodporna szyba się poluzuje, możesz ją powoli odrywać milimetr po milimetrze (Źródło zdjęcia: GIGA)

Należy zachować ostrożność: jeśli szkło kuloodporne jest już uszkodzone lub pęknie podczas wyjmowania, istnieje ryzyko obrażeń.

Metody z narzędziami: wykałaczka, nóż do dywanów, suszarka do włosów, taśma klejąca

Jeśli to nie zadziała z twoim paznokciem, możesz znaleźć w Internecie różnego rodzaju sztuczki, które mają ułatwić usuwanie folii ochronnych z telefonu komórkowego.

Źródło obrazu: Dokape, Wikipedia. CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ Wykałaczka: Jeśli twoje paznokcie są zbyt miękkie lub łamliwe, możesz spróbować wykałaczki. Jest to również najlepszy sposób na rozpoczęcie jednego z rogi wyświetlacza są włączone, tam jest największa szansa. Jednak łatwo można się poślizgnąć, a następnie zranić się wykałaczką. Wymagana jest więc cierpliwość – nie dostaniesz się tam w pośpiechu. Nóż do dywanów: za pomocą cienkiego noża można dostać się pod każde szkło pancerne, aby je zdobyć, a następnie je odłączyć.Jednak ryzyko obrażeń jest szczególnie wysokie przy tej metodzie.Ponadto obudowa telefonu komórkowego i sama szyba wyświetlacza smartfona mogą zostać uszkodzone.Moja rada: Ty powinien naprawdę używać noża do pudełek tylko wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie. Zasadniczo odradzam. Suszarka do włosów: Wszystkie folie ochronne na telefon komórkowy przylegają do ekranu smartfona niewidoczną warstwą kleju Lekko podgrzej szybę, co zabierze klejowi przyczepność – po tym czasie kuloodporną szybę można zwykle poluzować paznokciem. Należy zadbać o to, aby telefon komórkowy nie uległ przegrzaniu: ani jego elektronika (chipy, pamięć), ani bateria nie wytrzymują wysokich temperatur. Tutaj też odradzam jej stosowanie, jest to wskazówka w nagłych wypadkach. Taśma klejąca: taśma klejąca (lub Tesafilm, taśma krepowa) nadaje się do trzymania rozbitego szkła kuloodpornego razem i zmniejsza ryzyko obrażeń podczas wyjmowania pojemnika ze szkła kuloodpornego palce.

Dołącz szkło kuloodporne 3D: to żaden problem dzięki szablonowi

Od pewnego czasu w sklepach dostępne są okulary pancerne pomoc w przywiązaniu znaleźć. To jest jeden Szablon z tworzywa sztucznego, co zapewnia idealne dopasowanie szkła hartowanego do telefonu komórkowego. Dlatego odradzałbym teraz okulary pancerne bez pomocy do mocowania – lub raczej zlecić ich zamocowanie u sprzedawcy lub w warsztacie naprawy telefonów komórkowych. Wada pomocy do mocowania: są bezużyteczne po użyciu i lądują w śmieciach. Zamówiłem szkło hartowane „XeloTech 3D” od Amazona do mojego iPhone’a 11.

Szkło hartowane XeloTech 3D/4D do iPhone'a 11 i iPhone'a XR z szablonem do pozycjonowania

Szkło hartowane XeloTech 3D/4D do iPhone’a 11 i iPhone’a XR z szablonem do pozycjonowania

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.04.2022 00:22

Zanim zaczniesz, potrzebujesz telefonu komórkowego perfekcyjnie czysty być. Na wyświetlaczu nie powinno pozostać ziarnko kurzu. Moja rada: w (wilgotnej) łazience bardzo mało kurzu w powietrzu – dobre miejsce do czyszczenia telefonu. Do XeloTech 3D dołączona jest ściereczka do czyszczenia i naklejka (do zbierania kurzu). W przeciwnym razie zalecane są również nasze ogólne wskazówki dotyczące czyszczenia telefonu komórkowego.

Pierwszym krokiem jest czyszczenie: telefon komórkowy musi być absolutnie czysty i wolny od kurzu (źródło zdjęcia: GIGA)

Gdy telefon komórkowy jest czysty, możesz przymocować szybę kuloodporną za pomocą szablonu. Wymaga to spokoju i cierpliwości.

Szkło kuloodporne ma strzałkę, która musi być skierowana w górę w kierunku słuchawki (źródło obrazu: GIGA)

Jak tylko szablon znajdzie się na swoim miejscu, malujesz nim delikatny nacisk wzdłuż wycięcia pośrodku. Możesz zobaczyć kuloodporne szkło przyklejone do ekranu. Może to powodować powstawanie pęcherzyków powietrza, które stają się mniejsze przy dalszym głaskaniu. Może to potrwać kilka sekund. Gdy większość kuloodpornego szkła przylgnie, możesz odkleić zieloną naklejkę, a następnie powoli usunąć szablon. Pod kuloodporną szybą nadal mogą być widoczne pęcherzyki powietrza. Pomaga w tym ostrożne głaskanie krawędzi.

Małe bąbelki pod świeżo zamontowaną kuloodporną szybą znikają po dniu (Źródło zdjęcia: GIGA)

Jestem zadowolony z efektu, szkło zasłania ekran po czarne krawędzie. Moje przezroczyste etui (od Specka) nadal na nim pasuje, podobnie jak oryginalne silikonowe etui od Apple. Szczelina między szkłem kuloodpornym a obudową jest ledwo widoczna. malutki bąbelki powietrza (ok. 3 mm średnicy) z czasem zniknie (klej jest trochę twardy i wymaga odpowiednio długiego czasu). Na moim iPhonie ostatnie bąbelki były tylko po dniu zniknął.

Czy masz jakieś inne wskazówki i doświadczenia, którymi możesz się podzielić? Napisz do nas w komentarzach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android